Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo X220 - 2 akumulatory i 23 godziny pracy

pseven 07 Mar 2011 13:59 2818 4
  • Lenovo X220 - 2 akumulatory i 23 godziny pracyW ofercie koncernu Lenovo wkrótce pojawi się nowy komputer przenośny typu subnotebook, należący do popularnej serii ThinkPad i oznaczony symbolem X220. Model X220 wyróżniać ma m.in. bezkompromisowa wydajność, charakterystyczna klawiatura i touchpad oraz wyjątkowo długi czas pracy na akumulatorze. X220 wykorzystuje matrycę ciekłokrystaliczną o przekątnej 12,5 cali, pracującą w natywnej rozdzielczości 1366 x 768 pixeli. Opcje konfiguracyjne przewidują możliwość wyboru spośród 5 procesorów Core i5/i7, w tym: Core i7-2620M i Core it-2540M. Komputer wyposażony będzie mógł być w maksymalnie 8 GB pamięci DDR3 oraz dysk twardy o pojemności od 160 do 320 GB lub też dysk SSD o pojemności od 4 do 160 GB. Wśród dodatkowego wyposażenia wybrać można jeden z 4 modemów GSM, takich jak: Gobi 3000 Sierra (EV-DO/HSPA) lub Ericsson F5521gw (HSPA+). X220 wyposażony został ponadto w pełen zestaw interfejsów, w tym: wyjścia: VGA, Diplay Port oraz 3 porty USB 2.0, w tym 1 port USB 3.0 w wybranych wersjach konfiguracyjnych. X220 zamknięty został w obudowie o wymiarach około: 305 x 206 x 19-34,5 mm i waży około 1,3 kg. Wbudowany akumulator 9-komorowy pozwala na maksymalnie 15 godzin pracy. Czas ten można wydłużyć do 23 godzin stosując dodatkowy, zewnętrzny akumulator. Sugerowana cena detaliczna nie została jeszcze podana.

Źródło:
    http://shop.lenovo.com/ISS_Static/ww/wci/us/ww/pdf/X220_datasheet.pdf

Fajne! Ranking DIY
    picia22
    Poziom 27  
    Widze że marketing działa i ludzie się nabierają na puste liczby, kolego on ma chyba 24 godziny ale chyba w uśpieniu.Miałem nowego lenovo miał wytrzymać 6 godzin padł po 4. I nie oglądałem filmów tylko internet i pliki pfd.
    pompek84
    Poziom 11  
    Jeżeli połowa spodniej części to bateria, to może i z 10 - 12 wytrzyma oczywiście bez dużego obciążania grafiki (programy CAD), bez słuchania muzyki ;) Mój dell na początku trzymał do 3,5h przy takim założeniu jak napisałem :D
    konel83
    Poziom 15  
    Cytat:
    akumulator (...) pozwala na maksymalnie 15 godzin pracy(...)można wydłużyć do 23 godzin

Ludzie nauczcie się czytać. Tam wyraźnie jest napisane że maksymalnie 15(23) godziny. Czyli producent podaje nam informacje jak długo będzie działał komputer bez praktycznie żadnego obciążenia, bo jest to dla niego najbardziej korzystne(dla producenta). Bardzo często w wypadku danych podawanych przez producenta trzeba wziąć pod uwagę że są one przedstawione w sposób najkorzystniejszy dla producenta! Przecież np w wypadku internetu mamy podawaną prędkość w megabitach czyli liczba duża i ładnie wygląda na reklamie, podobna rzecz dotyczy dysków twardych (1GB=1000MB a nie 1024MB). Komputer jak komputer, czas pracy na baterii mimo wszystko dość długi, a i parametry ma stosunkowo dobre.