Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik schodowy - przycisk+pilot

sebastian6-6-6 07 Mar 2011 21:08 5019 6
  • #1 07 Mar 2011 21:08
    sebastian6-6-6
    Poziom 9  

Witam,
    mam taki pomysł na ułatwienie życia mojemu tacie :)
    więc tak:
    Na zewnątrz domu jest lampa do której włącznik też jest na zewnątrz.
    Mój tata często wraca z nocek gdy jest ciemno i przywozi go autobus pod bramę.
    Chciałbym żeby mógł załączyć oświetlenie z małego pilota przy kluczykach, dojść do drzwi i zgasić światło wyłącznikiem. Taki włącznik schodowy tyle że zamiast jednego z przycisków pilot ;)
    Myślałem o zastosowaniu przekaźnika bistabilnego - ale jak to połączyć z pilotem?

0 6
  • #3 07 Mar 2011 21:40
    sebastian6-6-6
    Poziom 9  

nie mam - wolę najpierw zaplanować co i jak :)
    myślałem o zrobieniu czegoś takiego: http://sklep.avt.pl/photo/_pdf/AVT2649.pdf
    i podpięciu do przekaźnika bistabilnego a z drugiej strony włącznik dzwonkowy.. ma szanse działać?
    i czy znajdę do tego jakiś mały pilocik?

choć wydaje mi się że lepsze byłoby coś radiowego...

0
  • #4 07 Mar 2011 21:49
    kamilekaaaaa
    Poziom 23  

Jeżeli podłączysz mase przez włącznik do reset to bedziesz miał możliwośc wyłączania świała włącznikiem. Wyłącznik impulsowy

0
  • #5 07 Mar 2011 23:52
    sebastian6-6-6
    Poziom 9  

zastanawiam się jeszcze czy nie można by wykorzystać np. taniego dzwonka bezprzewodowego? Ma gotowy "pilot" a odbiornik można by przerobić i podłączyć do przekaźnika?

Poszukam też schematu jakiegoś prostego przełącznika radiowego, który mógłby zastąpić ten podany przykładowy na podczerwień

0
  • #7 08 Mar 2011 09:48
    djandriu
    Poziom 27  

Ja zaproponuję prosty zestawik jabla J-40 , wystarczy lampę zewnętrzną podłączyć w układzie schodowym a zamiast jednego z włączników zastosować w/w kit...
    Będziesz mógł zapalać i gasić "z pilota" lub też zpalac pilotem a gasić włącznikiem i odwrotnie ...
    Dodaję schemat podłączenia:
    Wyłącznik schodowy - przycisk+pilot

Tyle tylko że kit kosztuje 19zł + przesyłka więc wychodzi tyle samo co zakup czujki ruchu ...

0