Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Casio planuje sprzedaż zegarków z łącznością bluetooth.

Mateusz120986 07 Mar 2011 12:14 2428 3
  • Casio planuje sprzedaż zegarków z łącznością bluetooth.Podczas targów CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas, Casio zaprezentowało zegarek z wbudowanym układem Nordic Semiconductor µBlue nRF8001 zapewniającym łączność bluetooth. Integrując łączność bluetooth ze standardowym zegarkiem noszonym na ręce, można go wyposażyć w wiele dodatkowych funkcji np.: informacja o połączeniach i wiadomościach, synchronizacja czasu, lokalizacja telefonu przez włączenie alarmu, wyłączenie dźwięku powiadomień.

Zastosowany w zegarku układ nRF8001 pobiera tak mało prądu, że zasilany z jednej baterii CR2032 może pracować przez dwa lata (przy połączeniu Bluetooth przez 12h dziennie). Producent twierdzi, że prezentowane rozwiązanie jest przełomem w dziedzinie zegarków noszonych na ręce, dlatego spodziewa się dużego wzrostu popytu na tego typu rozwiązania. Obecnie zgłasza się wiele firm chcących współpracować z Casio, w celu stworzenia aplikacji kompatybilnych ze sprzedawanymi smartfonami.

Źródło: http://www.eetimes.com/electronics-news/42137...martphones-offers-long-coin-cell-battery-life

• #2 07 Mar 2011 19:37
    Beton.
    Poziom 2  

Żadna nowość, na stronie SE już dawno widziałem taki gadżet jak zegarek bluetooth.

• #3 07 Mar 2011 19:48
    andrzej.bartosik
    Poziom 10  

Beton. napisał:
    Żadna nowość, na stronie SE już dawno widziałem taki gadżet jak zegarek bluetooth.

Ok, było coś takiego. Jednakże zegarki od SE potrafią działać jedynie przez kilka dni.

• #4 07 Mar 2011 19:56
    Rob-son
    Poziom 19  

Według mnie to bezsens... Zegarek powinien pokazywać godzinę, a nie mieć "bajery" typu bluetooth.