Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki piec gazowy do domu o powierzchni 280m kw.?

05 Mar 2011 22:13 4643 15
 • Poziom 9  
  Witam
  Jaki piec gazowy kupic do domu o powierzchni 280m,nie ocieplony,okna nowe.Dodam,ze w domu tym jest obecnie remont i docelowo będzie przerobione na 3 mieszkania pod wynajem.......mam pytanie, czy po zamontowaniu nowego pieca jest rowniez mozliwosc zamontowania podlicznikow do tych pomieszczeń w celu rozliczania lokatorów za zurzycie gazu,jezeli nie jakie sa na to sposoby,zeby ich rozliczyc?Jaki zasobnik na ciepłą wode proponujecie(chodzi o pojemnosc)
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom

 • Moderator na urlopie...
  Najpierw musisz docieplić dom, żeby zminimalizować straty ciepła.
  Kup dobry kocioł kondensacyjny. Do opomiarowania mieszkań zastosuj liczniki ciepła i z nich rozliczaj lokatorów. Możesz każde mieszkanie potraktować, jako niezależny obieg grzewczy, a po zastosowaniu odpowiedniej automatyki, lokatorzy sami będą decydowali jak chcą mieć ciepło.
  Jest to jednak temat dla projektanta. Mogę na PW podać namiary na kogoś z Gdyni.
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
 • Poziom 11  
  kup 3 osobne piece atmosferyczne lub turbo i niech sobie każdy płaci ile grzeje z podziałem liczników każdy będzie czuł się oszukiwany a jak piec padnie to każdy odczuje
  piec kondensacyjny może być problemowy bo jednemu będzie za ciepło innym za zimno.

  Proszę poprawić błędy pisowni
  mod - mirrzo
 • Poziom 9  
  Poproszę o namiar tego projektanta na maila cezar2(malpa)wp.pl
 • Poziom 24  
  Teoretycznie możesz zainstalować w każdym mieszkaniu niezależne ogrzewanie gazowe. Wówczas każdy z użytkowników będzie rozliczany osobno, gdyż można mu zamontować gazomierz, ale musi być odrębność lokalowa ( wydzielenie mieszkań zgodnie z prawem lokalowym). Jako właściciel całości ( bez wydzieleń) masz prawo do jednego gazomierza i ogrzewania całości.
 • Poziom 11  
  żeby ogrzać kilka mieszkań jeden piec musi pracować ciągle jego moc regulować najlepiej w tym przypadku poprzez automatykę pogodową
  sensowne wytrzymałe piece to beretta kompakt green 35kw kondensacyjny ale taki piec będzie wymagał sensownego serwisu lub coś wytrzymalszego np Saunier Duval 40 KLO z żeliwnym wymiennikiem mniejsza sprawność ale większa wytrzymałość,

  Proszę poprawić błędy pisowni - OSTRZEŻENIE
  mod - mirrzo
 • Poziom 9  
  Mirrzo dajesz namiar na fachowca i go polecasz,a on wcale sie nie zajmuje projektowaniem,takze sprawdz dokladnie co kto robi.
  Prosze jeszcze o podanie jakie piece polecacie.

 • Poziom 24  
  Przede wszystkim remontując dom z myślą o stworzeniu trzech mieszkań pod wynajem, warto już na tym etapie zmodernizować instalację centralnego ogrzewania i wody użytkowej.

  Najprostszym (ale i najdroższym w zakupie) wyjściem jest montaż trzech liczników gazowych i trzech niezależnych kotłów. W takim wypadku problem rozliczania sam się rozwiązuje.

  Jeśli zależy Ci na jednym kotle, obowiązkowo kocioł kondensacyjny. Dobre kotły kondensacyjne będą zużywały mniej gazu również dla produkcji c.w.u (czyli grzania wody w zasobniku). Kocioł wyposażyć w automatykę pogodową, która w zależności od temperatury na zewnątrz będzie sterowała temperaturą wody zasilającej w kotle (znaczne oszczędności w okresach przejściowych czyli wiosna i jesień).
  Aby rozliczać lokatorów ze zużytej energii cieplnej, jedynym rozsądnych wyjściem jest montaż ciepłomierzy.

  W obu przypadkach (czy jeden centralny kocioł czy 3 osobne mniejsze) należało by w każdym mieszkaniu zrobić osobną instalację sprowadzoną do jednego punktu (pion lub potencjalne miejsce montażu kotła). W przeciwnym wypadku, ciężko będzie rozliczyć lokatorów z ogrzewania.
  Teoretycznie można jeszcze zamontować podzielniki na grzejnikach, ale jak to ma się w praktyce to szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia.
 • Poziom 9  
  dziekuje za odpowiedz....przyznam,ze tak tez zamierzam zrobic,czyli kupic jeden kocioł kondensacyjny i zamontowac ciepłomierze.
 • Poziom 9  
  jeszcze jedno pytanie...jakiej firmy kocioł kondensacyjny,jaki model kupic?

 • Poziom 24  
  Wszystko zależy od wymagań klienta i zasobności portfela ;) . Staram się na forach nie proponować urządzeń, ponieważ ile osób tyle opinii i każdy jest w tej kwestii najmądrzejszy....
 • Poziom 26  
  cezar2 napisał:
  jeszcze jedno pytanie...jakiej firmy kocioł kondensacyjny,jaki model kupic?

  Junkers, Paradigma, ew. Vaillant.

 • Poziom 24  
  Brencik napisał:
  cezar2 napisał:
  jeszcze jedno pytanie...jakiej firmy kocioł kondensacyjny,jaki model kupic?

  Junkers, Paradigma, ew. Vaillant.

  A czy potrafisz uargumentować swoją wypowiedź? Konkretne modele?

 • Moderator na urlopie...
  Podpowiem. Klient jest z Gdyni, a tam jest centrum serwisowe Junkersa. Blisko do klienta. Polecam Junkersa.
  Paradigma, to wynalazek na tamtym terenie.