Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hp compaq 6710s niebieski ekran przy starcie systemu.

05 Mar 2011 17:45 1966 3
  • Moderator on vacation ...
    Witam. Jak w temacie mam od dłuższego czasu problem ze startem systemu w moim laptopie i w końcu postanowiłem to "naprawić", ale nie wiem jak (w kompach jestem "malutki" ;).
    Jeśli wyłączę kompa i włączę w tym samym dniu problemu nie ma, jedynie wyświetlany podczas uruchamiania systemu napis WINDOWS XP wyświetla się ciemny i jakby co sekundę się rozjaśnia i startuje ok. Natomiast jeśli wyłączę normalnie kompa i włączam następnego dnia wyskakuje niebieski ekran ( STOP) i muszę uruchomić system za pomocą zakładki "uruchom w ostatniej dobrej konfiguracji) - czy jakoś tak brzmi ten komunikat i system się odpala ok. Sam system działa ok, nie zauważyłem jakichś problemów. Nie wiem od kiedy mam ten problem (ale długo już) i nie sam używałem tego kompa. Teraz już tylko ja go używam i chciałbym mieć wszystko ok. Błąd jaki najczęściej się pojawia to:
    0x0000002 (0x00000002,0x8B32D7E0,0x00000000,0x00000000).
    To jest pewnie spowodowane jakimś oprogramowaniem, lub sterownikiem, ale ja nie wiem jak to sprawdzić. Antywirus nic nie wykrywa (ale myślę, że i tak coś mam niepożądanego w systemie).
    Dodam, że mieszkam za granicą a płytka z systemem została w Polsce i nie mam możliwości jej zdobycia spowrotem (rozwód). Jeśli się nie da bez płytki, to zakupię nowy system, ale szkoda mi tego bo działa ok, tylko ten start.
    Drugi problem (?), to czy jest normalne, że jeśli korzystam ze SKYPA, to po pierwsze strasznie się grzeje laptop a dwa, nie wiem co czy dysk, czy wentylator, ale "coś" "wchodzi" na bardzo wysokie obroty, aż czasami mi się zdaje, że zaraz coś się tam w środku ukręci ;) Nie wiem jakich informacji jeszcze potrzeba więc pytajcie a ja Wam wszystko podam - pozdrawiam.
    Marek Nawrocki wrote:

Już się robi (zobaczymy), a co do skypa, to masz może jakieś info? To chyba dysk się tak wkręca na obroty, ale czemu się tak grzeje? Czy błędy w rejestrach mogły być przyczyną? Czy może jest to normalne?

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

No i błędów mam 16 poważnych, ale jeszcze nie uśmiecha mi się kupować licencji na jeden raz. Hmmm jeszcze poczekam i poszperam trochę w googlach, jeśli nie znajdę nic ciekawego, trzeba będzie kupić licencję. Jak rozwiążę, to opiszę co i jak.;)
    Jedno naprawione pomógł program RegSupreme Pro. Temat zamykam.