Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wywalanie bezpieczników Beko WMD 25105 cd 2

sebikm 18 Lut 2011 23:39 3522 20
  • #1 18 Lut 2011 23:39
    sebikm
    Poziom 8  

Witam
    Mam pytanie jak mogę rozwiązać problem z wywalaniem bezpieczników. Jak podpinam pralkę Beko WMD 25105 do gniazdka nic się nie dzieje. Ale jak ja włącze to 3 sekundy i wywala korki. Czy może mi ktoś powiedzieć co może to powodować lub jak to można zdiagnozować i naprawić?
    Zdarzyło sie to od momentu jak został wciśnięty przycisk włączenia pralki a potem dopiero zasilanie, czy mogło coś się wywalić w pralce?

Dzięki za pomoc

0 20
  • #2 18 Lut 2011 23:40
    marekchyla1994
    Poziom 19  

Gdzieś masz zwarcie

0
  • #3 19 Lut 2011 00:06
    sebikm
    Poziom 8  

W pralce czy w sieci elektrycznej/gniazdku?

0
  • Pomocny post
    #4 19 Lut 2011 00:23
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź grzałkę na przebicie do masy, jeśli to nie to zdejmij z blokady przewód dający zasilanie na pozystor i zobacz czy też wywali zabezpieczenie .jeśli nie wywali zmostkuj pozostałe dwa na blokadzie i jeśli pralka ruszy wymień blokadę , jeśli dalej zwarcie to będziemy szukać w następnym poście.

1
  • #5 22 Lut 2011 13:35
    sebikm
    Poziom 8  

To dziwne po dwóch dniach właczyłem pralke i działała - chciałem sprawdzi co jest nie tak ale nie było po co bo pralka chodziła. Teraz włączyłem i znowu wybiło korki. Czy macie pomysł dlaczego tak dziwnie sie pralka zachowuje raz dizała raz nie?

Dodano po 22 [minuty]:

Wydaje się, że gdzieś cieknie chyba woda w takim razie co proponujecie sprawdzić. To co zasugerowane jest wczesniej?

Dodano po 2 [minuty]:

Czy ma ktoś może schamat takiej pralki gdzie co jest i jak jest przymocowane/ zachaczone?

Z góry dzieki za pomoc.

0
  • Pomocny post
    #6 22 Lut 2011 14:02
    elektryku5
    Poziom 37  

Cytat:
    To dziwne po dwóch dniach właczyłem pralke i działała - chciałem sprawdzi co jest nie tak ale nie było po co bo pralka chodziła. Teraz włączyłem i znowu wybiło korki. Czy macie pomysł dlaczego tak dziwnie sie pralka zachowuje raz dizała raz nie?

Zacznij od sprawdzenia wspomnianej blokady drzwi, jeżeli będzie dobra to sprawdź grzałkę.

0
  • #7 22 Lut 2011 18:23
    jan.tomiczek2gmail.com
    Poziom 12  

Moim zdaniem to powino się posprawdzać całą wiązkę pz i pozostałe podzespoły wazne

0
  • #8 26 Lut 2011 21:27
    sebikm
    Poziom 8  

machefi napisał:
    Sprawdź grzałkę na przebicie do masy, jeśli to nie to zdejmij z blokady przewód dający zasilanie na pozystor i zobacz czy też wywali zabezpieczenie .jeśli nie wywali zmostkuj pozostałe dwa na blokadzie i jeśli pralka ruszy wymień blokadę , jeśli dalej zwarcie to będziemy szukać w następnym poście.

Witam
    Wygląda chyba na to że to blokada, odłaczyłem kostke która zasila blokade i nie wybiło korków.Jest na jednym kabelku faza. Teraz pytanie jak zmostkować pozostałe dwa kableki które ida do blokady, na kostce która idzie do blokady jakims kabelkiem/blaszką czy jakis inny sposób? Narazie pralka jest jakby zablokowana.

