Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowa brama skrzydłowa - luźny słupek?

Samuraj 30 Cze 2012 14:58 27582 50
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany
    Dobre tylko co w zimie.

Dodano po 31 [sekundy]:

Dobre tylko co w zimie.Śnieg,lód,ziemia,błoto z kół.
  • OptexOptex
    Samuraj
    Poziom 35  
    Rozwiązanie takie wydaję się wręcz idealne, lecz ze względu na swoją awangardę pewnie cena powala z nóg. Aż strach się zapytać o wycenę i podejrzewam że bez 10 tysi się nie obejdzie w przypadku takiego rozwiązania.
    Samuraj
    Poziom 35  
    Wracam do tematu.
    Już miałem prawie zamówić podziemne siłowniki, przeczytałem instrukcję i małe rozczarowanie. Szkoda że nikt mnie nie uprzedził, nawet fachowcy będący na miejscu nie zwrócił na to uwagę. Wymiar pomiędzy osią obrotu a krawędzią siłownika podziemnego to w zależności od producenta zaczyna się od 6cm co przy słupku 7cm daje 13cm + połowa grubości bramy i wychodzi 15cm na stronę. Jak bym mógł sobie pozwolić na zwężenie wjazdu o 30cm to zamontował bym zwykły siłownik i odpada mi problem demolowania podjazdu i budowy odwodnień itp. Niby każdy chwalił jako idealne dla takiej konfiguracji a tu mała niespodzianka. Idealnie było by zamontować taki siłownik i zawias do słupka sąsiada odpada problem słupków, lecz pojawia się kolejny - gdzie domofon ? na skrzydle, a lampa sygnalizacyjna, a włącznik na klucz, a jak sąsiad zmieni poglądy - więc takiego rozwiązania z góry odpada.
    Chyba najbardziej pomocny okazał się LiderWE z ofertą na RAIDER2000. Jeśli ma ktoś coś jeszcze do dodania w temacie to proszę o wszelkie sugestie.
  • OptexOptex
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Sorki ale czegoś nie rozumiem - jeśli chcesz zamocować do tych słupków 7x7 bramę w normalny sposób - czyli zawiasy spawane do słupków od środka wjazdu - to I TAK ci ucieknie co najmniej 11 cm na stronę - zakładając że zastosujesz dość miniaturowe zawiasy o odległości osi obrotu od słupka 2 cm (+ ta twoja połowa grubości bramy + grubość słupka czyli 2+2+7 = 11) - co prawda to nie 15 przy przykładowym Nice Metro ale 4 cm to już z chyba mała różnica. Jesli przyspawasz zawiasy od stony podwórka a nie do czoła słupków to zyskasz te 2+2 cm ale nie będziesz miał W OGÓLE miejsca na jakikolwiek siłownik ( przy zamocowaniu zawiasu tak aby brama przy otwarciu miała takie światło jak same słupki na siłownik zostanie ci 7 - 4 (gr przekroju bramy) = 3 cm - trochę mało, co?

Jakby nie patrzeć - każdy w/w siłownik zabierze ci ze światła bramy co najmniej 11 cm (licząc ze słupkiem). Można by było zastosować kombinacje napędu podziemnego podsuniętego pod obrys właściwego słupka i słupków podciętych i wzmocnionych od strony sąsiada dodatkowym profilem i zawiasów przyspawanych na rogu profilu słupka albo od podwórka - ale wtedy jednak do sąsiada trzeba będzie wejść (co prawda na poziomie do 10 cm od ziemi i na 7-8 cm na przekrój dodatkowego wzmocnienia ale jednak...)
    Samuraj
    Poziom 35  
    Zdaje sobie sprawę iż zawsze się jak bym nie kombinował to i tak wjazd będzie węższy niż jest teraz lecz chciałem zauważyć iż jeden fakt. Kto nie przyjechał to mówił iż w takiej sytuacji jak ten wjazd jedyne rozwiązanie to siłowniki doziemne, a ukazuje się iż w tym przypadku w niczym mi one nie pomagają.
    Samuraj
    Poziom 35  
    Wracam do tematu.
    Jak widać na załączonych zdjęciach słupki i brama już zamontowana. Dojdzie trochę elementów ozdobnych lecz sam kształt zasadniczo się nie zmieni.

Odległość od krawędzi słupka do środka zawiasu w najwęższym miejscu to 10,5cm, w najszerszym 12,5. Podyktowane jest to tym iż słupki sąsiadów pochylaj się do mojego wjazdu.

Za namową paru osób wypowiadających się w tym temacie miała być zainstalowana automatyka RAIDER2000.
    Lecz kilka małych uwag.
    1) Chyba najważniejsza zapasy magazynowe wszystkim się pokończyły i zestaw ten jest trudno dostępny. Przedstawiciel na Polskę MiwiUrmet sam nie wie kiedy znowu będą mieli go w ofercie. Z drugiej strony niezbyt dobrze to świadczy o tej automatyce a raczej o firmie. Co by było gdyby się zepsuł i należało by wymienić jeden z siłowników. Został bym z uszkodzoną bramą i oczekiwał nie wiadomo ile.

