Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stereo max 3500 zł. Będzie służył do oglądania TV i muzyki.

mikebrovske 06 Mar 2011 18:58 3323 12
  • #1 06 Mar 2011 18:58
    mikebrovske
    Poziom 8  

Witam.
    Chciałbym prosić o nakierowanie i pomoc w zakupie zestawu stereo.

Czytam wszystkie pokrewne tematy, ale nie potrafię się na nic zdecydować, jak dla mnie jest tego za dużo.

Generalnie zestaw będzie służył do oglądania TV(narzeczona), powiedzmy w 70%, pozostałe to muzyka. (ja)
    Po wcześniejszym zapoznaniu się, mniej więcej, z opiniami użytkowników i moich możliwości lokalowych, stwierdziliśmy, że zakup KD będzie błędem.

Tu zaczynają się dla mnie schody, ponieważ jestem troszkę wybredny, jeżeli chodzi o słuchanie muzyki.
    Maniakiem wrażeń słuchowych nie jestem, na sprzęt, który przenosi w "inne stany świadomości" mnie najzwyczajniej nie stać.
    Na dzień dzisiejszy posiadamy jakąś starą mini wieżyczkę SONY podpiętą pod TV i AiWa pod komputer.
    Chciałbym chociaż na początek wejść w posiadanie sprzętu, który po dotychczasowych kilkunastu latach męczenia się z mini wieżą, sprawił, żeby mi się pojawiła chociaż "gęsia skórka".

Bardzo dużym plusem, dla mojej narzeczonej, amplitunera jest to, że posiada radio, więc typowy wzmacniacz stereo odpada. Do tego chce podłączyć komputer i TV.

Lubię słuchać muzyki głośno z dobrym bassem, jak ma być cicho w domu to przechodzę na słuchawki.
    Gatunkowo jestem troszkę rozdarty począwszy od Metallica, KingsOfLeon, G'n'R, Illusion, po Amon Tobin, Panacea, inne ciężkie i lekkie brzmienia d'n'b, oraz muzykę filmową. Lubię grzmotnięcie bassem i żeby było głośno.
    Nasz salon ma około 24m2, połączone z sypialnią i kuchnią, jak będzie potrzeba to narysuje rozkład mieszkania :D.

3500 tyś - to cena maksymalna, którą jestem w stanie wydać na zestaw wzmacniacz + kolumny + kable.
    Wszystko będę brał na raty, więc najlepiej, gdyby ktoś mi podpowiedział sklep w którym , mógłbym zakupić wszystko za jednym razem.

Mam nadzieję, że nie jestem zbyt wymagający w swojej prośbie, ale już mam taki mętlik w głowie, że nie potrafię się z tym odnaleźć.
    Bardzo proszę o pomoc w temacie i pozdrawiam.

P.s.
    Zacząłem od oglądania kolumn, nigdy ich nie słyszałem oprócz ostatniego linku.
    Pierwsze, które robią na mnie wrażenie, że będzie ostro "tonsil zeus"
    Podejrzewam, że mimo wszystko narzeczona nie zgodzi się czegoś takiego wstawić do domu.

Drugie, które przykuły moją uwagę DRAGONAUDIO najnowszy model EMPEROR 23
    Te się podobają mojej kobiecie, ja nie potrafię powiedzieć na ich temat nic.

Trzecie, zwróciły moją uwagę ze względu na cenę i markę: "Yamaha kolumny podłogowe NS555"

Kolejne, "Jamo S608", zwróciły moją uwagę , ze względu na to, że przypadkowo zostały mi zaprezentowane w sklepie, lecz był to zestaw ampiltunera + odtwarzacz z kolumnami o niższym modelu:
    "Pioneer DV-420, VSX-920K, Jamo S 606 HCS 3"
    - szczerze powiedziawszy jak to usłyszałem, to moja mini wieża sonego lepiej gra niż ten zestaw za 4,5 k.

Bardzo podobają nam się te kolumny, "JBL Studio 180" ale również nie mamy pojęcia czy spełnią oczekiwania.

P.s 2 - oczywiście przepraszam za pomyłkę - chodzi o 3,500 zł. :P

Z góry dziękuje za pomoc.