Wielkie dzięki za pomoc

0
  • Pomocny post
    #9 26 Lut 2011 21:37
    elektryku5
    Poziom 37  

Nie wolno pod żadnym pozorem użytkować pralki bez blokady!
    Blokadę można zmostkować jedynie w celu testu!
    Powinny do niej dochodzić 3 kable, jeden prawdopodobnie jest cieńszy, a dwa pozostałe grubsze, właśnie te grubsze można zmostkować w celu sprawdzenia. (Bodajże styki 2 i 3.)

P.S. Jeśli połączysz nieodpowiednie kable twoja pralka prawdopodobnie już nie ruszy.

1
  • #10 27 Lut 2011 09:18
    sebikm
    Poziom 8  

To mam połączyc dwa kabelki na których nie ma fazy? Na jednym jest na dwóch nie ma.

Pozdrawiam,

0
  • #11 27 Lut 2011 09:55
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Temat zamykam.
    Zamek/blokada do wymiany. Koniec i kropka.

0
  • #12 06 Mar 2011 19:06
    sebikm
    Poziom 8  

Witam,
    Nawiązuje do poprzedniego tematu poniewaz został zamknięty a okazało się że wymiana blokady nie pomogła. Prosiłbym nie zamykać tematu.
    Wymieniłem blokadę i efekt jest taki że na początku kiedy pralka jest zablokowana( tzn nie wykonuje sie program nie wywala korków) jak uruchomię pralke aby program szedł dalej to chwila i wywala korki, jakaś propozycja co sprawdzić? Sprawdzić tym razem grzałkę? Jak nie ma blokady podłaczonej to pralka nie idzie ale i nie wywala korków.

Dzięki,

Moderowany przez skryn:

Tematy scaliłem.

0
  • #13 06 Mar 2011 19:42
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  
  • #14 06 Mar 2011 19:43
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Witam .
    Grzałka grzeje w kolejnym etapie. Wcześniej pobiera wodę i zaczyna obracać bębnem. Te czynności się odbywają?

0
  • #15 06 Mar 2011 21:15
    sebikm
    Poziom 8  

Witam,
    Sytuacja jest następująca. W pralce jest woda ponieważ ostatnio jak wywaliło korki to już pralka nabrała wody i po nabraniu za chwile wywaliło. Odłaczyłem blokadę i w momencie kiedy nie wywało korków chciałem zresetować program i w sumie program przeskoczył na odwirowanie. Teraz jak podłączam blokadę to prlaka jest jakby w stanie zatrzymania ( tzn zatrzymanie programu i nic się nie dzieje). Jak probuje uruchomić program to chwila moment i lecą korki.

0
  • #16 06 Mar 2011 22:34
    machefi

Odłącz przewody grzałki ( nie pisałeś wcześniej dobitnie czy ją sprawdzałeś i czym) podłącz blokadę i załącz pralkę. Wywala korki czy nie?

0
  • #17 07 Mar 2011 22:22
    sebikm
    Poziom 8  

Witam,
    Odłaczyłem zasilanie do grzałki i poszło nie wywaliło korków, więc chyba to wina grzałki.

0
  • #18 08 Mar 2011 09:26
    machefi

Nie chyba a na pewno.Wymieniaj grzałkę.

0
  • #19 16 Mar 2011 21:28
    sebikm
    Poziom 8  

Cześć,
    Fakt grzałka jest w opłakanym stanie. Czy może ktoś mi pomoć znaleśc model albo zastępczą grzałkę. Szukałem po ineternecie ale żaden kod z grzałki nie zgadza się. A na grzałce mam tylko to: 23-V 1950W Blecknabb UF70 CU152 SHD 03193, 28 637, 01600.
    Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

0
  • #20 16 Mar 2011 21:44
    elektryku5
    Poziom 37  

Najłatwiej zanieść tą grzałkę do sklepu z częściami agd, sprzedawca pewnie dopasuje odpowiednią.

0
  • #21 13 Kwi 2011 22:05
    sebikm
    Poziom 8  

Dzięki bardzo za pomoc. Problem tkwił w grzałce.

Pozdrawiam,

0