Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć sprzęt audio??

kuba1725 08 Mar 2011 17:07 1639 1
    kuba1725
    Level 9  
    Witam. Nie wiem czy pisze w dobrym dziale jak coś proszę o przeniesienie. Za niedługo w mojej szkole mam występ i potrzebuje podpiąć 3 gitary 3 mikrofony keyboard oraz komputer do mojego sprzętu (eltron 60, Polkat akord stereo, ws301s, wzmacniacz 7 kanałowy firmy rduch (200w) niestety radio węzłówka, 2xaltus 110 oraz 2xomnitronic 300w) najlepiej z odsłuchem. Dodam jeszcze że gitary będą szły przez przestery (ewentualnie mogą być podpięte do combów gitarowych lecz tylko 10w)Jak to mogę podłączyć i co ewentualnie dokupić?? Proszę o pomoc! Z góry dziękuję:)
    yogi009
    Level 43  
    No to policzmy te wejścia. 3 gniazda "duży" jack mono (6,3mm) dla gitar (efekty wpinasz w szereg na przewodzie wejściowym, czyli jeden przewód jack-jack od gitary do efektu, drugi od efektu do miksera/wzmacniacza), 3 mikrofony - najczęściej wymagają one gniazda XLR dla każdego mikrofonu, zdarzają się tanie i podłej jakości mikrofony w wtykiem jack. Keyboard masz zapewne na wtyku jack (ale to sprawdź, tym się nie bawiłem), komputer - wychodzisz z karty dźwiękowej (pytanie jaka to karta, standardowe mają wyjście gniazdem mały jack 3,5mm) wchodzisz wtykie duży jack 6,3mm do miksera/wzmacniacza.

Pod tą ilość sprzętu sugeruję użycie miksera lub powermiksera, z reguły mają one wymaganą liczbę wejść Jack, natomiast musisz sprawdzić, czy masz tam 3 wejścia XLR. Jeżeli to jest mikser, no to jeszcze wyjście z misera (jack 6,3) podpinasz pod wejście końcówki mocy (jack 6,3).

To tak najogólniej, zdarzają się inne konfiguracje, musisz dokładnie zapoznać się z tym, czym dysponujesz.