Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka amica comfort plus 800 PCP5580B623 nie wiruje

basti23 06 Mar 2011 07:56 4542 2
  • #1 06 Mar 2011 07:56
    basti23
    Poziom 14  

Mam problem z pralką amica comfort plus 800. Pralka nie chce wirować. Pierze do momentu kiedy ma zacząć wirować i zatrzymuje się. Przeczytałem wszystkie tematy na tym forum dotyczące tej pralki wyczyściłem wszystkie węże. Nie wyświetla też żadnego kodu błędu. Po prostu jak włączę pierwszy program to dochodzi do momentu w którym ma wirować i czas staje na 30min do końca programu, pralka kręci tylko bębnem w prawo i w lewo i wypompowuje wodę. Samo wirowanie też nie działa. Wtedy pralka zachowuje się tak jakby chciała rozpędzić bęben ale nie daje rady uzyskać maksymalnych obrotów. Zmierzyłem przy najszybszym wirowaniu silnika napięcie na szczotkach i wynosi ono ok 50V. Podejrzewam że uszkodzony jest któryś triak. A według was co może być przyczyną takiego zachowania pralki.

1 2
  • #2 06 Mar 2011 10:02
    leszekppp
    Poziom 22  

U mnie było to samo w tej pralce wymieniłem szczotki i wyczyściciełem komutator a wirowanie wróciło.

2
  • #3 06 Mar 2011 10:27
    basti23
    Poziom 14  

Dzięki za podpowiedź kolego Leszku. Jutro zrobię jeszcze to o czy mówisz i zobaczymy co się będzie działo. Pozdrawiam.

Dzisiaj zrobiłem to o czym pisał Leszek ale niestety nie pomogło. Do wymiany sterownik. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.

0