Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stuki w przenim zawieszeniu Peugeot 106

07 Mar 2011 14:38 6276 9
  • Level 22  
    Witam chciałem się dowiedzieć na forum może ktoś miał podobny problem .
    Dane Peugeot 106 Rok 1998 Silnik 1,5 D Przebieg 115 tyś oryginalny.
    Po zimie strasznie zaczęło coś mi stukać w przednim zawieszeniu , szczególnie słychać na dużych nierównościach na mniejszych jest ok . Jest to taki głuchy odgłos , amortyzatory na badaniu technicznym w październiku ok tył 70% przód 65 % .
    Wiem że tak na odległość to ciężko określić ale może ktoś miał podobny problem ?
    Może są jakieś elementy które się najszybciej kończą ?
    Przyznam się że w dziedzinie zawieszenia jestem zielony i liczę na jakąś podpowiedź.
    Byłem dzisiaj na diagnostyce gościu wjechał na "szarpaki" było pod spodem i mówił że wszystko ok łącznik stabilizatora końcówki i.t.p
    Mówił ze jeszcze może być do góry jak się otwiera maskę góra amortyzatora poluźniona chodziło o tą śrubę co wychodzi pod maska [ on to jakoś fachowo nazwał ] Ale próbowałem dociągnąć i nic .

Nie wiem, czy ten diagnosta był niekompetentny. nie chciał nic wykryć czy rzeczywiście nie zauważył nic podejrzanego?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Witam .
    Jeśli nie" wyszły" żadne luzy w zawieszeniu i układzie kierowniczym, to pozostają przeguby w ośkach napędowych.
  • Level 22  
    Przeguby = czy jeżeli są one zużyte/zepsute to nie objawia się cykaniem przy skręcie i przyśpieszaniu ?
  • Level 43  
    Raczej tak . Samochód na kanał > oś w rękę i próbować obracać . Przy luzie będzie czuć stukanie.
  • Level 31  
    te przeguby to wątpliwa diagnoza, ale ... jeszcze raz na kanał tylko do kogoś zaufanego i niech go dobrze poszarpie. wg. mnie to sworzeń, końcówka, łącznik, amortyzator- /pomimo odpowiednich wartości potrafi stukać/.
  • Level 22  
    Przegub też raczej wydaje mi się że nie , przy skręcaniu i przy przyśpieszaniu cisza to samo na małych nierównościach , co innego na większych .
    Chyba bez jakiegoś mechanika się nie obejdzie w mojej miejscowości są dwie stacje diagnostyczne i byłem na tej o lepszej renomie , bo samemu nic raczej nie zrobię chociaż mam kanał ;/
  • Level 23  
    Jeśli nie wyszły luzy na sworzniu wahacza to należy przyjrzeć się tylnej tulei metalowo-gumowej. Na szarpakach może wyglądać, że jest OK, w czasie jazdy jest inaczej. może być jeszcze luz na tłoczysku amortyzatora, ale to łatwo zlokalizować podczas zwykłego szarpania kołem.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Przesunięty stabilizator.
  • Level 22  
    Powracam z pytaniem pukającego zawieszenie , dzisiaj jeszcze raz wszedłem na kanał i zauważyłem luźny element nie od zawieszenie ale koło skrzyni biegów, wczoraj jadąc ze szkoły zauważyłem że lewarek od zmiany biegu ma bardzo duże luzy to znaczy można go podnosić do góry i na dół oraz jak się wrzuci jakiś bieg lewarek ten lata.

No i dziś zauważyłem na kanale luźne połączenie "lewarka z dalszą częścią od skrzyni biegów" przepraszam za określenie ale nie wiem w zupełności jak to nazwać pokaże foto
    Stuki w przenim zawieszeniu Peugeot 106 Stuki w przenim zawieszeniu Peugeot 106 Stuki w przenim zawieszeniu Peugeot 106

Nie wiem czy na tym grzybku powinna być jakaś guma czy coś ale te połączenie widoczne na zdjęciu widocznie ma luz i to może powodować moje stuki .

Pytanie
    Jak to coś się fachowo nazywa ?
    Czy ktoś już to wymieniał / jakie mogą być koszty ?
    Czy da rade to samemu wymienić ?

Proszę o rade i z góry dziękuje za odp ;-)

Hm czyż by nikt nie miał takiego problemu ?
  • Level 14  
    Mam podobnie w 106. Zawieszenie sprawdzone, a nadal coś stuka. Ta kulka gumowa to sierżant skrzyni biegów. Udało Ci się usunąć przyczynę stukania? Stuki w przenim zawieszeniu Peugeot 106