0 12
  • #2 06 Mar 2011 22:28
    wariato
    Poziom 43  

Moim zdaniem, jak więcej będzie oglądane TV a KD odpada to Jamo S 608 powinny się spisać lepiej (nie skreślam Yamahy) ale widać że w tym przypadku jest spory dylemat. Podczas oglądania filmów będzie można poczuć mocniejsze uderzenie jak w przypadku zestawu KD podpartego subem, dzięki zastosowanego subniskotonowca w kolumnach. Trzeba tylko pamiętać o ich dobrym ustawieniu bo nie można ich ot tak sobie postawić - mogą zacząć dudnić. Więc Jamo mogą być nawet trudne w ustawieniu w niektórych przypadkach.

Troche niedobrze że chcecie koniecznie amplituner ale skoro jest taki wymóg to już trudno. Na temat ampli nie wypowiem się gdyż ich za wiele nie słyszałem.
    Słyszałem Pioneera VSX609RDS z missionami i jakoś tak bez polotu, strasznie płaski i wszystko wycofane, może prócz basu. Więc myśle że Pioneer może tu być słabym punktem.
    Najlepiej byłoby gdybyście mogli wszystkiego osłuchać przed zakupem, najlepiej ze swoim wzmacniaczem czy ampli ale że go nie macie pozostaje wam słuch. Generalnie i tak jestem za tym żeby wszystko przesłuchać przed dokonaniem ostatecznego wyboru.
    Miło byłoby gdyby ktoś się jeszcze wypowiedział dla porównania.

0
  • #3 06 Mar 2011 22:30
    Marios221
    Poziom 20  

W takim razie rozumie ze żaden naped w postaci CD ani DVD nie jest potrzebny?
    Jedyne co spełnia twoje wymagania to amplituner stereo ale niestety w jego wyborze ci nie pomoge bo zadnego nie słuchałem i nie mam o tym zielonego pojecia.
    Proponował bym znaleść salon audio który ma komis sprzetu wtedy dostaniesz sprzet godny tych pieniedzy no i oczywiscie raty,nie opłaca sie kupować nowego wzmaczniacza na rynku nie ma nic ciekawego wszystko to masowa budżetówka,
    Jeśli mam polecać używane wzmaczniacze to spokojnie moge ci polecić starsze wzmaczniacze Sony z serii ES za 1500zł masz swiety wzmaczniacz z tej serii jeśli musi być to sprzet nowy to jedyne co jest ciekawe w tym przedziale cenowym to Cambridge audio 650A.
    Co do kolumn Zeus gra fajnie od metalu po rock i techno sa to kolumny z strasznie mocnym udeżeniem nie maja dużego zejscia ale bas jest bardzo odczowalny jak na mój gust kolumny dobre do małych klubów na imprezy itd w domu nie zdadza sie do innej muzyki niż wymieniona wyżej.
    Z kolumn proponował bym albo stx fx-300 lub Monitor audio bx5 oczywiscie najlepiej odsłuchać oda zestawy i wybrać te które bardziej trafiaja w twój gust.
    A jeśli radio jest obowiazkowe proponuje doliczyć do tego zestawu używany tuner.

0
  • #4 06 Mar 2011 23:02
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli podobają Ci się JBL Studio 180, posłuchaj ich z amplitunerem HK3490 lub HK3390. Mogą przypaść Ci do gustu.

0
  • #5 06 Mar 2011 23:53
    mikebrovske
    Poziom 8  

Marios221 napisał:
    W takim razie rozumie ze żaden naped w postaci CD ani DVD nie jest potrzebny?

nie
    Marios221 napisał:

Proponował bym znaleść salon audio który ma komis sprzetu wtedy dostaniesz sprzet godny tych pieniedzy no i oczywiscie raty,nie opłaca sie kupować nowego wzmaczniacza na rynku nie ma nic ciekawego wszystko to masowa budżetówka.........
    A jeśli radio jest obowiazkowe proponuje doliczyć do tego zestawu używany tuner.

Nie mam opcji, żebym kupił coś używanego. Pewnych kwestii z kobietami po prostu nie da się przeskoczyć. :P

Spróbuję odsłuchać ostatniej propozycji, JBL, choć bardzo wiele dobrego wyczytałem na temat FX300 i mocno mnie kusi, aby zaopatrzyć się w te kolumny.
    Z tego co wyczytałem, to najlepsze i najbardziej rozsądne rozwiązanie co jest proponowane w tym przedziale cenowym.
    Pytanie do obeznanych, czy polecany HK3490 da radę tym kolumnom, czy zejść na ziemię i poszukać innych kolumn?

