Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster 2043NW- nie włącza się

06 Mar 2011 16:48 3952 4
  • Poziom 10  
    Monitor miał uszkodzone (spuchnięte-wylane) elektrolity w zasilaczu-inwerterze w gałzi +5V więc je wymieniłem. Po tej operacji monitor nie reaguje na włączenie. W tym modelu wszystkie funkcje są realizowane na tzw. przyciskach sensorowych. Napięcie jest prawidłowe 3,3V Proszę o jakąś podpowiedź ponieważ niczego się nie mogę już doszukać, a sprawdziłem wydaje mi się wszystko.
  • Poziom 29  
    Sprawdź zasilanie inwerterów. Przeważnie są zasilane 12-18V. Sprawdzić czy nie ma jakieś przerwy w obwodzie .
  • Poziom 10  
    Zasilanie sprawdziłem. Jest prawidłowe. Niestety nawet nie ma nawet podświetlania diody czuwania mimo prawidłowych napięć. Czasami jak długo postoi nie używany to na chwilę pokaże się podświetlenie i zaraz zniknie. Przy powtórnej próbie włączenia dalej martwy i na nic nie reaguje.
  • Poziom 29  
    3,3V to zasilanie logiki. Musisz mieć jaszcze 12V. Podeślij fotkę które elki wymieniłeś.
  • Poziom 10  
    Temat został rozwiązany w bardzo prosty sposób- oddaniem sprzętu bez naprawy właścicielowi, ponieważ podejrzenie padło na procesor i nie było możliwości jego sprawdzenia.