Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DV6500 zasilanie - kompletnie martwy ale coś się dzieje gdy

przerabiarka 06 Mar 2011 16:53 2031 13
    przerabiarka
    Level 21  
    Witam serdecznie.
    Trafił mi się DV6500 z uszkodzonym zasilaniem (tak mniemam). Mianowicie laptop jest absolutnie martwy. Po wyciągnięciu płyty i wstępnych oględzinach usłyszałem piszczenie (niemal niesłyszalne). No to płyta do ucha i zakrywanie palcem elementów :). Ale co się dalej okazało to to że jak palcem docisnę miejsce pokazane na zdjęciu piszczenie znika. Po zdjęciu palca piszczy nadal. Dziwne, wiem.
    Myślę sobie, przelecę hotem może jakiś zimny lut. Nieskutecznie. A więc mierząc napięcia i podając skromne wyniki czekam na wskazówki gdzie dalej mierzyć bo nie mam serwisówki a problem osobliwy:

PQ50 - 3,3v
    PQ52 - 3,3v
    PQ53 - 5,1V
    PQ54 - 5,1V

PQ48 - BRAK NAPIĘĆ ALE DOSTAJE 18

PQ25 - 3,3V
    PQ28 - 5V
    PQ39 - 5V

CEWKA PL13 NIE DOSTAJE NIC

Model płyty to DA0AT1MB8F1 REV:F

DV6500 zasilanie - kompletnie martwy ale coś się dzieje gdy DV6500 zasilanie - kompletnie martwy ale coś się dzieje gdy
    przerabiarka
    Level 21  
    Kolego misiupan strzał w 10tkę. Gratuluję!
    Bałem się ruszać na początek mostek ponieważ objawy były co tu dużo mówić: dziwne.
    Jeśli tylko możesz powiedzieć mi dwie rzeczy:
    Kupować nowy układ czy tylko reballing?
    Ile punktów ofiarować? (sam nie posiadam ich wiele).
    przerabiarka
    Level 21  
    Masz na myśli inny model - powiedzmy dv6000?
    Czy możesz polecić coś co nie było już naprawiane? Albo modele... z jakimi mostkami i grafikami? Zintegrowane?
    300zł nie naprawiana? A jak użytkownikowi padnie i ta? Eh:)
    przerabiarka
    Level 21  
    Sprawdzę ceny i spytam co robić...
    Dzięki za ułatwienie pracy.
    dariuszj
    Level 20  
    Kup płytę- łatwo powiedzieć. Nowej, nienaprawianej raczej łatwo nie znajdziesz, jeśli już to cena będzie zaporowa. Płyty do tego modelu za 300 zł to ja nie widziałem, chyba że uszkodzona. Naprawiane płyty (bo czego się spodziewać po towarze sprzedawanym jako nowy, a gwarancja tylko na 3 miesiące) to cena 500- 600 zł. Żadne wyjście z sytuacji. Nie znamy sposobu naprawy (nowy mostek, czy reball?). Jeśli znajdzie się oryginalny, nieprzemalowany układ z poprawionej serii (DC 09+ lub wyżej), można założyć bezawaryjną pracę przez najbliższe kilka lat. Cena takiej usługi, łącznie z nowym układem nie przekracza 400 zł, często z roczną gwarancją.
    zibiii
    Level 23  
    Kolega sprawdzi czy laptop wlacza sie na samej baterii, jesli tak to uszkodzony uklad ISL6235 lub diody kolo niego ewentualnie te 2 uklady nizej zaznaczone na zdjeciu.

DV6500 zasilanie - kompletnie martwy ale coś się dzieje gdy
    misiupan
    Level 35  
    dariuszj wrote:
    Kup płytę- łatwo powiedzieć. Nowej, nienaprawianej raczej łatwo nie znajdziesz, jeśli już to cena będzie zaporowa. Płyty do tego modelu za 300 zł to ja nie widziałem, chyba że uszkodzona. Naprawiane płyty (bo czego się spodziewać po towarze sprzedawanym jako nowy, a gwarancja tylko na 3 miesiące) to cena 500- 600 zł. Żadne wyjście z sytuacji. Nie znamy sposobu naprawy (nowy mostek, czy reball?). Jeśli znajdzie się oryginalny, nieprzemalowany układ z poprawionej serii (DC 09+ lub wyżej), można założyć bezawaryjną pracę przez najbliższe kilka lat. Cena takiej usługi, łącznie z nowym układem nie przekracza 400 zł, często z roczną gwarancją.

Kolega optymistycznie podszedł do tematu ,,kilka lat'' fabryczne płyty wytrzymują maksymalnie 3 i się sypią, najczęściej sypią się po 2 latach.
    Jak napisałem kupienie fabrycznie nowego układu graniczy z cudem, nie wierzę w bajki w ogłoszeniach że układ jest nowy, bo kupuję miesięcznie kilka sztuk i na fabrycznie nowe rzadko trafiam. Często bywało że zakupiony układ jest gorszy od starego- albo nie działa ,albo psuje się w krótkim czasie.

Aukcja nr1487962929 - widziałem jeszcze kilkanaście aukcji.
    kodd
    Level 32  
    O co chodzi w tym temacie? Są sprzeczności. Kolega przerabiarka napisał "Kolego misiupan strzał w 10tkę.Gratuluję!..." Czyżby płyta wstała po podgrzaniu rdzenia? Natomiast kolega zibiii składa propozycję rozwiązania postawionego problemu.
    przerabiarka
    Level 21  
    Kolego zibiii - problem leżał w mostku. Komputer się uruchomił. Na baterii też.
    Dalej czekam na decyzję klienta jaki sposób naprawy wybiera...

Co do układu i jego zakupu. pewnie z ebaya będę kupował z chin :)
    zibiii
    Level 23  
    wybaczcie koledzy gdzies mi umknelo ze kolega podgrzewal rdzen, co do kupowania na ebay'u to ruletka, na 10 kupionych chipow 6 bylo ok reszta nie, wiec tak przy okazji moze ktos ma jakies sprawdzone zrodlo poprawionych chipow ??