0
  • #6 06 Mar 2011 23:57
    Marios221
    Poziom 20  

Kupujac nowy wzmaczniacz a nie używany tracisz bardzo wiele dobry Sony z serii ES za 1500zł kładzie na łopatki nowe wzmaczniacze i dorównuje tym które kosztuja powyżej 3000zł oczywiscie to wasz wybór ale szczerze powiedziawszy dobry sprzet produkowany 10-20lat temu w japoni przeżyje jeszcze nie jeden nowy wzmaczniacz.
    Nie kupuj kolumn w ciemno ja odsłuchiwałem BX5 na płytach The prodigy Chemical brothers massiv attack nawet Ramstain z kawałkiem du hast zagoscił i powiem szczerze wole BX5 od FX-300 o wiele głebsze brzmienie przy własnie takich kawałkacah jak du hast słychać prawdziwy metal rodem z wysokotonowek Altusów.

0
  • #7 07 Mar 2011 08:26
    wariato
    Poziom 43  

mikebrovske a zastanawiałeś się nad Tonsil Siesta ? Ew można byłoby je wesprzeć subwooferem chyba że nie zamierzasz dokładania suba. Niemniej jednak FX 300 to byłby naprawdę niezły wybór, i myśle że bezkonkurencyjne kolumny w przedziale 2000 pln.
    Co do dylematu wzmacniacz/ampli nowy czy używany.. Te nowe to jak już wspomniano wyżej straszna budżetówka. Jeżeli chciałbyś naprawdę dobry nowy wzmacniacz/ampli to musiałbyś przeznaczyć cały ten budżet albo i lepiej. Ja bym w tym zestawieniu widział Denona PMA 1060 jeżeli wolałbyś z pilotem to seria 80, Sony'ego właśnie z serii ES albo zaszaleć i kupić Marantza PM 7000 :D

0
  • #8 07 Mar 2011 14:02
    mikebrovske
    Poziom 8  

W tym tygodniu jadę posłuchać jakichś kolumn w mediamarkt, albo w innym molochu.

Robi się coraz większy problem, czytając i szperając inne fora.
    Zastanawiam się jak duża różnica będzie w odsłuchu, porównując moje dotychczasowe stereo. (SONY G77) :D

0
  • #9 07 Mar 2011 14:52
    Pablo1964
    Moderator

Będzie spora. :-)
    Jednak na odsłuch proponuję umówić się w jakimś małym sklepie audio. Z reguły koszt odsłuchu wynosi ok. 50 zł lub bezpłatnie, jeżeli odsłuch kończy się zakupem.

0
  • #10 10 Mar 2011 20:45
    mikebrovske
    Poziom 8  

Witam ponownie.
    Jestem po "pseudo" odsłuchu.
    Odwiedziłem MM, dwa różne, opowiem czym to dla mnie się skończyło.

Na początek w pierwszym MM,"obsłużył" mnie Pan, który z góry założył czego szukam.
    Na siłę, zaczął mi zachwalać parę głośników, które do mnie nie przemawiały, mianowicie "Canton", których modelu nie znam.

Na odsłuch zabrałem swoją muzykę.
    JBL, seria ES, E, w żaden sposób nie zaimponowały, jak mnie, tak i mojej narzeczonej.
    Następnie przyszła kolej na Klipsch RF-62.
    Kolumny te, zrobiły na mnie wrażenie jakiego szukałem.
    Z racji tego, że 1999zł/sztuka, pozostały jednak w sferze marzeń.

Na ekspozycji w "showroomie", wystawiony był zestaw KD yamaha, wraz z Missionami m35i.
    Pomimo, że to amplituner KD, to kolumny wręcz zabijały swoją mocą i dynamiką.
    (nie znam określeń muzycznych, wiem, że takowe występują jak "dynamika", proszę nie interpretować tego jako termin muzyczny:D)

Wszystkie kolumny, oprócz m35i, były podłączone pod wzmacniacz stereo ONYKO, którego modelu nie pamiętam, z racji, że sprzedawca tak go zachwalał, że nawet najbardziej banalne kłamstwo, zabrzmiałoby wiarygodniej.
    Najzwyczajniej w świecie czułem, że Pan "x" doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie znam się kompletnie.
    Nie było możliwości, tzn, przynajmniej tak Pan "x" stwierdził, żeby posłuchać kolumn na innych wzmacniaczach, czy amplitunerach stereo.
    Podziękowaliśmy i ruszyliśmy dalej.

