Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Legendford F-14 i adaptacja do pomieszczenia gospodarczego

husqvarna 08 Mar 2011 10:32 885 1
    husqvarna
    Level 10  
    Witam !

W telegraficznym skrócie:

Na półpiętrze mojego bloku wykonałem zabudowę pomieszczenia pozsypowego. Jako że zamierzam trzymać tam rower, narzędzia i chcę spać spokojnie postanowiłem dodatkowo założyć alarm.
    Nie ma zasilania 230V więc skłoniłem sie do alarmu samochodowego. Uprzedzając pytania - stacjonarne alarmy bezprzewodowe odpadają ze względu na cenę...

Legenford F14 - jak wyczytałem należy do tanich i w miarę niezawodnych oraz ma to co chcę (tak mi się wydaje...).

Alarm byłby podłączony do akumulatora samochodowego 45Ah, który to akumulator byłby okresowo doładowywany.

I teraz najistotniejsze pytania:

- czy w przypadku tego alarmu i takiego zastosowania czujniki ultradźwiękowe, mikrofalowe nie maja racji bytu chociażby ze względu na permanentny ruch powietrza w pomieszczeniu i stalową(oblachowanie blachą 0,7mm) ścianę zabudowy?

- czy czujnik udarowy 2 strefowy spełni swoja rolę jeżeli zostanie zamontowany/przynitowany do wewnetrzej strony drzwi bezpośrednio do blachy - dodam, że blacha pod naciskiem ręki lekko sprężynuje? Czy czujnik taki jak np. tu KLIK KLIK jest cos warty? Które sa lepsze?

- czy przy tym alarmie istnieje możliwość podpięcia 2 czujników udarowych i 2 zwykłych czujników krańcowych - wystarczy wpiąć równolegle?

- czy w celu zwiększenia sumarycznej głośności głośności alarmu, można by było w miejsce kierunkowskazów podłączyć drugą syrenę alarmową? Czy wówczas praca jej byłaby ciągła-prawidłowa czy też pracowałaby na zasadzie przerywanej jak migacze?

- co lepiej wybrać w moim przypadku syrenę z własnym zasilaniem czy też nie? Czy syrena w własnym zasilaniem w stanie czuwania alarmu ze wzgledu na akumulatory w nią wbudowane pobierałaby więcej "prądu" ?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie

Łącze pozdrowienia
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    -mikrofala NIE (nie do wyregulowania) , ultradźwięki , trzeba sprawdzić doświadczalnie,
    -udarowy na blaszanej ścianie NIE (zbyt czuły)
    -czujniki można wpinać równolegle lub podłączyć do "krańcówki drzwi"
    -do kierunkowskazów podłącz "klaksony"tylko będą "błyskać" przy uzbrajaniu i rozbrajaniu,
    - to nie jest Fort Knox - zwykłą syrenkę