Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena DIPOL A2610 - instalacja.

honoratka 08 Mar 2011 13:59 1907 1
  • #1 08 Mar 2011 13:59
    honoratka
    Poziom 14  

Witam,
    zakupiłem antenę Dipol A2610 bo taką mi polecono jako najlepsza w moich okolicach. Wcześniej używałem zwykłej anteny siatkowej ze wzmacniaczem dopuszkowym. Do starej anteny miałem podłączony aktywny rozgałęźnik antenowy (AMS ARA-1/4) z zasilaczem.
    Po zamontowaniu nowej anteny i podłączeniu jej do rozgałęźnika okazało się że nie ma żadnego sygnału na TV. Więc zacząłem sprawdzać całą instalację. Jak się okazało, na rozgałęźniku robiło się zwarcie (przygasały diody od zasilacza i rozgałęźnika). Zwarcie powodowały symetryzatory (w pierwszej BAD-16Z a w drugiej ZA-10) które nie współpracują z tego typu rozgałęźnikiem. Zasugerowano mi bym podłączył jakiś wzmacniacz który rozwiąże problem ze zwarciem. Użyłem więc wzmacniacza BADMOR (zamontowany przed rozgałęźnikiem, parametry: zakres pracy 47 -862Mhz; wzmocnienie >12 dB; szumy wł., niż 4 dB 12V). No i faktycznie rozwiązało to problem ze zwarciem, ale jakość odbioru jest beznadziejna. Kanały TVP1 oraz TVP2 działają (straszne słaba jakość obrazu i dźwięku) pozostałe kanały nie działają.
    Nie wiem co mam dalej z tym robić. Nie chciałbym wydawać kolejnych pieniędzy kupując w ciemno jakieś części. Proszę o pomoc, co można zrobić z tą instalacją.
    Dodam jeszcze że mieszkam po Warszawą, ok 50km od nadajnika w Raszynie. Antena zamontowana jest na dachu domu jednopiętrowego,.

0 1
  • #2 08 Mar 2011 21:46
    bogi
    Poziom 28  

Wróć do poprzedniej istalacji. W miejsce anteny siatkowej podłącz nową ale wyłącz zasilacz wzmacniacza. Antena A2610 posiada pasywną zwrotnicę ( zwierającą napięcie stałe ). Jesli sygnał bedzie za słaby podłącz wzmacniacz przy antenie ale przed zwrotnicą.

Powodzenia

0