logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

audi a6 1.9 kopci na siwo i pobiera olej

olszew.daras 06 Mar 2011 12:14 3508 15
REKLAMA
  • #1 9241682
    olszew.daras
    Poziom 9  
    Witam. Proszę Was o pomoc. Moje audi A6 1.9TDI nagle zaczęło kopcić siwym dymem. do tego bardzo straciło na mocy. Bardzo dużo pobiera oleju i w rura wydechowa mokra jest od oleju. Co to może być?
  • REKLAMA
  • #2 9241782
    wojtekryba
    Poziom 32  
    Kapa motora :cry:
  • #3 9241804
    brandy-p
    Poziom 31  
    Obejrzyj wirnik turbiny.
  • #4 9242246
    olszew.daras
    Poziom 9  
    a jeśli wirnik turbiny to czy trzeba wymieniać całą turbinę? i czy można to jakoś samemu stwierdzić?
  • #5 9242534
    ja-kenaj
    Poziom 26  
    Będzie to prawdopodobnie uszczelka pod głowicą. Miałem podobny problem.
  • REKLAMA
  • #6 9243597
    olszew.daras
    Poziom 9  
    sprawdziłem przewód od odmy i jest wszystko ok. w turbinie śmigiełko ma luzy tzn rusza się w górę i dół i przód i tył. Nie wiem czy to tak ma być? Ponadto
  • REKLAMA
  • #7 9243613
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    olszew.daras napisał:
    sprawdziłem przewód od odmy i jest wszystko ok. w turbinie śmigiełko ma luzy tzn rusza się w górę i dół i przód i tył. Nie wiem czy to tak ma być? Ponadto



    Tak być nie powinno, turbinka do remontu.
  • #8 9271723
    olszew.daras
    Poziom 9  
    Witam. Znowu proszę o pomoc. Turbina zregenerowana i wszystko wydawałoby się ok ale samochód sam wchodzi na wysokie obroty. Do tego ostatnio wyjąłem kluczyk a samochód dalej nie zgasł przez jakieś 10 sekund. Co to może być
  • REKLAMA
  • #9 9272715
    wojtekryba
    Poziom 32  
    Źle zregenerowana.

    Grozi Ci wybuch silnika :D
  • #11 9273165
    olszew.daras
    Poziom 9  
    Nie. a to może być przyczyna?
  • #13 9273326
    olszew.daras
    Poziom 9  
    a czy możliwe że dostał samozapłonu a jeśli tak czy silnik jest do remontu?
  • #14 9273619
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  
    Skoro regenerowałeś turbinę to należało wszystkie przewody i chłodnice inercoolera wyczyścić z oleju, wygląda że skoro ci sam zgasł podczas pierwszego odpalenia to można sądzić, że były olej już się wypalił sam, i nic złego się nie dzieje, teraz dobrze by było nim się przewietrzyć gdzieś na drodze aby wydmuchać wszystkie resztki z układu zasilającego turbinkę i wydechowego chodzi o katalizator, tam też jest pełno nie spalonego oleju więc obecnie może trochę dymić przez pewien czas :idea::idea::cry: Ale musisz uważać aby historia się nie powtórzyła, radze na przyszłość częściej wymieniać olej i stosować olej zalecany przez producenta :!::idea::idea:
  • #15 9273770
    T5
    Admin grupy Samochody
    qwertyuiop1000 napisał:
    teraz dobrze by było nim się przewietrzyć gdzieś na drodze aby wydmuchać wszystkie resztki z układu zasilającego turbinkę i wydechowego :!::idea::idea:
    Bzdura tak nie rób.Najpierw czyszczenie dolotu-póżniej wypalanie z tłumika na drodze.
    Tak dostał samozapłonu jak jeszcze chodzi normalnie to ok.Nie musisz remontować.
  • #16 9274202
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  
    żadna "bzdura " kolego T-5 :idea: ,czytaj uważnie kolegę olszew.daras ,wyrażnie pisze ,że silnik zgasł po 10 s :idea::D ,musisz jedno wiedzieć ,że po złożeniu turbinki kolega silnik odpalił i ten silnik mu pracował aż do momentu nagrzania się , w momęcie gdy silnik nagrzał się nastopił samo zapłon resztek oleju,dlaczego ,bo resztki oleju z interkulera rozgrzały się do temperatury spalania i dlatego nastąpiło zwiekszanie się obrotów silnika ,w tym momęcie olszew.daras chciał wyłączyć silnik ale on pracował jescze 10 s .kończąc powtórze raz jeszcze moje pierwsze zdanie :

    Skoro regenerowałeś turbinę to należało wszystkie przewody i chłodnice inercoolera wyczyścić z oleju

    :D
REKLAMA