Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] Sprzedam Oscyloskop katodowy typ 2

Gzb93 07 Mar 2011 16:36 3814 6
  • #1 07 Mar 2011 16:36
    Gzb93
    Poziom 10  

Witam!
    Mam do sprzedania oscyloskop kałodowy typ 2.
    Nie mam możliwości sprawdzenia. Nie posiadam zasilacza. Sprzęt spędził 35lat w magazynie. Może był używany z 5 razy ;D. Cena jaka mnie interesuje to 45 zł.
    Moje miejsce zamieszkania Przasnysz. Kontakt email piotreekgrzyb(malpa)wp.pl .

• #2 07 Mar 2011 16:45
    arekd555
    Poziom 15  

Można prosić zdjęcia...

• #3 07 Mar 2011 17:04
    Gzb93
    Poziom 10  

[Sprzedam] Sprzedam Oscyloskop katodowy typ 2 [Sprzedam] Sprzedam Oscyloskop katodowy typ 2 [Sprzedam] Sprzedam Oscyloskop katodowy typ 2 [Sprzedam] Sprzedam Oscyloskop katodowy typ 2 [Sprzedam] Sprzedam Oscyloskop katodowy typ 2

Proszę ':D'

• #4 08 Mar 2011 10:40
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

To wygląda na pomoc szkolną / wyposażenie pracowni szkolnej.

W tamtych czasach jednak czegoś uczono w szkole na lekcjach fizyki, chemii, biologii a nie tylko oglądania obrazków w internecie.

• #5 08 Mar 2011 11:03
    Trafo888
    Poziom 17  

Bo to jest pomoc szkolna mająca jedynie prezentować zasadę działania oscyloskopu. Wykonany jest całkowicie na lampach. Z tego co pamiętam 2xECC82, 1xECF82, 1xEF80 i 13ŁO37. Synchronizuje co najwyżej do 1Mhz może mniej. Sam zutylizowałem na części dwa takie.

Autorowi tematu brakuje jeszcze zasilacza anodowego na 2xEL36, który był dodawany do tego sprzętu. Podłączany był za pomocą wtyczki octalowej, którą widać na zdjęciu. Dodatkowo miał wyjścia żarzenia i napięcia anodowego w tym regulowanego do podłączenia zewnętrznych urządzeń.

• #6 08 Mar 2011 12:25
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

Zasilacz da się zrobić nawet na półprzewodnikach. Do obserwacji co się dzieje w audio wystarczy. Na pewno nie jest kalibrowany ale względne porównawcze pomiary da się wykonać. Mimo wszystko warto go sobie zostawić i dorobić zasilacz.

• #7 08 Mar 2011 13:54
    Trafo888
    Poziom 17  

Pewnie, że można go uruchomić, ale reanimacja czegoś takiego to raczej sztuka dla sztuki. Regulacja podstawy czasowej oraz czułości jest tylko orientacyjna więc niczego tym nie pomierzysz sensownie. To tylko zabawka. Całość zajmuje prawie połowę biurka (sama lampa ma 13cm średnicy i jakieś 43cm długości!). Dla jaj można się nim pobawić. O ile lampa jeszcze świeci i stosy selenowe w powielaczu nie są padnięte.