Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dane do analizy HDD odzyskiwanie danych programem DMDE 2.2.2

08 Mar 2011 18:44 2327 2
  • Poziom 2  
    Witam Wszystkich forumowiczów.
    Proszę o analizę pierwszych 100 sektorów w załączniku.
    Z góry dziękuję

Dane do analizy HDD odzyskiwanie danych programem DMDE 2.2.2
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Proszę przedstawić swoją korespondencję z supportem programu Partition Magic, do usług którego kolega przecież ma prawo.
  • Poziom 2  
    Przypomnę problem jaki miałem.
    Wyłączone napięcie na komputerze podczas przesuwania partycji na dysku o pojemności 500GB. Na dysku miałem tylko zdjęcia i filmy wideo.
    Rezultat: brak dostępu do danych i partycja nie widoczna pod windowsem
    Dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu :P. Bez Was bym sobie nie poradził :P
    mialem uszkodzoną partycję.
    testowalem następujące programy. Każdy sprawdzał dysk przynajmniej ok 7h:
    -EasyRecovery
    -Pandora Recovery
    -PC Inspector File Recovery
    -Recover My Files
    -DMDE (chyba najlepiej wyświetlał strukturę folderów ale również nie radził sobie z prawidłowym odzyskiwaniem zdjęć)
    i jeszcze pewnie kilka innych, o których już nie pamiętam.
    Generalnie programom udawało się odbudować pełną strukturę folderów tylko z takim szczegółem, że żaden z tych programów nie odzyskał wszystkiego lub odzyskanych zdjęć nie dało się obejrzeć.
    Po wyświetleniu folderów. przepisałem je wszyskie. zadanie miałem o tyle łatwiejsze, że wszyskie foldery nazywałem z datą.
    Wszystkie zdjęcia i filmy odzyskał mi darmowy program
    DIR- Digital Image Recovery, co prawda zmienia nazwy plików i data modyfikacji pliku jest datą odzyskanego pliku ale skanuje sektor po sektorze i każde zdjęcie da się odzyskać, nawet te które są już w połowie nadpisane następnymi danymi. Wtedy zdjęcia są wyświetlane do połowy :)
    pod widnowsem w widoku wyświetlania szczegółów można dołożyć datę zrobienia zdjęcia, która jest zapisana we właściwościach zdjęć i można posortować po tej dacie. Przy kilkunastu tysiącach zdjęć na dysku USB trwa to ok 20 minut.
    Przy tak nazywanych folderach np.
    2011-09-10 impreza studencka
    bardzo łatwo udało mi się przydzielić odpowiednie pliki do odpowiednich folderów.
    Przy programie DIR nie małem komunikatów, że nie da się wyświetlić zdjęć.
    Pełen szacunek i podziękowanie dla autora programu.