Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP Foscam nie działa po aktualizacji firmware

05 Mar 2011 15:43 10688 17
  • Poziom 2  
    Zrobiłem upgrade mojej kamerki przez przeglądarkę. Wgrałem soft:
    "FI8908 FI8908W sw upgrade package"
    ściągnięty ze strony producenta. Niestety po aktualizacji kamerka nie działa.
    Po włączeniu zasilania coś słychać przez chwilkę jakby ruszyły się silniczki krokowe ale nic więcej. Po włączeniu kabla sieciowego zapalają się dwie diody obok złącza sieciowego: z lewej pomarańczowa z prawej zielona.
    Program IP Camera Tool nic nie znajduje, ALE po jego włączeniu co 3 sekundy miga pomarańczowa dioda w kamerce obok złącza sieciowego. Więc jakby coś się próbowało połączyć ale na liście nic się nie pojawia.
    Moja kamera to ten model (tak przynajmniej jest napisane na opakowaniu), więc wgranie złego softu raczej nie wchodzi w grę.

Może ktoś miał podobne dylematy i może coś poradzić.
    Dzięki.
  • OptexOptex
  • Poziom 31  
    Nie wiem jak w tej kamerce, ale część tego typu sprzętu po wgraniu nowego firmware wymaga sprzętowego resetu do ustawień fabrycznych. Nie jest to normalne wciśnięcie przycisku reset. Zajrzyj do instrukcji.
  • Moderator - Sieci, Internet
    albo czy nie zmieniło się IP inne (domyślne, inna pula adresowa). Także proponuję zajrzeć do instrukcji obsługi :) pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Ostatnio zmienialiśmy softy w Foscamach uwaga! z nowych na starsze wydania bo problemy były z przejściem przez zakładki logowania w programie zewnętrznym.
    Co do samej zmiany wrzuć softa zrób resecik powinno działać.
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    W instrukcji opisali jak wykonać reset:
    Cytat:
    RESET BUTTON: Press and hold down the RESET BUTTON for 5 seconds. Release the power button and IP camera will be reset back to the factory default parameter.

Więc tak zrobiłem jak napisali: wcisnąłem reset i po 5 sekundach wyjąłem wtyczkę zasilania. Próbowałem też reset dla innych kamer FOSCAM: 15 sekundowe wciśnięcie reset. Niestety nic nie pomaga. Kamera z tego co pamiętam powinna robić takie testowe obroty tuż po uruchomieniu, oraz powinna świecić się domyślnie zielona dioda z przodu.
    Obawiam się, że uśmierciłem moją kamerkę... :(
  • Poziom 17  
    Witam.
    Przedewszystkim zmianę softu w tej kamerze robi się nie przez przeglądarkę a przez program dostarczony na plytce wraz z kamerą.
    Wszystko oczywiście opisane jest w instrukcji obsługi.
    Kamera jest od uratowania. Jerzeli nie robi ruchów przy podłaczeniu do zasilania przez kabel sieciowy nic juz nie zrobisz.
    Jedyny spobob to rozkrecenie kamery i programowanie układu scalonego. Nie jest to skaplikowane ale musisz poszukac troche na necie, lub zgłoś się do gościa ze strony foscam.pl
  • Poziom 31  
    mar.bed4 napisał:
    Cytat:
    RESET BUTTON: Press and hold down the RESET BUTTON for 5 seconds. Release the power button and IP camera will be reset back to the factory default parameter.

Więc tak zrobiłem jak napisali: wcisnąłem reset i po 5 sekundach wyjąłem wtyczkę zasilania.

Chyba jest błąd w opisie.
    Masz nacisnąć i przytrzymać min. 5 sekund reset, po tym czasie zwolnić reset, nie odłączać zasilanie.
    Tak jest w innych kamerach.
  • Poziom 2  
    Marek31415 napisał:
    mar.bed4 napisał:
    Cytat:

Więc tak zrobiłem jak napisali: wcisnąłem reset i po 5 sekundach wyjąłem wtyczkę zasilania.

Chyba jest błąd w opisie.
    Masz nacisnąć i przytrzymać min. 5 sekund reset, po tym czasie zwolnić reset, nie odłączać zasilanie.
    Tak jest w innych kamerach.

Niestety nie pomaga :(

Dodano po 15 [minuty]:

bisiu napisał:

Przedewszystkim zmianę softu w tej kamerze robi się nie przez przeglądarkę a przez program dostarczony na plytce wraz z kamerą.