2) Sterownik RSK24 nie obsługuje dwóch linii foto. Inaczej obsługuje ale kosztem funkcji furtki. Mamy jedno wejście i możemy go używać albo jako wejście dla przycisku furtki albo jako wejście drugiej linii foto. Ja akurat potrzebuje obu tych wejść.

Tak więc podsumowując co w zamian, co będzie markowe dostępne dziś i za np. rok do przodu no i co się zmieści za słupkiem przy takich wymiarach.

Szukam do kompletu włącznika kluczykowego podtynkowego który zmieści się w słupku - szerokość ok 6cm. Chce go zamontować po domofonem jak widać na jednym ze słupków.
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany
    Dziwne bo ja mam Aprimatica dostepnego od ręki.A jedna linia foto wystarczy spokojnie.Możesz do niej podpiąć nawet 10 par fotokomórek tylko,że przekaźniki w nich łączysz szeregowo.
    Samuraj
    Poziom 35  
    Jeśli masz od ręki to możemy się dogadać odezwij się na priva z ofertą. Myśląc o drugiej linii miałem na myśl skonfigurowanie jej tak aby uniemożliwiła przytrzaśnięcie samochodu przy otwieraniu. W typowej konfiguracji z wejściem na furtkę linia foto nie reaguje przy otwieraniu lecz przy zamykaniu, parametrem H włączamy albo druga linia foto albo furtka.

Taką informację dostałem z serwisu przedstawiciela:
    "Sterownik posiada uniwersalne wejście (6) do sterowania funkcją "furtka" lub
    podłączenia urządzeń bezpieczeństwa od strony wyjazdu (np. fotokomórka lub
    listwa krawędziowa). Należy więc zdecydować się, która z funkcji jest nam
    bardziej potrzebna: funkcja furtka czy fotokomórka od strony wyjazdu?
    Można ew. uzyskać podobną funkcjonalność obu funkcji jednocześnie
    podłączając fotokomórki szeregowo pod wejście (8) a wejście (6) używać do
    sygnału "furtka". Wtedy fotokomórki będą działały tylko przy zamykaniu
    bramy."
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany
    Jaki ten model chcesz zamontować?A Nice Wingo2024?
    Samuraj
    Poziom 35  
    Jak byś przeczytał cały temat od początku to byś widział że Wingo2024 nie da się zamontować na tak wąskich słupkach przy kącie rozwarcia 90 stopni. Sam w czerwcu zaproponowałeś Aprimatica.
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany
    Ale jaki z tego Aprimatica ten rider najmniejszy?
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany
    Ok.Jutro zapytam w Urmecie.Sprzedający jest moim kolegą.
    Samuraj
    Poziom 35  
    Panowie mamy już po 20 września a automatyki jak nie było tak nie ma i nikt nie potrafi odpowiedzieć kiedy i czy taki model automatyki (Apromatic Raider2000) będzie dostępny. Obiecywana była dostawa z początkiem września, potem po 15 a wczoraj usłyszałem iż nie wiadomo kiedy będzie dostawa. Cała ta sytuacja utwierdza mnie w słuszności opinii z 3 września "Z drugiej strony niezbyt dobrze to świadczy o tej automatyce a raczej o firmie. Co by było gdyby się zepsuł i należało by wymienić jeden z siłowników. Został bym z uszkodzoną bramą i oczekiwał nie wiadomo ile. "

Co zastosować w zamian ?
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany
    Aprimatic Raider jeśli nie ma Apromatica.
    Samuraj
    Poziom 35  
    Udało mi się kupić za śmieszne pieniądze zestaw Aprimatic Raider 2000 24V DC.
    Nie wiem czy to końcówka magazynowa czy jak ale cena jest wręcz śmieszna.
    Dziś doszła przesyłka i widzę że wszystko jest sprawne.
    Zastanawia mnie jedna rzecz czy przerabiał ktoś z was uchwyt przy bramie. Jest on strasznie długi prawie 13cm. Spróbuje na próbę zastosować kawałek płaskownika i zobaczymy co będzie.
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany
    A jaka to ta śmieszna cena?
    Samuraj
    Poziom 35  
    Automatyka zamontowana i sprawuje się wyśmienicie.
    Dodatkowo podłączyłem jeszcze lampy najazdowe które świecą gdy brama jest otwarta i mrugają podczas zamykania. Problemem było to iż lampy świeciły się również w ciągu dnia lecz problem ten rozwiązałem dodając czujnik zmierzchowy.
    Wszystko zmieściło się do wnętrza sterownika, a na zewnątrz wystaje tylko fotodioda.

Nietypowa brama skrzydłowa - luźny słupek? Nietypowa brama skrzydłowa - luźny słupek?