Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urządzenia do piaskowania

salutare 11 Mar 2011 22:29 41404 52
    salutare
    Level 11  
    Czyli najlepiej złożyć wniosek o zwiększenie przydziału mocy o około 25 kW, od licznika wtedy poprowadzić osobny przewód tylko do kompresora, reszty instalacji nie ruszać i zaczynać pracę :D
    salutare
    Level 11  
    A co gdy nie ma dostaw prądu, wtedy spalinowa jest nie zastąpiona. Można wtedy kontynuować pracę, klient nie czeka i jest bardziej zadowolony, nam nie tworzy się kolejka i możemy więcej klientów przyjąć. Dodatkowo zadowolony klient robi nam dobrą reklamę.

Jakiego węża używacie do dostarczania powietrza do hełmu??
    Pyra1100
    Level 11  
    witam
    też myślę o otworzeniu czegoś podobnego i mam kilka pytań...
    na wstępnie chciałbym zaznaczyć ze nikogo bym nie zatrudniał,chciałbym żeby działalność była zarejestrowana i żebym nie musiał się obawiać żadnych kontroli.. zacznę od tego ze kompresor jaki chciałbym używać to wd53, muszę mieć na niego jakieś papiery czy pierwszy lepszy z allegro? kolejna rzecz to piaskarka na początek myślałem żeby urzeźbić coś swojego ale po poprzednich postach wnioskuje iż były by problemy podczas kontroli udt (jakie konsekwencje w takim wypadku i w jakiej kwocie:)) po za tym mam rozumieć, ze dostane zgodę na działalność używająć samoróbki, tylko będę miał problem podczas kontroli udt? kolejna sprawa to pomieszczenie, po głowie chodzi mi duży foliowy namiot z wybetonowaną podłogą- oczywiście na start, przeszło by to? i ostanie moje pytanie już bardziej techniczne jak a dokładniej skąd doprowadzacie powietrze do hełmu? zapomniałem o jednym, musze mieć jakieś uprawnienia?
    salutare
    Level 11  
    Z tego co Ja już się dowiedziałem i wzbogaciłem się w wiedzy, to kompresor na pewno Ci starczy. Co do UDT to kary są pewnie wysokie i nie pozwolą Ci prowadzić po kontroli dalszej działalności, do póki nie zrobisz badania lub kupisz coś co będzie spełniało wymogi. Mimo to chyba lepiej kupić porządny sprzęt i mieć pewność, że nic się niestanie. Tym bardziej, że kompresor kupujesz wydajny.
    Co do foliowego namiotu, osobiście nie odważyłbym się kupić i pracować w tym, gdyż wystarczy, że skierujesz strumień piasku na folię i tyle z namiotu.
    Powietrze do hełmu doprowadzasz, po przez osobny wąż, przy hełmie powinieneś mieć regulację ile powietrza masz dostawać, a wąż podłączasz do kompresora (pod drugie wyjście).

A jeszcze jedno pytanko z mojej strony. Czy warto inwestować w kombinezon, czy wystarczy "normalne ubranie"??
    Jarek68
    Level 20  
    Kompresor WD-53 wystarczy dobrze aby miał czytelne tabliczki znamionowe i w miarę dobrze wyglądał, jednak do pracy stacjonarnej lepszy elektryczny jak jest taka możliwość podłączenia. Foliowy namiot :-) Jeśli się w nim zamkniesz na szczelnie to doprowadzone powietrze może go trochę rozpompować :-) To już lepsza by była jakaś jasna plandeka przynajmniej mocniejsza :-) Pamiętaj że powietrze musi gdzieś wychodzić i aby nie wydostawał się tuman kurzu musiał by być odpylane :-) Powietrze do hełmu najczęściej doprowadza się z piaskarki na wejściu z kompresora jest rozgałęzienie, dobrze też jest zastosować filtr oddechowy są takie na allegro. Dobrze mieć papier że jesteś przeszkolony w obsłudze piaskarki i BHP. Co do ubrania przy hełmie masz fartuch ochronny on przejmuje sporą część piasku i pyłu tak że może być inne ubranie w miarę mocne i szczelne ale profesjonalny kombinezon też dobry :-)
    salutare
    Level 11  
    Zamierzam jechać obejrzeć kompresor spalinowy, na co zwrócić uwagę??

