logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zbyt duże spalanie Fiat Cinquecento 700 aisan

uhnntiss 08 Mar 2011 15:47 9528 6
REKLAMA
  • #1 9250716
    uhnntiss
    Poziom 9  
    Witam!
    Mam problem z moim cc, mianowicie spala zbyt dużo benzyny. Ostatnio spalił 10l na nie całe 70 km. Nie zauważyłem utraty mocy, ani nie równych obrotów, wszystko chodzi tak jak zawsze tylko wyraźnie podskoczyło spalanie. Obawiam się że może to wina gaźnika, który jest bardzo skomplikowany i ciężki w naprawie nawet serwis fiata nie podejmuje się napraw:) Proszę o jakieś porady, propozycje usterek ?
  • REKLAMA
  • #2 9251495
    Artur h
    Poziom 19  
    Proponuje wymianę na webera lub fosa. A usterkowość spadnie w znaczący sposób.
  • REKLAMA
  • #3 9251899
    dyszel85
    Poziom 18  
    Aisan to zemsta Koreańczyków na Polakach - pewnie spadło jakieś podciśnienie.
  • #4 9720597
    szambelan
    Poziom 11  
    Po pierwsze Aisan to Japońska firma, a po drugie ustawienie gaźnika w CC700 nie jest tajemną sztuką. wystarczy analizator spalin ,multimetr i śrubokręt. Proponuję zbadać skład spalin, celem sprawdzenia czy mieszanka ma stosunek stechiometryczny i właściwie działa sonda lambda. Dobrze wyregulowany Aisan to perła (mój CC spala 3,5l na trasie, w mieście 5l, paliwo vpower racing) więc warto nad nim posiedzieć.
  • REKLAMA
  • #5 9720999
    tzok
    Moderator Samochody
    A ja proponuję nie wierzyć wskaźnikowi paliwa - tak się nie sprawdza spalania. Najprostsza w miarę wiarygodna metoda to tankujesz do pełna, jeździsz i znów uzupełniasz do pełna.
  • REKLAMA
  • #6 9812844
    jarq88
    Poziom 11  
    Nawet nie wiecie jak mi działa na nerwach fakt, że mechanicy (a tym bardziej ASO) nie chcą podjąć się naprawy jakiegoś podzespołu - skoro je wyprodukowali to dlaczego nie chcą ich serwisować?!
    Mam CC700 od 5 lat (73000km), w rodzinie jest od 12 lat (kupiony miał 42000km) i wszystko, co się psuło było naprawiane i wymieniane. Nie miałem takiego przypadku, żebym nie wiedział co się psuje. Wszystko da się naprawić, trzeba tylko chcieć!

    Chociaż zamiana na Webera lub Fosa to nie jest zły pomysł. Ja tak zrobiłem (mam już drugiego Webera, po regeneracji) i jestem zadowolony.
    Raz takiego wyregulujesz i jeździsz... jeździsz... jeździsz... i jeździsz:)

    A mnie zaraz moderator zjeździ :D
  • #7 9892819
    piachu2
    Poziom 17  
    jarq88 napisał:
    ... Wszystko da się naprawić, trzeba tylko chcieć!..

    Święte Słowa!

    Szukam informacji o CC700 jak sprawdzić sondę Lambda w Cieniasie - jednoprzewodową?
    Gdzieś kiedyś przemknęła mi taka informacja, ale nie pamiętam gdzie i jak to się robi.
    Ponoć sprawa jest prosta, a chciałbym to zrobić w warunkach garażowych.
    Dodam, że jakieś przyrządy i mierniki mam.

    ---

    Właśnie trafiłem tekst o regulacji gaźnika Aisan w CC700
REKLAMA