Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Miele W 907 Novo Prima - wywala korki

07 Mar 2011 15:54 2200 6
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.

Zakupilem na allegro uzywany model pralki Miele W 907. Po podlaczeniu wezy, wypoziomowaniu pralki oraz wlaczeniu jej na program (40 stopni) po 2-3 minutach wywala bezpiecznik przeciazeniowy na tablicy (jest to nowa instalacja zalozona po remoncie w domu). Probowalem podlaczyc do innego gniazdka, ale wywala wtedy odpowiednio bezpiecznik odpowiedzialny za lazienke. Malo tego przedluzacz, ktory uzywalem byl goracy.

Dzwonilem do Pana, ktory sprzedal mi ten sprzet i powiedzial, ze jest to spowodowane duzym poborem pradu (bo wedlug informacji, ktore mi ten Pan podal sa tam dwie grzalki o duzej mocy).

Czy faktycznie jest to normalne w tego typu pralkach, ze pobieraja tyle energii, ze az wywala bezpiecznik?
  • Poziom 42  
    Witam . Na obudowie powinna być tabliczka , tam pisze ;moc i prąd.
  • Poziom 9  
    według tabliczki znamionowej pralka ma pobór prądu 2850W, jest to 12,5A więc jeżeli masz bezpiecznik automatyczny 10A to może wyrzucać. Jeżeli 16A i nic o dużym poborze prądu nie jest podłączone do tego obwodu to nie powinno i wtedy stawiał bym na uszkodzenie pralki.
    Jeszcze można spróbować wstawić bezpiecznik zwłoczny C16
  • Poziom 10  
    Na obwodzie pralki jest podlaczona tylko pralka, a bezpiecznik to B16 czyli wnioskuje, ze jest to 16A. Hmmm.. W takim razie wyglada na to, ze to uszkodzenie?
  • Poziom 42  
    Może trzeba sprawdzić grzałkę?
  • Poziom 10  
    Szczerze mowiac, nie naprawialem ani nie rozbieralem nigdy pralki. Sprzedawca w zaparte idzie, ze grzalki sa ok, ale moze mi jedna odlaczyc
  • Poziom 42  
    No to co mamy doradzić ? Trzeba poprosić kogoś do pomocy , kto potrafi choćby odłączyć na próbę grzałkę i włączyć pralkę bez grzałki, czy wtedy będzie dobrze?