Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirpool AWM 6081. Wymiana oporników w programatorze.

07 Mar 2011 19:34 3830 6
 • Level 2  
  Witam, mam pewien problem z pralką. Otóż działa ona do momentu wypompowywania wody (pompka została już wymieniona, jednak problem występuje nadal). Z tego co wyczytałem jest to prawdopodobnie uszkodzony programator, chciałbym wymienić w nim kilka oporników jednakże nie wiem gdzie ich szukać/jakie mają symbole i jakich szukać..
  Pralka Whirpool AWM 6081. Wymiana oporników w programatorze.

  Gdyby ktoś mógł napisać mi dane na temat elementów oznaczonych jako R1, R20, DR3, VR4 byłbym wdzięczny. Chodzi mi o to gdzie takie coś znaleźć, jakiś tego symbol lub link gdzie można to kupić. Prosił bym również o ew. sugestie na temat tej usterki.

  Pozdrawiam
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Level 20  
  gdzie tak wyczytałeś :D
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Level 2  
  Na forum ;) nie wiem ile w tym prawdy, więc pytam...
 • Home appliances specialist
  n3k wrote:
  Prosił bym również o ew. sugestie na temat tej usterki.

  Pozdrawiam
  Na temat jakiej usterki? Nie napisałeś nic o tej usterce, napisałeś tylko że masz problem, ale jaki? Co robi, co nie robi, co się ,świeci a co miga itd.Jeśli chcesz rady to się przyłóż do opisania objawów.
 • Level 2  
  Tak więc jak już napisałem wcześniej pralka działa prawidłowo do momentu wypompowywania wody, wtedy nagle się 'zawiesza', po czym słychać takie dźwięki jak (zapalanie zapalniczki?) tylko trochę ciszej... Jest tak niezależnie od tego jaki rodzaj prania się wybierze.. Pompka została już wymieniona. Co może być przyczyną powyższych problemów?
 • Level 24  
  Witam, elementy o które pytasz nic nie mają wspólnego, to co pokazałeś na fotce to jest przetwornica inaczej zasilacz, jezeli by był uszkodzony któryś element to by wogule nie zaświecił panel,sprawdź silnik grzałkę, kubek hydrostatu, popraw luty na programatorze, to tyle co mi teraz przychodzi na myśl
 • Home appliances specialist
  Sprawdź czy nie ma przemieszczających się przedmiotów w wężach pompy. Podłącz woltomierz lub próbnik żarówkowy do wtyku pompy i sprawdź czy moduł wysyła napięcie 230V do pompy w momencie wystąpienia opisanych przez Ciebie objawów.