Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson SX 125 wskazuje brak tuszy

07 Mar 2011 22:18 8653 5
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam Epsona SX125. Co prawda zakup nie wypał totalny no ale to szczegół.
    Więc skończył mi się niebieski tusz no to z bólem kupiłam nowy a w pozostałych pojemnikach bylo ponad połowa tuszu(tak wskazywało na komputerze). Gdy chciałam wydrukować to się okazało że reszta kadridży jest pusta. A drukarka stała ok. miesiąca i nic nie bylo drukowane. Dlaczego tak?
  • Poziom 34  
    Niestety to są uroki Epsona . Drukarka w momencie startu czyści głowicę i pobiera tusz. W celu niedopuszczenia do zapowietrzenia głowicy Epson nie dopuszcza do całkowitego opróżnienia tuszu . Jedyne rozwiązanie reseter do tuszy.
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem przy wymianie tuszy (zamienniki) w Epsonie SX115. Zakupiłam czarny zamiennik, wymieniłam jak zwykle (wcześniej także kupowałam zamienniki), ale drukarka nie chce drukować i wyświetla się komunikat o braku błękitnego! tuszu, a chcę drukować tekst na czarno.

Czy puste pojemniki z kolorowymi tuszami mają wpływ na niedrukowanie czarnego tekstu?

Co prawda świeci się lampka informująca o pustym pojemniku, ale te kolorowe faktycznie są puste.

Drukarka pokazuje czarny pojemnik jako pełny.

Co zrobić w takiej sytuacji???
  • Spec od drukarek
    Niestety musisz wymienić tusz, o który upomina się drukarka. Bo chyba nie ma jeszcze resetera do tych kartridży.
  • Poziom 2  
    czyli muszę kupić błękitny tusz, a w perspektywie także czerwony i żółty (bo te kolory są na wykończeniu), aby drukować tekst z Worda?

oczywiście mam na myśli zamienniki

choć w perspektywie - to te kolory będą nieużywane (od kiedy posiadam drukarkę, czyli 1,5 roku dopiero teraz kończą mi się kolory)
  • Spec od drukarek
    Niestety w epsonie tak jest.