Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partner 1.9 D prąd wzbudzenia alternatora

05 Mar 2011 11:11 8003 8
  • Poziom 11  
    Witam
    Czy ktoś wie może jaki powinien być prąd wzbudzenia alternatora w sam Partner Peugeot altek Mitsubishi
    u mnie jest 2 Volt pojawia się cyklicznie lecz nie jest w stanie wzbudzić alternatora , jeśli podam mu prze żarówkę normalny prąd altek ładuje 14,4 centralka przy akumulatorze przeglądana, Kontrolka na desce zapala się i gaśnie po odpaleniu , przewody pod błotnikiem przejrzane, pod kątem wody cały układ sprawdzony. Czy może to być BSI i ew. jak je sprawdzić ?
  • Warunkowo odblokowany
    Mitsubishi? w orgninale takie cos? dziwne
    wychodzi ze padlo BSI i szereg zarowke mu wcisnij i zapomnij o temacie
    pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Myślałem o tej żarówce ale to by nie dało mi spokoju, wolałbym naprawić to po normalnemu . BSI przekładałem z innego ale na moim starym nie mam numeru i ciężko mi dopasować na tamtym nawet nie chciał zagadać (zapalić ) muszę chyba po Vin coś dobrać w serwisie sam. To Partner 1.9 D 2003 rok przejście z centralki elektronicznej koło aku do BSI jest ok, kable wyciągane tak jak pisałem wcześniej , licznik tez sprawdzany ale do niego idzie CAN i pare kabli wiec na piechotę nie poradzi
  • Poziom 26  
    Szkoda tej twojej roboty z elektroniką , masz uszkodzony lub niewłaściwy alternator.
  • Warunkowo odblokowany
    alternator nie ma nic do tego, odepnij b+ a sie przekonasz jak cie BSI w ch*** robi, daj ta zarowke i zapomnij
    w BSI siedzi Immo, pin i dokodowac planetem
  • Poziom 11  
    no nie honor ale żarówka siedzi i alternator ładuje . Wsadzałem dwa alternatory po kolei były to regenerowane firmy Lauber (Polskia regeneracja) więc powinny być dobre
  • Warunkowo odblokowany
    osobiscie mialem juz 2 takie przypadki, klienci nie chcieli grzebania w BSI, wiec tez zarowka i jazda (oba sluzbowe rano odpalaja i wieczorem gasza:) )
  • Poziom 2  
    Temat jak widzę jest stary, ale może kiedyś ktoś się tego doszuka ???
    Opowiem jak było u Mnie:
    Mam partnera 2.0 HDI i pewnego dnia zaświeciła się kontrolka ładowania, przy czym zapalała się zawsze jakieś 2 minutki po odpaleniu silnika.
    Postanowiłem zmierzyć najprostszym sposobem czy jest ładowanie (woltomierz na klemy akumulatora przy wyłączonym silniku i było 12,6V przy zapalonym zamiast zamiast powyżej 14V napięcie spadało do 11). Żeby wpadki nie było zrobiłem pomiar na samym alternatorze i było to samo.
    No więc postanowiłem wyjąć alternator żeby sprawdzić stan szczotek i.t.d.
    Alternator wyjąłem( szczotki były długie pierścienie ślizgowe jak nowe) autko ma około 140tyś. przebiegu na tym alternatorze).
    Wziąłem alternator pod pachę i poleciałem z nim do elektryka żeby sprawdził co jest grane.
    Wyszło na to że pad regulator napięcia.
    Poleciałem do sklepu i koleś zamówił mi zamiennik według numeru starego regulatora.
    Poskładałem, wsadziłem do autka odpaliłem i.... nie ma ładowania.
    Pomiar woltomierzem wskazywał to samo co przed wymianą.
    Postanowiłem wzbudzić alternator przez żarówkę- ładowanie się pojawiło.
    Wywnioskowałem że chyba nie mam wzbudzenia i wpiąłem voltomierz do kabelka którym powinien płynąć prąd wzbudzenia.
    Okazało się że prąd wzbudzenia w tym typie to bardzo krótkotrwały impuls i woltomierz nie był w stanie zmierzyć nawet napięcia (dobijał do 4,6-5,2V).
    Odpaliłem bestję i pojechałem do elektryka który poprzednio sprawdzał mi alternator. Opowiedziałem mu co się dzieje i.t.d.
    Elektryk zadał mi pytanie:
    -Jaki regulator kupiłeś ?
    -Podróbkę ?
    Ja na to że:
    -Tak
    No i wtedy elektryk opowiedział mi o swoich doświadczeniach z zamiennikami i po ponownym przemierzeniu instalacji ładowania w Peugeocie powiedział że zamówi mi oryginalny Boshowski regulator(za zamiennik zapłaciłem 75zł a elektryk sprowadził mi oryginał za 90zł).
    Założyłem ten oryginalny, odpalam samochód i ....
    Wszystko gra !!!!!
    Ładowanie na poziomie 14,6 V

Wnioski wyciągnijcie sami.....

Nie jestem zwolennikiem jakichś tam chałupniczych metod typu wlutowywanie żarówki itd...