Przede wszystkim od sprzętu, za który zapłaciłem ponad 350 zł oczekuję chociaż tego, że nie pozwoli sobie wgrać złej wersji softu i to nie jakimś "hakerskim" sposobem, tylko legalnie i oficjalnie przez menu i opcję do tego przeznaczoną.
    Niestety się zawiodłem :(

bisiu napisał:

Kamera jest od uratowania. Jerzeli nie robi ruchów przy podłaczeniu do zasilania przez kabel sieciowy nic juz nie zrobisz.
    Jedyny spobob to rozkrecenie kamery i programowanie układu scalonego. Nie jest to skaplikowane ale musisz poszukac troche na necie, lub zgłoś się do gościa ze strony foscam.pl

Niestety masz rację. Przez kabel sieciowy z poziomu zwykłego użytkownika już nic nie mogę zrobić. Pozostaje tylko programowanie układu scalonego a to jest po prostu dla mnie nieopłacalne. Trzeba kupić jakiś interfejs, wykazać się zdolnościami elektronicznymi a przede wszystkim znaleźć na to sporo czasu.

W każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc.

P.S. Może ktoś chciałby kupić tą uszkodzoną kamerkę? Chyba wystawię ją na aukcję allegro i może ktoś doprowadzi ją sobie do stanu używalności...
  • Poziom 10  
    Witam
    Czy udalo sie komus reanimowac ta kamere?

Mam podobny przypadek ... IP Cam Tool nie widzi kamery
    w polaczeniach mam ze jest podlaczona ..ale co jakis czas (ok10sek . polaczenie sie resetuje) ;/

Jak mozna ja naprawic?:)
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Kupujecie kamery za 350PLN brutto, a potem płacz. Oczekujecie że firma która zarobiła 50PLN będzie was przez 2 lata " całować po stopach".

Dobra kamera IP, ze wsparciem, gwarancją itp kosztuje koło 1000 PLN brutto.

Odesłać do foscam'a na serwis i tyle - goście na pewno skasują 50-150PLN za robotę, za usługę się płaci.
  • Poziom 12  
    Aktualizacja aktualizacją :) a czy do łączenia się z kamerą używasz softu zgodnego z wersją nowego oprogramowania w kamerze ???
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Nie znam tej badziewnej kamery, ale w wielu tego typu urzadzeniach istnieje czesto mozliwosc "wrzucenia" firmware przez tzw. TFTP

Na probe wylacz kamere z zasilania, podepnij sie kablem lan, wcisnij i trzymaj reset, wlacz zasilanie i po ok 10 sek pusc reset, odpal jakis skaner portow i sprawdz czy cos dziala na adresie kamery (uslugi). jesli bedzie widoczna jest szansa na wgranie softu przez tftp, skladnie polecenia poszukaj na necie i dostosuj do swoich potrzeb.

Oczywiscie to tylko "pomysl" ale tego bym osobiscie sprobowal przed wywaleniem kamery do KOSZAlina :)
  • Pomocny post
    Specjalista automatyka domowa
    Też nie znam tej kamery, ale kolega rokycky dobrze radzi. Poza TFTP być może jest tam gdzieś w niej UART (port COM) jak w wielu routerach. Też można spróbować się połączyć po UARTcie kablem USB od Siemensa lub SE.
  • Poziom 31  
    gamblerpl napisał:
    ...w polaczeniach mam ze jest podlaczona ..ale co jakis czas (ok10sek . polaczenie sie resetuje) ;/

Jak mozna ja naprawic?:)

Z taki efektem spotkałem się przy uszkodzonym zasilaczu.
    Spróbuj podłączyć inny (do kamery, bez przedłużania kabla).
  • Poziom 17  
    mar.bed4 udało się reanimować kamerę?
    Jak na kamery Ip może nie są zbyt drogie ale zamontowałe ich juz około 40 szt i przez rok nie ma z nimi żadnego problemu więc myśle że nie jest to taki badziew jak piszecie.
    Napewno są warte swojej ceny.
  • Poziom 10  
    czy ktoś ma schemat tego ustrojstwa interesuje mnie możliwosć podłączenia 1.3megapixela zamiast tego co jest ?
  • Poziom 12  
    Jeśli jesteś zainteresowany reaktywacją kamery IP po błędnym wgraniu oprogramowania, proszę o kontakt na PW. Reaktywuje Foscamy BTICAM, Dericam, wszelkie klony z kompresją M-JPEG