Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blue screen przy uruchamianiu systemu Windows 7

07 Mar 2011 13:14 25720 28
  • Poziom 8  
    Otóż mam następujący problem. Podczas uruchamiania laptopa (HP 4520s), na którym zainstalowany jest Windows 7 Ultimate 32bit wyskakuje bluescreen.
    Wygląda to tak, że system niby się ładuje (jednak trochę dłużej niż zwykle), po chwili pojawia się na jakieś 3-4sek czarne okno a po chwili wywala blue screen i restartuje kompa. Po restarcie wszedłem w tryb awaryjny i pojawiło mi się okienko: "System Windows odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu"

Szczegóły problemu:
    Code:
    Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu:   BlueScreen
      Wersja systemu operacyjnego:   6.1.7600.2.0.0.256.1
      Identyfikator ustawień regionalnych:   1045

Dodatkowe informacje o problemie:
      BCCode:   1000007e
      BCP1:   C0000006
      BCP2:   82A4F083
      BCP3:   8EAC3930
      BCP4:   8EAC3510
      OS Version:   6_1_7600
      Service Pack:   0_0
      Product:   256_1

Pliki pomagające opisać problem:
      C:\Windows\Minidump\030711-55161-01.dmp
      C:\Users\Bartek\AppData\Local\Temp\WER-62962-0.sysdata.xml

Proszę o pomoc. Czego to może być wina? Jak to naprawić? Dodam, że wcześniej miałem ten sam problem pomogło przeinstalowanie systemu. Podziałało kilka dni i znowu. Proszę o pomoc, gdyż nie mam zamiaru przeinstalowywać co 5 dni systemu.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Blue screen wyskakuje jak jakiś sprzęt ma konflikty z windowsem więc jeśli wyskoczy niebieski ekran spróbuj spisać na dole to co jest po komunikacie stop i napisz jaki to kod błedu
  • Poziom 8  
    Zrobiłem zdjęcie telefonem, poniżej zamieszczam link do niego. Dodam jeszcze, że tryb awaryjny w tym kompie działa. Ale nie działa możliwość uruchomienia normalnie.

Kasek21 niestety nie mogę odpalić tego programu co podałeś w trybie awaryjnym.
  • Poziom 8  
    Może oprócz tego coś na temat problemu?
  • Poziom 9  
    w pierwszym momencie po kodach blue-screenu pewnie można zawęzić pole problemu =>jak ktoś sugeruje może być to np.: jakiś konflikt =>może... =>może być również tak że dysk ma bad-sectory =>i tym bardziej że to laptop który pewnie nie raz był przenoszony =>zacząłbym ZDECYDOWANIE najpierw od sprawdzenia NOŚNIKA HDD (nie danych zapisanych na nośniku dysku) =>zabawa w dochodzenie co może być w sofcie nie mając PEŁNEJ PEWNOŚCI sprawności sektorowej nośnika jest stratą czasu...! =>gdyby okazało się że jednak "bady" tam są... =>najczęściej przy badach jest tak że jakiś/jakieś pliki systemowe (i nie tylko) nie są już odczytywalne co powoduje być może właśnie taki efekt..

ściągnij sobie najpierw np.: hiren's boot cd v10.6 (nie wyższy) =>wypal płytę i z tego wystartuj =>masz tam w narzędziach dyskowych między innymi HDD REGENERATOR =>uruchom opcję 2 i następnie tyż 2 =>jest tam opcja naprawy tych złych sektorów ale gdyby były bady to na dłuższą metę to nie wiele da =>nie będę tłumaczył dlaczego ale liczba złych sektorów wraz z upływem czasu i tak będzie się powiększać nawet gdyby nagle przyspawać laptopa do stołu.. =>jeśli BADY =>dysk do wymiany..
  • Poziom 8  
    A co powiecie o tym?
    http://www.pckoloji.com/windows-soru-cevap/16...-00000050-hatalarinin-cozumu.html?language=en

aryann napisał:
    w pierwszym momencie po kodach blue-screenu pewnie można zawęzić pole problemu =>jak ktoś sugeruje może być to np.: jakiś konflikt =>może... =>może być również tak że dysk ma bad-sectory =>i tym bardziej że to laptop który pewnie nie raz był przenoszony

No ale w trybie awaryjnym działa? Wziąłeś to pod uwagę?
  • Poziom 30  
    A windows 7 od producenta ? Sterowniki wszystkie ?
    Czy jakaś inna dystrybucja ?
  • Poziom 8  
    Z neta ściągnąłem Windowsa, ale mam do niego klucz. Sterowniki same mi się zainstalowały i wszystko działało przez jakieś 3 dni. Dopiero dziś się wysypał.
  • Poziom 43  
    Hdd do wymiany.

PS. Wstaw obrazek razem z ostatnią kolumną.
  • Poziom 8  

Takie coś obejmuje gwarancja, którą mam na laptopa?
  • Poziom 8  
    Ale możesz wytłumaczyć dlaczego jest do wymiany? A ciężko samemu takie coś wymienić? Bo kupowałem go kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania, więc rozwiązania z gwarancją nie są najlepsze.
  • Poziom 43  
    Bo jest popsuty, użyj szukaj i przeczytaj opis SMART na elektrodzie.
    Twoja kasa, twój wybór...
  • Poziom 8  
    A ile będzie kosztował nowy dysk do tego laptopa i jak go zamontować?
    Ewentualnie dałoby radę podłączyć dysk zewnętrzny i na nim pracować, tzn postawić tam system etc? I podłączyć do laptopa?
  • Poziom 43  
    W twoim przypadku nic, tylko cię upewni co do wymiany HDD.
    Zrobić można.
  • Poziom 8  
    A dałoby radę podłączyć dysk zewnętrzny i na nim pracować, tzn postawić tam system etc? I podłączyć do laptopa?
  • Poziom 43  
    Nie kombinuj tylko wysyłaj na gwarancję.
    Nie robi się takich kombinacji z HDD zewnętrznym na USB.
  • Poziom 8  
    Ale może ktoś powiedzieć czy jest taka możliwość z dyskiem zewnętrznym?
  • Poziom 2  

Bardzo proszę o pomoc, tak jak w temacie, ten sam blue screen, przeinstalowałem system, nic nie pomogło... Jeśli coś pomoże to wstawiam screena.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź, tak podejrzewałem, ale nie znam się za bardzo na komputerach i wolałem się upewnić. Także nawet nie ma sensu oddawać go do serwisu...
  • Poziom 2  
    Witam
    Nie znam się za bardzo na komputerach, więc potrzebuję pomocy. Mam to samo. Powiecie panowie jak włączyć tryb awaryjny, gdzy nie chce się włączyć Windows. (przy lądowaniu się Windowsa wyskakuje Blue screen).
    Za wszelką pomoc dziękuję.