Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki regulator do samochodu rc?

06 Mar 2011 15:29 1938 3
  • Poziom 12  
    Witam, zamierzam zrobić samochód rc z wykorzystaniem 2 silników z wkrętarek akumulatorowych. Pojazd ma mieć napęd 4x4, sterowanie podobne jak w czołgu tylko bez gąsienic. Lewa strona jeden silnik i prawa strona drugi silnik. Z wkrętarki (12v) wykorzystam silnik oraz przekładnie. Jakie mam użyć regulatory do silników oraz czy potrzeba 2 regulatorów czy wystarczy jeden? Czy taka aparatura będzie dobra do takiego modelu HK-T4A MODE 2, 2.4GHz 4CH ? Z góry dziękuje za pomoc osób bardziej doświadczonych ode mnie.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Dwa silniki - dwa regulatory. Dwukierunkowe, czy jednokierunkowe - jak chcesz, ich prąd dobierasz do prądu pobieranego przez zatrzymany silnik, a napięcie do sposobu zasilania.

Aparatura od biedy wystarczy, ale sterowanie będzie niewygodne.
  • Poziom 12  
    Dzięki za zainteresowanie. Silniki i przekladnie będą z wkrętarki 18v, rozebralem wkrętarke i na głównym przycisku pisze 7-22v DC16A. A na silniku jest tylko naklejka 18v. Regulator ma być 2 kierunkowy. Czy ktoś mógłbym mi podać nazwę albo link odpowiedniego regulatora i ewentualnie aparaturę jakaś lepsza niż ja podałem tak do 200zł bez przesyłki ta aparatura a regulatory jak da radę to też jakieś tansze.
  • Poziom 14  
    E-Sky 2,4Ghz EK2-0406G BCM 6channel
    odbiornik EK 2-0424

cena około 200 zł
    znajomy ma to w lodzi wędkarskiej i działa bez zarzutu