W kolejnym MM, obsługa 2 "levele" wyżej.
    Przedstawiono mi "Magnaty 1000", "Klipsch F2/F1", żadne z nich nie zagrały tak jakbym sobie tego życzył.
    Obsługa odradziła mi odsłuchy w owym i innych marketach, jak również, żebym nie słuchał tego co mówią i do czego namawiają sprzedawcy, co odebrałem bardzo szczerze.
    Skierowano mnie do audiofilskiego sklepu, gdzie w profesjonalnym pokoju, słuchałem kolumn jakie były na miejscu.
    Słuchałem ponownie "JBL E80,90", jak i wersję ES.
    Jak dla mnie kompletnie przereklamowana firma.
    Kolumny "Dali" i "Visaton", wszystkie podpinane pod amplituner ONYKO, bardzo wysoki model.
    Po moim pytaniu, czy inny amplituner nie będzie robił różnicy w odsłuchu?
    Pan "y", uświadomił mnie, że moje ucho, nie zwróci uwagi na charakter dźwięku, które mogą uwydatnić inne amplitunery i wzmacniacze.
    Nie wiem, czy Pan "y" był zmęczony, czy również potraktował mnie lekko z góry.
    Po 1,5h siedzenia i słuchania, wyszedłem z przekonaniem, że w tym miejscu, również nie znalazłem niczego dla siebie.
    Dla sprostowania dodam, oczywiście wrażenia spore, co i w jaki sposób potrafią kolumny z wyższej półki.
    Wróciłem do domu i moje myśli skoncentrowały się na m35i.
    Zacząłem szukać, gdzie i z czym to połączyć.

Same kolumny można dostać za 879zł/sztuka + amplituner Yamaha RX-497, 907zł/sztuka + Yamaha CDX-497, 826zł/sztuka.
    To wszystko daje sumę 3491zł.

Już ukierunkowany i przygotowany, zadzwoniłem do jednego ze sklepów, z zapytaniem o dostępność, dostałem odpowiedz:
    -z całym szacunkiem dla Pana, elektronika jak najbardziej, ale proszę sobie krzywdy nie robić tymi kolumnami.
    Zostałem nakierowany na "Wharfedale Diamond 10.6"

No i klaps. Zacząłem ponownie czytać i szukać w międzyczasie dostałem propozycję końcową, aby zakupić "JBL studio 190 + HK 3490, za łączną sumę 3800zł.
    Nie mam możliwości, żeby odsłuchać tej nowości, ani zaczerpnąć informacji na ich temat, podziękowałem.
    Zniesmaczony, postanowiłem poszukać czegoś co najbardziej mi odpowiadało, mianowicie Klipsch RF-62.
    Mogę dostać te kolumny za 1400zł/sztuka + Yamaha RX-497 to 3700zł.

Chciałem się z Wami podzielić, tym małym streszczeniem dnia, w podziękowaniu za odpowiedzi, które raczyliście napisać.

Prosiłbym jeszcze raz o zweryfikowanie moich preferencji o zestawy, które sobie wybrałem.

1. Mission m35i + Yamaha RX-497;+ Yamaha CDX-497.
    2. Klipsch RF-62 +Yamaha RX-497 (ewentualnie jakiś inny amplituner)

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

0
  • #11 14 Mar 2011 01:18
    ahas1
    Poziom 13  

z tych dwóch zestawów polecam zdecydowanie klipsch sprawdź także serie synergy 2010 f2 taniej będzie niż rf

z moich propozycji mogę dodać fiesty tonsilowskie i do tego używany amplituner harman kardon avr 255 w 3 tys się zmieścisz

0
  • #12 14 Mar 2011 01:22
    mikebrovske
    Poziom 8  

Sprzęt zakupiony
    Klipsch RF-62 + HK3490 - jestem z tego połączenia niesamowicie zadowolony.

Pozdrawiam.

0
  • #13 14 Mar 2011 09:03
    Pablo1964
    Moderator

Życzę zadowolenia z udanego zakupu. :-)

0
  Szukaj w 5mln produktów