Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Clio 2 nie czyta immo

06 Mar 2011 10:14 17147 3
  • Level 15  
    Witam.
    Mam o znajomego Renault Clio 2 silnik 1.2 rok 2002.
    Problem jest taki, ze nie zawsze wyłącza immobilizer.

A mianowicie znajomy wyjdzie z domu, pójdzie do samochodu otworzy pilotem w kluczyku, wkłada kluczyk a dioda szybko zaczyna pulsować nie czyta immo.

Po próbie bawienia się pilotem (nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym ) i włożeniu ponownie kluczyka dioda zaświeca się na stale, ALE nie gaśnie próba odpalenia kończy się tym, ze rozrusznik kreci przez 3 sec i wyłącza go a samochód nie odpala (ponowna próba bawienia się pilotem) i samochód po włożeniu kluczyka dioda zaświeca się gaśnie normalnie i można odpalić samochód .

Teraz pytanie, czy złota cewka zwana transponderem ona odpowiada za wysyłanie kodu do pętli wokół stacyjki kodu?

Proszę o jakąś pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 35  
    Jest kilka problemów z tym modelami, począwszy od wadliwych pilotów, pentli immo na stacyjce, samej stacyjki, urwanej masy do silnika, instalacji do stera, przekazników do stera i do rozrusznika.

Wiem ze to duzo, ale warto sprawdzić wszystko i zacznij od najprostszych i najtanszych rzeczy.
  • Level 15  
    Aha no trochę tego jest :P zaranie chce spróbować od zmiany baterii w pilocie i oto pytanie czy bateria w pilocie ma coś wspólnego zTransponerem czy ona go zasila ??

druga sprawa przelatuje cały pilot bo słyszałem ze występują mikro pęknięcia ?

Czy pętla ze stacyjki jest wpięta wprost do UCH ?? ma ktoś może schemat połączeń

Byłbym wdzieczny
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Szukaj w przekaźnikach koło akumulatora, są tam 3 małe czarne przekaźniki, jeden jest na zasilanie komputera wtrysku, który to dokładnie niestety nie pamiętam, zamień je miejscami i próbuj.