Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świecące kontrolki - brak wiedzy a "elektroda&q

06 Mar 2011 17:17 1029 5
  • Admin grupy Samochody
    Nasze autka w dzisiejszych czasach są wyposażane przez producentów w coraz więcej elektroniki i coraz nowsze systemy które są sterowane przez sterowniki( tak zwane komputery)Każdy taki system posiada samokontrole tzn.po włączeniu zapłonu czy uruchomieniu silnika każdy sterownik sprawdza czy w "jego"systemie jest wszystko ok.Jeżeli coś jest nie tak-sterownik zapala odpowiednią kontrolkę na tablicy przyrządów.Należy wtedy podłączyć skaner diagnostyczny i sprawdzić co jest nie tak i dlaczego sterownik zapalił kontrolkę na tablicy przyrządów.Znając przyczynę należy usunąć usterkę -skasować błąd w sterowniku i cieszyć się sprawnym autem.Jeżeli wtedy pojawiają się problemy(lampka nie gaśnie-błąd powraca-itd itp)wtedy przeszukać elektrodę i jeżeli nie ma odpowiedzi,założyć nowy temat.Proszę was nie piszcie w stylu Rysia z klanu-kupiłem ałto i popsuło się pomózcie bo ja nie wiem co może być do mechanika nie pojadę bo ja sam naprawiem bo ja siem znam.Tu na elektrodzie jest wielu bardzo dobrych fachowców i ludzi z wieloletnim doświadczeniem którzy chcą pomóc ale jest też wielu aroganckich pytających którzy chcą wiedzieć tylko jak innym nieuczciwym sposobem zgasić lampkę bo idzie do żyda.Bo ja nie kupię nowej części bo jest droga i co mam zrobić dalej.
    Rozpisałem się :wink:
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak właściwie to o co chodzi? Staniesz na głowie to i tak nic z tym nie zrobisz, taki polak za wszelką cenę chce sam zrobić choć i tak nie ma zielonego pojęcia o tym, i jeszcze najlepiej gdyby mu zapłacili za to :D

Jak sam widzisz są tu regulaminy, zasady działów, niebieskie tematy, więc nie obraź się ale Twój temat nic nie pomoże, pytający chce tu i teraz odpowiedź.

Wszystko zależy od tego ile mu powiemy, oraz czy w ogóle coś powiemy.
  • Admin grupy Samochody
    O takietematy mi chodzi:DA jak nic nie da Kosz.:D
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak sam widzisz, jeden widzi że pytający nie ogarnia tematu, ale za chwilę znajdzie się następny który i tak podpowie, i nic z tym nie zrobisz.

Masz przecież dostępny przycisk "zgłoś do moderatora", Motronic na pewno się tym zajmie w takiej sytuacji.