Komplet, który zamierzam kupić posiada wszystko prócz kompresora, czyli nie muszę się martwić o wąż :D
    Pyra1100
    Level 11  
    kupiłem wd 53 i po paru uruchomieniach doszedłem do wniosku tzn moi sąsiedzi ze jest za głośno także muszę wybrać coś cichszego... jakieś propozycje? są jakieś polskie sprężarki śrubowe najlepiej spalinowe? zależy mi na tym żeby to był polski sprzęt ze względu na dostępność części zamiennych.. ew orientuje się jak wygląda remont sprężarki śrubowej? chodzi o koszty jak to wychodzi w porównaniu z tłokową?
    antyprykator
    Level 14  
    Pyra1100 wrote:
    kupiłem wd 53 i po paru uruchomieniach doszedłem do wniosku tzn moi sąsiedzi ze jest za głośno także muszę wybrać coś cichszego...
    Hehe, jak zaczniesz piaskować to będzie dopiero głośno :D
    salutare
    Level 11  
    Kupiłem taki sprzęt:

Wydajność, to 3,8 m3/min. Głośno dość chodzi, ale nie narzekam. W moim przypadku jest lepiej, bo sąsiadów mam daleko, to nie będzie nikt narzekał na hałas i kurz :D
    salutare
    Level 11  
    A jak macie rozwiązane płatności. Chodzi mi oto czy Wasz klijent płaci, np. za godzinę Waszej pracy, czy robicie wycenę i ustalacie kwotę??? Na jakiej zasadzie robicie wycenę???
    Adamexxxx
    Level 1  
    We wrześniu zamierzam otworzyć piaskowanie tylko ja bym się nastawiał bardziej na piaskowanie w terenie dlatego chciałbym kupić kompresor spalinowy. Do dyspozycji na cały sprzęt mam około 40tys. i interesuje mnie jaki kompresor moglibyście mi zaproponować. Kolego salutare jak Ci się ten kompresor sprawuje bo ja już mam mętlik w głowie jedni piszą, że 3,8m3/min to stanowczo za mało do piaskowania dużych powierzchni typu ściany z cegły, a inni piszą, że spokojnie starczy. Proszę o rady jaki kompresor wybrać tak do 20tys.
    salutare
    Level 11  
    W e-mailu napisałem, ci trochę na ten temat, może pozostali koledzy też Ci jeszcze coś napiszą, to będziesz wiedział więcej.

