Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-1400 przestało działać po wyjęciu panelu

kannabinol 07 Mar 2011 00:46 1444 2
  • #1 07 Mar 2011 00:46
    kannabinol
    Poziom 9  

Witam kupiłem dziś za grosze radio jak w temacie zamontowałem je do samochodu po czym okazało się ze czasami nie działa jeden z głośnik po chwili kombinowania doszedłem ze przyczyna tkwi w radiu, pomyślałem nic tylko je rozkręcić i znaleźć zimne luty:D i oczywiście tak zrobiłem i przyczynę nie działającego głośnika naprawiłem. Wszystko by było za piękne i coś musiało pójść nie tak po złożeniu radia w ogóle się jego nie dało włączało rozebrałem je potem jeszcze dwa razy szukając czegoś co mogłem nie podłączyć nic nie znalazłem ale radio po złożeniu działało jak nówka ale tylko przez chwile bo potem wyświetlacz przestał działać nie wyświetlał nic ale był podświetlony wszystko po zastałe chodziło nadal ok. Wyjąłem panel i włożyłem z powrotem i radio znowu się nie dało włączyć jedyne co mogłem zrobić to włożyć płytę ale już odzyskać się jej nie dało. potem rozkręciłem je jeszcze raz i przelutowałem styki na płytce od wtyku od panelu ale to nic nie dało dalej zero odzewu ze strony radia później jakimś cudem uruchomiłem je znowu wyświetlacz nie wyświetlał nic a wszystko pozostałe działało mogłem je nawet włączyć i wyłączyć aż do momentu kiedy nie wyjąłem panelu.

Co może być przyczyna tej usterki?
    Jaki może być koszt naprawy tego radia?
    Ewentualnie co jeszcze mogę sam sprawdzić uprzedzam nie jestem elektronikiem ale mechanikiem samochodowym ale lubię wyzwania wiec jak tylko mi coś podpowiecie z chęcią pokombinuje.

Ooo dzisiaj z samego rana wsiadam do samochodu i jeszcze na chwileczkę podłączyłem radio a tu straszne zaskoczenie wszystko chodziło idealnie ale nie na długo po kilku wyłączeniach/włączeniach spowrotem znikły znaki z wyświetlacza a po wyjęciu panela już znowu nie było możliwości włączenia
    Ale uparte jak by już nie mogło działać:D

0 2
  • #2 07 Mar 2011 08:25
    płetwa
    Poziom 29  

Sam panel rozbierałeś? Tam też są pewnie zimne luty.

0
  • #3 07 Mar 2011 08:35
    kannabinol
    Poziom 9  

Panel tez rozbierałem i koło wtyku tego co łączy się z reszta radia nie widziałem zimnych lutów ale poza tym więcej nie da się zobaczyć bo w rozebraniu przeszkadza wyświetlacz a nie wiem czy mogę go odczepić od płytki bo on jest zamontowany na taka gumowa taśmę co przekazuje sygnał nie mam nawet pojęcia jak to się fachowo nazywa.

0