Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie grą zamiast pada, klawiaturą

BrucieK 05 Mar 2011 17:31 2731 0
    BrucieK
    Poziom 11  
    Mam gre w której można sterować za pomocą pada lub klawiaturą i myszką. W przypadku sterowania padem jest dostępne autocelowanie. Chce nadal grać myszką i klawiaturą ale potrzebne mi jest autocelowanie czyli jakby jeden przycisk z pada.
    Czy jest jakiś program który po wciśnięciu przycisku na klawiaturze symulował by jakoś naciścnięcie jakiegoś przycisku na padzie?

Dodano po 3 [godziny] 47 [minuty]:

Znalazłem taki program PPJoy, i tam jest takie coś jak "ppjoy keyboard to virtual joystick". Utworzyłem nowego wirtualnego pada i włączyłem ten programik, ustawiłem potrzebny klawisz. Autocelowanie potrzebne mi jest w grze gta 4. Gra przyjmuje tylko pada od xbox 360, więc użyłem emulatora pada. Kierownica działała na tym w grze bez problemu, ale wirtualny pad już niedziała. Sprawdzałem przez dołączony program xinputtest i tam działa naciśnięcie przycisku na klawiaturze, ale w grze już nie działa. Sprawdzałem w grze gta san andreas ten wirtualny joystick(gra obsługuje różne pady, nie tylko ten od x'a) i tam działa to bez problemu. Sprawdziłem w innej typowej grze "games for windows", która obsługuje tylko pada od x'a, gears of war, tutaj także nie działa wirtualny joystick(a dokładniej ten "keyboard to virtual joystick")

Czy jest jakiś sposób na to?