teraz ja zadam pytanko.
    Kompresor, ten sam co u góry zdjęcia, po około 15 minutach pracy nagrzewa się do granicznych wartości. na forach znalazłem, że wymienić filtry oraz oleje i wszystko będzie ok. Co wy na ten temat myślicie, macie może jakieś inne propozycję, co jest nie tak??? A może ktoś miał coś podobnego??
    gravitrenowacja
    Level 2  
    Trochę poczytałem waszych postów i mam do Was pytanie,czy zdajecie sobie sprawę że aby oczyszczać elewacje ceglane i kamienne(większość z nich jest zabytkami)trzeba mieć uprawnienia konserwatorskie lub zatrudnionego w firmie człowieka z takimi uprawnieniami,po drugie jeśli już się ma takie papiery to żaden konserwator zabytków nie dopuści do oczyszczania poprzez zwykłe piaskowanie,będzie się domagał oczyszczania metodami dopuszczonymi przy renowacji zabytków.Trzy główne niskociśnieniowe to Remmers Rotec,JOS lub Ce-Pe,a tu koszty samych oczyszczarek(ok.60 litrów-mniejsze bez sensu) razem ze schładzaczem to od 24.000zł netto,gdzie sama głowica z dyszą rotacyjną to koszt ok.1.000euro,główną barierą tak jak pisałem są pozwolenia i referencje od konserwatorów zabytków których się nie przeskoczy,większość firm renowacyjnych posiada takie oczyszczarki na stanie i nie szuka firm podwykonawczych,to co wypisują na alledrogo o zakupie piaskarek i otworzeniu własnej działalności z marszu to bujda,ogłoszenia typu 70 tyś. odwiedzeń strony setki zadowolonych klientów a w opiniach jedna sprzedaż i 69 zakupów ha,ha.Najpierw przejrzyjcie zapotrzebowanie na rynku a dopiero zastanówcie się nad zakupem.Obserwują już od pewnego czasu wzrost liczby nowo otwartych firm w zakresie piaskowania które po krótkim okresie znikają,nie problem włożyć kasę w firmę lecz ta firma musi zarabiać.
    User removed account
    User removed account  
    gravitrenowacja
    Level 2  
    Zdziwiłbyś się ile kosztuje oczyszczenie tzw.starych ruder,ciekawe czy przez rok zarobisz tyle na złomie co ja na dwóch starych ruderach.Z tego co czytałem to właśnie o piaskowanie cegieł tutaj chodzi.
    Pyra1100
    Level 11  
    gdzieś mi się coś obiło o uszy tylko nie wiem gdzie że jak śrubówka dmucha ciepłym powietrzem to coś jest nie tak prawda to? bo byłem oglądać sprężarkę i dość ze dmuchała ciepłym powietrzem to w powietrzu był olej po przylożeniu reki była lekko "na olejona" co o tym myślicie?
    Patrykzz
    Level 10  
    Witam ja mam kompresor 100l trzy tłokowy 8atm. Chciałbym zapytać czy da radę piaskować tym cudem <tylko na własny użytek>???
    salutare
    Level 11  
    Pyra1100 mój kompresor także lekko "pluje" olejem, ale nic z tym nie robilem. Jak byłoby naprawdę źle to można wymienić separator oleju w kompresorze, co powinno pomoc, ale nie wszystko da się wyłapać. przy piaskarce powinieneś mieć także separator oleju i wilgoci i to on powinien resztę wychwycić. Co do ciepłego powietrza nic nie słyszałem i szczerze mowiąc nie wiem jak u mnie to wygląda. Jak kupileś czy kupisz już coś, to proponuje Ci abyś wymienił wszystkie oleje i filtry.

Patrykzz wszystko zależy od wydajności kompresora. Moja sprężarka ma wydajność 3,8 m3/min i przy ciśnieniu niecałych 5 atm oczyszczanie czegokolwiek nie jest łatwym zadaniem, dopiero przy ciśnieniu ponad 6 atm jakoś piaskowania jest odpowiednia i "wygodna" (przu dyszy 6 mm). Jeżeli założysz małą dyszę i nie będziesz za dużych elementów piaskował, to wtedy możesz taki sprzęcik sobie kupić, ale będzie to pracochłonne, a jakoś piaskowania napewno nie będzie mogła dorównać, tej jakości co np po moim oczyszczaniu.

Sprzęt jaki mam to:
    >kompresor śrubowy, spalinowy o wydajności 3,8 m3/min i ciśnieniu roboczym (po podłączeniu piaskarki) ponad 6 atm (przy dyszy 6mm)
    >piaskarkę ze sterowaniem automatycznym (pilotem) 200 litrową wraz z osprzętem marki KORTECH

Dodano po 2 [minuty]:

Co do mojego poprzedniego pytania, czy wymiana filtrów i oleju pomoże na grzanie się kompresora, to pomoże (może innym się przyda)
    martinosc
    Level 2  
    moze ktoś by potrzebował dyszy do piaskowania 4,8 i 6,5 Clemco oryginalna po 60za szt. lub 100za calosc, wrocław. clemco<małpa>o2.pl pisac
    ewentualnie klimatyzator do hełmu
    salutare
    Level 11  
    Dziękuje wszystkim za pomoc i porady :D

Pozdrawiam
    salutare
    Damian991
    Level 2  
    Piaskarka 200 l to jest minimum, chyba ze chcesz co chwile dokładać.