Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Brandt WTC0864K - nie włącza się

amatornaleśników 08 Mar 2011 11:36 2264 3
  • #1 08 Mar 2011 11:36
    amatornaleśników
    Poziom 1  

Witam serdecznie.
    Mam pralkę firmy Brandt WTC0864K. Mój problem polega na tym, że nie chce się załączyć. Ostatni cykl przebiegł normalnie lecz kolejne pranie już się nie odbyło. Programator na początku działa normalnie (wybieranie programu) natomiast w momencie uruchamiania zaczyna się problem. Normalnie było słychać 2-3 kliknięcia i zaczynało się pobieranie wody. Teraz dodatkowo jeszcze 2 kliknięcia, pojawia się na wyświetlaczu d07 i trup. Bardzo proszę o rady w rozwiązaniu problemu. Chciałbym się dowiedzieć co mogło się popsuć, żebym mógł wymienić tę część. Nie ukrywam, że zależy mi na czasie bo właśnie toczę nierówną walkę z brudnymi skarpetami.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 3
  • #2 09 Mar 2011 20:45
    ELEKTROMECHANIKTOM
    Poziom 15  

Sprawdż szczotki w silniku

1
  • #4 09 Cze 2015 13:34
    ahaho3
    Poziom 11  

Temat stary, ale może komuś się ta wiedza przyda.

Miałem dokładnie te same objawy.

Pomogło rozpięcie 5-cio stykowego złącza przy silniku i wyczyszczenie styków. Dodatkowo rozpiąłem i wyczyściłem też styk podłączonego luzem do korpusu silnika uziemienia.
    Przy okazji okazało się, że szczotki w silniku dogorywają więc też poszły do wymiany, choć w tej kwestii producent pralki zadbał, żeby nie było zbyt łatwo :D
    (szczotki to sprawa dodatkowa... taki "bonus" za ciekawość :D )

Te kliknięcia na początku to uruchomienie blokady rygla (1 klik) i potem próba testu sprawności silnika (2 kliknięcia). Jeżeli obwód nie zostanie zamknięty poprzez zablokowany rygiel i minimalny ruch silnika (bęben obraca się tak "na oko" o 2-3 stopnie), pralka wyświetli właśnie kod "d07" (wg instrukcji użytkownika "źle zamknięta pokrywa pralki").

Wiedzę moją opieram na doświadczeniu. Nie jestem serwisantem sprzętu AGD, choć to i owo czasem uda mi się naprawić :D

0