Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio CB model INTEK M_110 - nie działa w niskich temperatur

05 Mar 2011 18:16 1946 6
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam problem z CB radiem, model Intek M-110.
    Mianowicie w/w w niskich temperaturach nie działa, dokładnie rzecz biorąc, zachowuje się w taki sposób jakby działała blokada szumów (squelch).
    W miarę wzrostu temperatury w aucie i tym samym także temperatura radia, urządzenie zaczyna działać.
    W czym może tkwić problem, oczywiście zimne luty wykluczam.
    Może któryś z szanownych i zaawansowanych praktycznie kolegów miał styczność z w/w usterką?
    Pomocnych i zainteresowanych serdecznie pozdrawiam!
    Czarek
  • Poziom 8  
    Witam, podłączam sie do problemu tak samo sie dzieje w inteku m-120, zimnych lutów nie zauważyłem, przelutowałem wszystkie piny łączące "frontpanel" z płytą główna.

Zdania zaczynamy z wielkiej litery. Popraw wpis.
    Regulamin pkt 15 . [SP5ANJ]
  • Poziom 20  
    Miałem z taką usterką styczność. Ponieważ mam właśnie to radio zabudowane na stałe w samochodzie i podczas zimy pozostawało na noc to początkowo nie działało już nieco poniżej zera(-2st C do -5st C). Trochę pomogła wymiana kwarcu obok procesora i ostatnio działało do -10st C. Poniżej tej temperatury niestety lekki szum, ale dmuchawa i ogrzewanie na max i po kilku minutach było OK. Zresztą zima się już kończy :)
  • Poziom 15  
    Panowie, to są bardzo czułe obwody w.cz. i pracują w odpowiednich temperaturach, każda odchyłka powoduje że radio nie pracuje tak jak powinno.

Trzeba się do tego przyzwyczaić i już.
  • Poziom 31  
    Cytat:
    Panowie, to są bardzo czułe obwody w.cz. i pracują w odpowiednich temperaturach, każda odchyłka powoduje że radio nie pracuje tak jak powinno.
    Jasne :cry:. X901 i X101 wymrozić oraz kondensatory w ich aplikacjach i będziesz wiedział co go boli.
    Snarbi
    Cytat:
    zimnych lutów nie zauważyłem, przelutowałem wszystkie piny łączące "frontpanel" z płytą główna.
    Panel to nie całe strategiczne punkty :!: Zawsze należy rozpocząć szukanie od VCO.
  • Poziom 20  
    W moim przypadku głównym sprawcą był X101 (32,768KHz) ponieważ po włączeniu radia wyświetlacz nie działał i nie włączał się jak zwykle. Wymieniłem kwarc na ten.
    Gdyby zastosować np ten to efekt końcowy byłby zapewne jeszcze lepszy.
  • Poziom 2  
    Hm,Panowie rady znakomite ale nie dotyczą stricte blokady radia niejako poprzez bramke szumów,mimo że przyczyną jest niska temperatura. W tej chwili przesmarowałem smarem w aerozolu potencjometr od SQUELCH-a i nie mam problemów,ale temeratury nie spadły od tego momentu poniżej 5 stopni. Pokuszę się za to o prewencyjne wymiany kwarców lub zalecanych przez Was elementów. Za udział w problemie zaangazowanym Dziękuję :D