Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon URMET 1142 nie działa -jaki zamiennik?

wojkraw 08 Mar 2011 16:34 2426 6
  • #1 08 Mar 2011 16:34
    wojkraw
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie.Mam problem z unifonem urmet 1142-030B, a mianowicie nie działa. Nie ma wywołania, nie ma głosu w słuchawce ani nie otwiera drzwi. Zastanawiam się czy jest możliwość założenia jakiegoś zamiennika?

0 6
  • #2 08 Mar 2011 18:47
    Zbych034
    Poziom 36  

A inne elementy są sprawne? Instalacja w bloku czy domu?

0
  • #3 08 Mar 2011 19:53
    wojkraw
    Poziom 9  

U sąsiadów domofon działa a centralka przy drzwiach daje sygnał taki jak zawsze kiedy wywołuje moje mieszkanie tak jakby się łączyła ale w mieszkaniu nic nie słychać

Dodano po 2 [minuty]:

Instalacja jest w bloku

0
  • #4 08 Mar 2011 20:47
    Ircys
    Specjalista Domofony

Unifon 1142 wraz z całym system cyfrowym Easy2wire odszedł do lamusa
    już dobrych kilka lat temu. Żadnego zamiennika do tego nie kupisz.
    Najlepiej zapytać u serwisantów Twojego systemu, bo oni jeszcze coś mogą mieć. Jeżeli oni Ci nie pomogą to można zapytać w Miwi Urmecie powinni coś mieć ale tylko w drodze serwisowej.
    Inna sprawa, że wcale unifon nie musi być uszkodzony. Może być uszkodzony dystrybutor lub linia i to że centralka daje sygnał jakby łączyła
    to jeszcze o niczym nie świadczy. Ten typ tak ma, że nie rozpoznaje uszkodzonego dystrybutora/linii.
    Zgłoś problem serwisantom, bo sam możesz sobie z tym nie poradzić.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

0
  • #5 10 Mar 2011 10:11
    wojkraw
    Poziom 9  

No to chyba jednak sam sobie nie dam rady z tym fantem, ale tak z ciekawości czy ktoś mógł by mi powiedzieć dlaczego z ściany wychodzi 8 przewodów brązowy, zielony, pomarańczowy, niebieski i 4 białe (4 pary) a unifon jest na dwa przewodowy. dwie pary są połączone(biały + pomarańczowy, biały + niebieski)

0
  • #6 10 Mar 2011 18:16
    Ircys
    Specjalista Domofony

wojkraw napisał:
    tak z ciekawości czy ktoś mógł by mi powiedzieć dlaczego z ściany wychodzi 8 przewodów brązowy, zielony, pomarańczowy, niebieski i 4 białe (4 pary) a unifon jest na dwa przewodowy. dwie pary są połączone(biały + pomarańczowy, biały + niebieski)

bo jest zasada, że kładzie się kable z zapasem

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

0
  • #7 10 Mar 2011 21:00
    wojkraw
    Poziom 9  

No to jestem teraz odrobine mądrzejszy. Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów