Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PTE-830W Nie wlewa wody

SLAVCO1983 08 Mar 2011 18:04 7427 14
  • #1 08 Mar 2011 18:04
    SLAVCO1983
    Poziom 18  

Jak w temacie pralka nie zalewa wodą. Czy ktoś miał taki problem?? Wcześniej był zatkany filtr spustowy znalazłem w nim kawałek poskręcanego metalu.
    Pralka Mastercook PTE-830W Nie wlewa wody Pralka Mastercook PTE-830W Nie wlewa wody Pralka Mastercook PTE-830W Nie wlewa wody

1zdięcie-w takim stanie wyciągnąłem
    2-3 rekonstrukcja jak mniej więcej powinno wyglądać

• #2 08 Mar 2011 18:43
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Witam.
    Rozumie, że pralka nie pobiera wody. Temat ciągle powtarzany .Na zasilaniu (wodą )jest w pralce elektrozawór .Może być zatkany, lub nieczynny elektrycznie( brak napięcia ,lub spalona cewka)
    Części ze zdjęcia nie poznaję,nie wiem co to mogło być.

• #3 08 Mar 2011 18:57
    SLAVCO1983
    Poziom 18  

Wiesz szukałem dokładnie tego modelu, a że nie znalazłem nic ciekawego to założyłem temat. Znalazłem ten elektrozawór teraz pytanie jak go sprawdzić czy działa on jest na 12v?

zapomniałem dodać że jest buczenie na początku prania

• #4 08 Mar 2011 19:06
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Skoro jest buczenie to znaczy ze elektrozawór działa . W większości pralek (nie mówię o wszystkich-bo nie wiem)elektrozawór jest na 230V.

• #5 08 Mar 2011 19:12
    Zbych034
    Poziom 35  

Może zamknięty zawór albo zapchane filtry na zasilaniu wody.

• #6 08 Mar 2011 20:42
    SLAVCO1983
    Poziom 18  

Na zasilaniu nie ma żadnych filtrów. Jutro sprawdzę napięcia. Jak padł elektrozawór to sobie wymienię gorzej jak programator albo cuś innego.

• #7 08 Mar 2011 21:06
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Cytat:
    Na zasilaniu nie ma żadnych filtrów.
    Filtrów może nie ma , ale sitka są(pod nakrętką węża{czasem nawet z obu stron})
    Skoro piszesz że "buczy "to nie padł!!!:?:

• #8 08 Mar 2011 23:48
    zhudomel
    Specjalista AGD

Jak odkręcisz wąż dopływowy to otwórz zawór i sprawdź, podstawiając jakieś naczynie, czy puszcza wodę.

SLAVCO1983 napisał:
    Na zasilaniu nie ma żadnych filtrów.

Potem sprawdź sitko w wężu, następnie odkręć węża od pralki i tam jest drugie sitko w elektrozaworze pralki - to są właśnie te filtry.
    A ta blaszka to uchwyt grzałki. Możliwy do zamontowania po wyciągnięciu bębna ze zbiornika. Tym się na razie nie przejmuj.

• #9 08 Mar 2011 23:54
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

stanislaw1954 napisał:
    Skoro jest buczenie to znaczy ze elektrozawór działa .
    Działa , ale elektrycznie. Nie wiadomo czy rdzeń w środku zaworu przesuwa się mechanicznie , najlepiej podstawić drugi elektrozawór. Sprawdź czy na wlocie elektrozaworu ( końcówce węża dopływu ) jest ciśnienie wodociągowe.

• #10 09 Mar 2011 18:32
    SLAVCO1983
    Poziom 18  

Ok dzięki chłopaki.
    Wyjąłem elektrozawór jak go sprawdzić?? Podłączyć normalnie wiązkę 220v?? czy jak??
    Sprawdzając miernikiem przejście tak jak to w przypadku bezpiecznika czyi + do 1 - do 2 z rysunku przejście jest.
    Pralka Mastercook PTE-830W Nie wlewa wody

Jeśli chodzi o dopływ wody to ciśnienie jest.

Spore sprostowanie.
    Jeśli chodzi o buczenie to znalazłem objaw. Jest to załączająca się pompa odpompowywania wody z pralki. Czy tam jest gdzieś jakiś czujnik wody znajdującej się w pralce?
    Za każdym razem, gdy załączę program nie ważne jaki, to załącza się ta pompa. Wyjąłem ją z pralki i teraz jak włączę jakiś program prania to się kręci non stop. Co może być spierdzielone???

Dodano po 54 [minuty]:

Czy padł programator?

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

Ha naprawiona :D:D:D bynajmniej na razie.
    Zawiesił się hydrostat czy coś w tym rodzaju. Wystarczyło dmuchnąć w odpowiednią rurkę i wszystko gra :D:D:D

Dodano po 4 [minuty]:

zhudomel
    Czy ta blaszka jest bardzo potrzebna?? Bo bęben mam klejony mocnym silikonem i otwarcie go może przysporzyć mi problemów. Czy nic się nie stanie jak tej blaszki nie będzie??

• Pomocny post
    #11 09 Mar 2011 21:39
    zhudomel
    Specjalista AGD

Nic się nie stanie. Ten uchwyt przytrzymuje grzałkę, żeby się nie podniosła, bo wtedy bęben by po niej szorował podczas obracania się. Sama się nie podniesie. Jedynie, gdyby pod bęben dostała się np. skarpetka, to może podnieś grzałkę.
    Możliwe też, że jeden uchwyt jest na swoim miejscu, a ten co wyciągnąłeś to drugi, który wpadł podczas produkcji i został.

• #12 10 Mar 2011 06:58
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Witam.
    Z twojego ostatniego wpisu

Cytat:
    Spore sprostowanie.
    Jeśli chodzi o buczenie to znalazłem objaw. Jest to załączająca się pompa odpompowywania wody z pralki. Czy tam jest gdzieś jakiś czujnik wody znajdującej się w pralce?
    Za każdym razem, gdy załączę program nie ważne jaki, to załącza się ta pompa. Wyjąłem ją z pralki i teraz jak włączę jakiś program prania to się kręci non stop. Co może być spierdzielone???
    wynika,że usterka była innego rodzaju niż początkowo szukana.Należy przeczyścić cały układ hydrostatu.Od bębna aż po hydrostat.

• #13 10 Mar 2011 18:39
    SLAVCO1983
    Poziom 18  

Czyli grzałka samodzielnie się nie podniesie i nie będzie tarła o bęben.

• #14 10 Mar 2011 19:42
    lopp
    Poziom 19  

Sama raczej się nie podniesie i nie opuści. Jeśli (tak jak było pisane) między zbiornik i bęben coś się dostanie to wszystko może być. W przypadku opuszczenia grzałki niżej może ona dotykać do ścianki bębna i w rezultacie wytopić w nim (bębnie) dziurę-miałem taki przypadek.

• #15 14 Mar 2011 14:39
    SLAVCO1983
    Poziom 18  

Dzięki chłopaki. Kilka prań już zrobionych wszystko jak na razie ok.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME