Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

(CA-6) Satel - kabel na zewnątrz !!!

26 Oct 2004 21:19 1553 4
 • Level 12  
  Witam

  podzieliłem ca-6 na dwie strefy z tym że do drugiej strefy czytaj szyfratora podłączone sa czujki (linie) problem w tym że ze względów na budowę budynku kabel do szyfratora leci na zewnątrz.

  i pytanie: gdy ktoś urwie kabel włączy się alarm (sabotarz szyfratora) ale co się stanie jeżeli ktoś zewrze wszystkie urwane kable?? - szlak trafi centrale czy tylko wywali bezpiecznik i jeżeli tylko - to czy alarm nadal bedzie wył ??

  ja nie próbowałem żal kasy....
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • OptexOptex
 • Electrician specialist
  Witam

  także nie próbowałem ;)
  wyjścia +KPD są specjalnie zabezpieczone. Dla centrali zwarcie tych przewodów nie powinno spowodować uszkodzenia - ale - wyzwolenie alarmu - na pewno, destabilizacje jego pracy lub zablokowanie na czas zwarcia - także.

  pozdro
 • OptexOptex
 • Level 12  
  dzięki za info

  wyjście +KPD jest zabezpieczone ale może tylko na zwarcie z COM a co w przypadku styku + z CLK? lub DATA? lub obu naraz?

  Mam nadzieje że konstruktorzy przewidzieli również taką opcję.

  dzięki, pozdrawiam
 • Electrician specialist
  Witam ponownie

  pewien fachowiec elektryk, przewiercił nam dwie rurki, w których było po 5 przewodów (jeden z nich szedł do sygnalizatora, reszta prawdopodobnie do czujek - już nie pamiętam) na wylot!!! Może to się każdemu przytrafić, ale nie w sytuacji kiedy, wszystko było jeszcze na wierzchu, przed tynkowaniem... ;) Na dokładkę, zamaskował to miejsce (styropianem czy watą szklaną - dawno było) i oczywiście się nie przyznał - chociaż nikt inny oprócz niego w budynku w tym czasie nie robił... - tacy ludzie!

  Alarm co jakiś czas się załączał, - wystarczyło jakieś draganie, puknięcie w scianę, ale sama centralka uszła bez szwanku, a wiadomo, że pozwierane było kilkanaście żył, włącznie z zasilaniami i wejściami Z.

  pozdrawiam
 • Level 12  
  skubany ten elektryk...

  Dzięki za wszystkie info. Dostałem także zadowalającą odpowiedź od satela.

  Temat uważam za zamknięty