Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa prawidłowo instalacja gazowa w Mitsubishi

07 Mar 2011 17:19 1767 2
  • Poziom 37  
    Witam. Kupiłem sobie używane autko z instalacją gazową i zaczęły się problemy.
    O tuż pojechałem na stacje diagnostyczną zrobić przegląd tam pan diagnosta mnie wyrzucił do mechanika bo spaliny na gazie ponad wszelką normę. Silnik na gazie chodził tak jak by jeden cylinder nie pracował, mechanik to potwierdził i powiedział ,że wtryskiwacz do wymiany ok dla świętego spokoju pomyślałem wymienię wszystkie 4 i będzie OK i tak zrobiłem. W czwartek wymieniłem i było ok ale wczoraj spostrzegłem, że znów źle działa silnik jest ten sam efekt pracy bez jednego wtryskiwacza. Dzisiaj pojechałem do innego mechanika i pobadał porozpinał wtryskiwacze i stwierdził że jeden nie pracuje. Miał jakąś kontrolkę (neonówkę) poprzytykał do gniazda wtryskiwacza i powiedział, że sygnał sterujący jest OK następnie coś podpiął pod sam wtryskiwacz i stwierdził że wtryskiwacz nie działa.
    No trudno mam gwarancję to dokonam reklamacji jutro ale mam teraz małe zmartwienie,czy samochód a raczej jego instalacja popsuła wtryskiwacz ?
    Samochód to Mitsubishi Carisma 1.8 z 1996r. gaz sekwencyjny założony ok.2 lata temu.
    Jeszcze taki nurtujący problem gdy silnik pracuje na gazie to świeci się żółta kontrolka silnika a na benzynie nie świeci.
    Już tak się załamałem tym wszystkim że nie wiem co począć z tym problemem. Co prawda jutro pojadę z tą gwarancją do mechanika, ale martwi mnie to,że 3 dni i znowu się popsuło. Macie jakieś pomysły rady ?
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 18  
    czy silnik na gazie dziala jeszcze prawidlowo?czy komp gazowy widzi prace wtryskiwaczy benzyny? lampka to jet usterka silnika tzn np:sklad mieszanki nie wlasciwy lub jakas inna usterka silnika(czujnik)
  • Poziom 37  
    Ojojoj nie mam pojęcia bo tak nie pracuje jeden wtryskiwacz jest ``spalony`` sprawdziłem miernikiem i niestety jest do wymiany. Silnik na 3 cylindrach pracuje, ale z powodu braku tego jednego bardziej nim trzęsie i tak jakby buczy na wydechu to jest tak ``BU BU BU`` Jechać się da w takiej sytuacji, ale nie chce katować silnika i przeszedłem na benzynę. Jak jadę na benzynie to wszystko OK lampka nie świeci, ale jak załączyłem gaz to się włącza. Niema to jej świecenie nic wspólnego z awaria tego wtryskiwacza bo jak odebrałem od mechanika i było OK to też świeciła.
    Jedyne co mnie martwi czy samochód a raczej jego instalacja nie powoduje awarii wtryskiwacza. Nie znam się na samochodach i to moja pierwsza przygoda z nimi i zaraz taka koszmarna i doprowadzająca do depresji :|