Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop HP czy LENOVO - co kupić?

Kamil_KJM 05 Mar 2011 21:48 28370 19
    Kamil_KJM
    Level 12  
    Witam.

Mam problem dotyczący wyboru laptopa. Laptop ma być wykorzystywany głównie do przeglądania internetu, oglądania filmów, korzystania z prostych programów graficznych (do obróbki zdjęć) ewentualnie słuchania muzyki.

Zastanawiam się nad dwoma maszynami:

HP Compaq 620

Lenovo G550L

Który model wybrać? Chodzi mi o niezawodność i w cenie ok 1300 zł.

Proszę o pomoc i ewentualne inne propozycje.
    91janek
    Level 20  
    Witaj. Ja bym stawia na Lenovo chociaż to jest chińszczyzna uważam, ze ta marka robi bardzo dobre laptopy co do ceny i żywotności.
    remi080
    Level 23  
    91janek wrote:
    Witaj. Ja bym stawia na Lenovo chociaż to jest chińszczyzna uważam, ze ta marka robi bardzo dobre laptopy co do ceny i żywotności.

Taki mały offtop, a jakie laptopy z niskiej półki cenowej nie pochodzą z Chin?
    kuba1im
    Level 19  
    A jakie laptopy w ogóle nie są składane przez małe żółte rączki?
    alojzy7719
    Level 36  
    Warto rozważyć zakup ASUS-a.
    Hucul
    Level 39  
    alojzy7719 wrote:
    Warto rozważyć zakup ASUS-a.

To jest model HP czy Lenovo ?
    Kolega Kamil_KJM pyta o wybór jednego z dwóch , a nie co zamiast .
    Ja wybrałbym HP , Lenovo według mnie przestało pielęgnować legendę niezawodności IBM :|
    alojzy7719
    Level 36  
    Prosił też o inne propozycje.
    ob
    Level 18  
    Akurat ten HP co podałeś ma zabytkowy procesor, ale Hewlett-Packard Compaq 620 (WT162EA) ma już OK procek.

Między tymi dwoma, chociaż są w zasadzie identyczne, ja bym się skłaniał ku HP.

A co do innych firm w takiej cenie nic lepszego nie znajdziesz, asusy acery i inne wynalazki sobie daruj chociażby z uwagi że wyglądają jak zabawki dla dzieci, świecą, błyszczą...
    alojzy7719
    Level 36  
    ob wrote:
    asusy acery i inne wynalazki sobie daruj chociażby z uwagi że wyglądają jak zabawki dla dzieci, świecą, błyszczą...

Bez przesady. Kilku moich znajomych użytkuje ASUS-a przez parę lat i nie ma problemów (w jednym po 20 miesiącach "klęknął" napęd DVD, który wymieniono w ramach gwarancji). Inni za to mają problemy z HP-kami dV 6000, w jednym padła płyta główna, w drugim jest problem z matrycą (migotanie).
    CYFRO
    Level 19  
    Z tych modeli które podałeś to LENOVO -co dwa rdzenie to nie jeden.
    Możesz rozważyć jeszcze ten model:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1129999
    nowoczesna platforma AMD z Athlonem II P320 (TDP 25W) z DDR3 (które są coraz tańsze) i lepszą kartą graficzną AMD HD4250
    albo taki od asusa:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1378627
    lepsza karta graficzna niż wtoshibie ale słabszy procesor-istnieje jednak możliwość wymiany na mocniejszy ale to już raczej po gwarancji.

Dodano po 32 [minuty]:

i jeszcze ACER jeżeli nie jesteś uprzedzony:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1635298

Dodano po 4 [minuty]:

jeszcze taki DELL z systemem:
    http://primakomp.pl/p/80/53739/dell-inspiron-...d4225-w7hp-netbooki-notebooki-i-netbooki.html
    Kamil_KJM
    Level 12  
    Witam.

Dziękuje wszystkim za pomoc. Wybór padł na HP.

HP 620

Czy wybór dobry to okaże się w "praniu".

Pozdrawiam
    quikuu
    Level 12  
    Kamil_KJM wrote:
    Witam.

Dziękuje wszystkim za pomoc. Wybór padł na HP 620.

Mój znajomy używa tego laptopa od ok. 3 lat i nie ma z nim żadnych problemów.

Osobiście jednak polecam Lenovo, gardzę Asusami i Acerami ;)
    bush878
    Level 14  
    Nie lubię ani tego ani tego, wole MBP, ale jeśli miałbym wybierać to jak najdalej od HP... jakość wykonania żałosna, brałbym Lenovo.
    drdala
    Level 17  
    LENOVO.... bo hp chyba droższy jest a wcale nie lepszy
    konop20
    Level 11  
    Lenovo, HP ma 12 miesięcy gwarancji tylko.
    Hucul
    Level 39  
    konop20 wrote:
    Lenovo, HP ma 12 miesięcy gwarancji tylko.

Kolego skąd masz takie informacje ? Laptopy z legalnych , oficjalnych kanałów dystrybucji mają co najmniej dwuletnią gwarancję .
    Co do wyższości Lenovo nad HP , wypowiedzi kolegów powyżej to tylko ich nieobiektywne odczucia . Należałoby odnosić się do konkretnych modeli z podobnej półki cenowej .
    Moim zdaniem HP jest lepsze od Lenovo i wybór Kamil_KJM był dobry :D
    ob
    Level 18  
    Oczywiście że HP na 24 miesiące dla osób prywatnych gwarancji, często można też za jakieś grosze ok 60 zł kupić dodatkową gwarancję rozszerzającą do 36 miesięcy.