Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TH-42PY70PA bląd 7

mwasilew 07 Mar 2011 10:48 5448 5
    mwasilew
    Level 10  
    Witam
    Podobny temat był już poruszany, jednak został zablokowany.
    Posiadam w/w model TV, który posiada kod błędu 7 (7 mignięć diodą pauza i ponownie 7 mignięć diodą i tak w koło) pod czas włączania miga dioda zielona tak jakby TV chciał się uruchomić po czym w ciemności widać jak obraz (matryca) mrugnie (zaświeci się) na ułamek sekundy i włącza się pulsująca czerwona dioda stand by (7 mignięć diodą pauza i ponownie 7 mignięć diodą i tak w koło) sprawdziłem SU i SD a mianowicie najpierw odpiąłem SU (TNPA 4383) dioda nadal wskazywała kod błędu 7, więc podpiąłem SD i odpiąłem (TNPA 4384) i efekt jest taki, błąd 7 zniknął i zapaliła się górna cześć matrycy lecz nie całkiem na biało co widać na zdjęciu. I w tym momencie zgłupiałem i nie wiem czy razem z SD została uwalona matryca czy też nie.
    Panasonic TH-42PY70PA bląd 7 Panasonic TH-42PY70PA bląd 7 Panasonic TH-42PY70PA bląd 7
    arturb77
    Level 17  
    Witam,
    Miałem już kilka takich usterek i zawsze kończyło się na wymianie trzech modułów. Nigdy nie miałem uszkodzonej matrycy. Jeżeli potrzeba posiadam bazę danych usterek i analiz tego modelu Panasonica. Proponuję wymianę modułów a nie ich naprawę. Oczywiście nie muszą być nowe byle sprawne.
    Po ich wymianie Tv dalej służy przez kolejne kilka lat. Jest to jeden z nielicznych modeli Panasonica które są mało awaryjne.
    Pozdrawiam i powodzenia.
    mbisz
    Level 1  
    Witam
    właśnie dzisiaj odebrałem telewizor z naprawy po tej samej usterce (7 razy miganie diody) , diagnoza uwalone tranzystory na bloku Y - potencjalny koszt wymiany całej płyty ok 800 - 1000 zł .
    Skończyło się na wymianie 5 uszkodzonych tranzystorów 5N2307 zakupionych w firmie NORTH.pl - koszt całkowity z dostawą 134 zł plus naprawa
    coolega
    Level 9  
    u mnie też problem migającej diody - w tx-p50ut30e dioda miga 13 razy.

Stało się to po aktualizacji oprogramowania telewizora. Aktualizacja przebiegła pomyslnie, był komunikat, aby wyłączyć zasilanie i włączyć ponownie. Niestety po włączeniu najpierw miga kilkanaście razy zielona dioda potem przestaje

i czerwona miga 13 razy... przerwa... 13 razy ..przerwa ... 13 .... i tak w kółko.

Please help!