Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bridge routerów Cisco z TP Link i brak wiedzy

06 Mar 2011 00:01 2721 6
  • Poziom 8  
    witajcie. Poniżej opis problemu, kilka faktów i prośba o pomoc. Szukałem przez kilka godzin w innych watkach, probowałem zastosowac rozwiązania tam zaproponowane, ale poległem :( Może po prostu wiem za mało :(

1) STAN POSIADANIA mam 2 routery Wifi - Cisco EPC 2425 (Aster), podłączony do kompa (stacjonarka) oraz nowy router TP Link WR340g
    2) CEL - doprowadzenie do tego by w innem pokoju (nie ciągnąc kabla przez całe mieszkanie) postawić nowy router i podłączyc do niego TV i dekoder.
    3) PRÓBY - podłączyłem TP Linka do laptopa (nie podłączonego do netu, czyli do innego niż wyżej wspomniana stacjonarka) poprzez jeden ze standardowych 4 portów (nie ruszałem portu WAN w routerze) i z pomocą adresu MAC z routera Cisco, w panelu wpisałem uzyskany (z naklejki na routerze Cisco) adres MAC.
    4)PRÓB CD. Nie wiedząc co dalej, wybrałem w ustawieniach TP linka opcję wireless, gdzie skopiowałem SSID swojej sieci, ustawiłem allow bridges i tam ponownie podałem MAC adres z routera matki.
    5) PRÓBY III - w zakładce Quick Setup - próbowałem skonfiogurować połączenie zarówno jako dynamic (wpisując SSID), static (wpisując adres IP pod którym laptop "widzi" router matkę), jak i PPPoE, gdzie podawałem SSID i hasło (do routera matki).

Niestety nie jestem wstanie doprowadzić do sytuacji w której WAN zacznie działać. Grzebanie w zakłade WAN - tez nei dąło rezultatów. Po każdej próbie - resetowałem TP Linka, i nie mam pojęcia co zrobić by oba routery się widziały, i by można było z TP linka doprowadzić kablem internet do TV i dekodera :( Dodam jeszcze ze tak jak mogę dowolnie grzebać w TP Linku, to nie mam podglądu zadnych danych z routera Cisco (router "Matka"), a to co mam to z naklejki.
  • PCBway
  • Poziom 8  
    Ech, jeśli nie tu to gdzie ew. szukac informacji i gdzie ktoś może wiedziec jak te routery połączyć? :(
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Będzie ciężko je spiąć - po pierwsze, na obu routerach musisz włączyć Enable Bridges. Jak na Cisco się nie da to nic sie nie da zrobić.
    Po drugie, jak już znajdziesz te enable bridges na obu to wpisujesz MACi przeciwległych APków do siebie(do Cisco MAC tplinka i na odwrót). Połączenie kablem w żadnym momencie potrzebne nie jest
    Po trzecie, SSID mogą zostać te same, ale chyba nie muszą.
    Jak jakimś cudem ma to zadziałać, trzeba zmienić też ustawienie DHCP na TPLinku na wyłączony i sprawdzić czy IPki obu routerów nie kolidują, jak tak to zmiana IP TPLinka na inny jest konieczna.

Imho, nie zadziała - wybacz;)
    Rozwiązaniem jest dokupienie WA500G na klienta i spięcie do kupy tych dwóch TPLinków. Inaczej nie będzie;)
    Jak nie potrzebujesz drugiego radia a potrzebujesz więcej jak jeden port LAN to albo Ovis 5460AP(dwa porty) albo coś innego - ni epamiętam co tam ma 4 LANy i nie routuje ruchu.
  • Poziom 8  
    Buu, to mnie mocno zmartwiłeś :( Nie spodziewałem się że to może byc problem. Do Cisco we własnym zakresie nie mam dostępu, ew. poproszę może kogoś od Aster :( A bez tego nie podam na Cisco ani MAC ani nie włączę enable bridges :( Troche jestem w szoku, że nie ma jeszcze takich urządzen gdzie jako noob podpinam nowyt router, wykrywam stary, podaję hasło id, klonuję adres, wybieram tryb pracy i wszystko działa... :(
  • Poziom 43  
    Przecież mówiłem, że są. Jak potrzebujesz tylko dostępu do Internetu, to możesz wymienić na 543G, tam właśnie się tak robi.

Po prostu kupiłeś złe urządzenie, grzebieniem schabu nie pokroisz.
  • Poziom 8  
    No to pewnie temat skończy się tak że oddam ten Router. w MM facetowi bardzo dokładnie opisałem co chcę zrobići co mogę a czego nie (tj. że np. nie mam dostępu do konfigurowania Cisco) i dał mi ten router, mówiąc że sam ma aster i spiął właśnie z tym TP Linkiem :( Masakra.

Dziekuję Ci bardzo za pomoc.

Dodano po 16 [minuty]:

I jeszze jedno pytanie- czy Cisco będzie działa ze wskazanym przez Ciebie TP Linkiem? Bo nie mam za bardzo opcji by wywalić Cisco, i zamiast niego dać TP Link, bo Cisco mam z Astera.
  • Poziom 43  
    Wtedy będzie pracował w innym trybie - APClientRouter, który symuluje kartę sieciową i dokłada do tego NAT - i to jest ważne, gdyż jeśli w telewizorze masz funkcję DLNA, to ona nie będzie funkcjonować poprawnie.