Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki navroad kupić -nr370 czy nr460?

dani182 08 Mar 2011 19:29 3106 3
  • #1 08 Mar 2011 19:29
    dani182
    Poziom 9  

Witam

Poszukuję nawigacji, która powinna:
    - być szybka - przeglądanie mapy itd bez zacięć
    - z dokładną mapą Polski i Europy(Czechy, Niemcy,Szwecja) - (pomocna przy poszukiwaniu oesów na rajdach:)) - AM?
    - cena do 500 zł
    - wytrzymała bateria (czytałem że w nr 460 nie jest z tym najlepiej, a w 370?)
    - filmy i inne bajery - nie potrzebne

Wybieram między nr 370Simplo a nr460 - Z tego co udało mi się ustalić to nr 370 Simplo z Automapą Europa to podobny koszt co nr 460 z Automapą Polski XL - co zyskam od strony sprzętu(nie licząc większego wyświetlacza) kupując nr 460 i czy to odczuję podczas użytkowania?

Czytałem o problemach w Win CE 6.0(zainstalowany w nr 370 Simplo) we współpracy z AM - w czym to się przejawia?

z tego co wiem AM w Polsce radzi sobie b. dobrze a jak w Europie ? - może polecicie mi jakąś inną mapę - navroad map?

Czy możecie doradzić która z tych nawigacji będzie lepsza biorąc pod uwagę moje kryteria? Bądź doradzić jakiś inny model?

Nigdy Automapy nie używałęm więc jeszcze takie pytanie - czy przeglądając mapę można zaznaczyć sobie jakiś punkt jako cel podróży?

Z góry dzięki za pomoc

0 3
  • #2 08 Mar 2011 20:12
    kreslarz
    Poziom 35  

NR360 i NR370 mają miniaturowe baterie. Podtrzymanie około 1 godziny to max. Oba modele długo synchronizują. Pod tym względem NR460 jest o niebo lepszy. AM jest bardzo dobra, kilka razy w roku modyfikowana, tak że nawet najnowsze węzły drogowe już są uwzględnione. Sprawdzam to na bieżąco w moim rejonie (Śląsk). Jeżeli chodzi o Europę, to sprawdzałem w SK,CZ,A,D i działa bez zastrzeżeń. Można wybrać punkt docelowy jako dane geograficzne (nazwa miejscowości, ulica, nr domu), punkt GPS (współrzędne w formacie WGS84), i punkt na mapie. Jest jeszcze kilka innych sposobów (dom, praca, ulubione, historia itp.) Uważam AM za bardzo dobry, dojrzały produkt (to nie jest reklama!). Sprawdzałem wiele innych programów tego typu (Navigon, Route66, MioMap, MapaMap, iGo8, iGo Amigo, Medion GoPAL, Destinator7, TomTom) i wydaje mi się, że AM zwycięża w różnych kategoriach. Oczywiście jest to ocena subiektywna.
    Na stronie Link porównaj sobie dane techniczne. Najlepiej wypada NR470 Enovo. Ma największy akumulator i najszybszy procesor, a także odblokowany system WinCE 6.0 Może warto się przyglądnąć właśnie temu modelowi?

0
  • #3 08 Mar 2011 20:19
    dani182
    Poziom 9  

Tego navroada 470 też oglądałem ale zdaje się że ma błyszczący ekran co mnie odstrasza - czytelność w ciągu dnia może być kiepska no i podobno sprawia problemy przy obsłudze (ciężko reaguje na dotyk)...

0
  • #4 09 Mar 2011 08:52
    Logi
    Poziom 19  

Witam

Czy ktoś ma tego NR470? Jestem ciekaw jak spisuje się w praktyce, jak szybko łapie fix, jaka jest czytelność ekranu w jasny dzień oraz chodzi płynnie na nim AutoMapa 6.7.

0