Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka z lodówki "EDA" Poniatowa - podłączenie

05 Mar 2011 13:28 10495 7
  • Poziom 10  
    Witam!
    Z góry przepraszam że poruszam kolejny raz ten sam temat, ale nie wiem jak podłączyć sprężarkę z lodówki do sieci 230V, tak żeby dmuchała:D. Nie chce spalić uzwojenia, więc zwracam się o pomoc do was- fachowców.
    Zdjęcia powinny wam wszystko wyjaśnić. Ten biały przewód z trzema kablami to zasilający 230V. Nie wiem tylko co zrobić z czterema które wchodziły do wnętrza lodówki. (Biały gruby przewód)
    Sprężarka z lodówki "EDA" Poniatowa - podłączenie Sprężarka z lodówki "EDA" Poniatowa - podłączenie Sprężarka z lodówki "EDA" Poniatowa - podłączenie
    Sprężarka z lodówki "EDA" Poniatowa - podłączenie Sprężarka z lodówki "EDA" Poniatowa - podłączenie Sprężarka z lodówki "EDA" Poniatowa - podłączenie
    Napiszcie co, gdzie i jak podłączyć.
  • PCBwayPCBway
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Gulczas08 napisał:
    Z góry przepraszam że poruszam kolejny raz ten sam temat, ale nie wiem jak podłączyć sprężarkę z lodówki do sieci 230V, tak żeby dmuchała:D. Nie chce spalić uzwojenia, więc zwracam się o pomoc do was- fachowców.
    Zdjęcia powinny wam wszystko wyjaśnić. Ten biały przewód z trzema kablami to zasilający 230V. Nie wiem tylko co zrobić z czterema które wchodziły do wnętrza lodówki.

Te cztery przewody odłączyć, zamiast termostatu podlączyć wyłącznik. Punkty do których był podłączony termostat masz na dole - konektor na wyłączniku termicznym (okrągły element po lewej, jest tam podłączony przewód niebieski) i konektor zacisku L po prawej (przewód brązowy).

Pamietaj o zachowaniu ciągłości przewodu ochronnego i podłączeniu urządzenia do gniazda z uziemieniem.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 10  
    Dziękuje za pomoc tak podłączyłem i działa :D Wydajność nawet niezła jak na taka sprężarkę. Jak kupię końcówkę to sprawdzę ile mu zajmuje napompowanie koła samochodu.

A i jeszcze chciałem zapytać czy absolutnie konieczne jest uziemienie, bo podłączałem go do gniazda bez uziemienia. A te kable które szły do termostatu zlutowałem, ale wyłącznik mogę chyba wpiąć w kabel zasilający.
    Gulczas08 napisał:
    Dziękuje za pomoc tak podłączyłem i działa :D Wydajność nawet niezła jak na taka sprężarkę. Jak kupię końcówkę to sprawdzę ile mu zajmuje napompowanie koła samochodu.

Radzę uważać, bo odolejacza brak a tego rodzaju spreżarki lubia pluć olejem, a tego mogą nie lubić piętki opon bezdętkowych a zwłaszcza dętki.

Gulczas08 napisał:
    A i jeszcze chciałem zapytać czy absolutnie konieczne jest uziemienie, bo podłączałem go do gniazda bez uziemienia. A te kable które szły do termostatu zlutowałem, ale wyłącznik mogę chyba wpiąć w kabel zasilający.

Ze względu na twe bezpieczeństwo jest konieczne.
  • Poziom 10  
    jdubowski napisał:
    Radzę uważać, bo odolejacza brak a tego rodzaju spreżarki lubia pluć olejem, a tego mogą nie lubić piętki opon bezdętkowych a zwłaszcza dętki.

Wiem o co chodzi, moja też trochę pluje olejem, zastanawiałem się czy można by było zastosować filtr paliwa od Malucha między wylotem sprężarki (tym co dmucha) a wężem,ale chyba jest zbyt delikatny i przy większym ciśnieniu go rozerwie:cry:

A i czy konieczny jest zbiornik powietrza(np. po gaśnicy), gdy będę go używał najczęściej do pompowania kół?
  • Poziom 38  
    Filtr zostanie rozerwany natychmiast. Do pompowania kół zbiornik z gaśnicy jest zbędny. Uziemienie jak najbardziej wymagane
    janek1815 napisał:
    Filtr zostanie rozerwany natychmiast. Do pompowania kół zbiornik z gaśnicy jest zbędny. Uziemienie jak najbardziej wymagane

A odpowiednie ukształtowanie wlotu i wylotu ze zbiornika pozwoli złapać znaczną cześć oleju.