Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gazowy grzejnik wody przepływowej WRP11 B23 S5395 niepodaje gazu

rafik108 08 Mar 2011 20:07 10991 11
  • #1 08 Mar 2011 20:07
    rafik108
    Poziom 18  

Witam koledzy. Mam mały problem, posiadam piecyk tak jak w temacie który od jakiegoś czasu po odkręceniu ciepłej wody piecyk zapalał sie i gasł i tak ok 5 razy aż w końcu zapalił sie i było ok, ale po zakręceniu ciepłej wody i ponownym odkręceniu sytuacja za każdym razem się powtarzała, przeczyściłem dysze gazowe, przeczyściłem elektrody zapalające, wymieniłem baterie jednak nic nie pomogło, a nawet więcej, iskra jest ok ale piecyk nie podaje gazu. Co może być nie tak.? Odkręciłem przepływomierz wody tak jak na zdjęciach (tak to chyba sie nazywa), ale zaraz go wkręciłem z powrotem nie rozbierałem go, podejrzewam że może coś jest z tym przepływomierzem wody? Proszę o jakąś wskazówkę (żona chce się kąpać:)
    Dziękuję.
    Odkręciłem też ten mały pomarańczowy kwadracik pośrodku który zaraz zakręciłem.

0 11
  • Pomocny post
    #2 08 Mar 2011 22:31
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Prawdopodobnie problem ukryty jest w mikroprzełączniku- białe pudełeczko od dołu armatury gazowej ,rozregulowany albo ma zwarcie. Możliwe że niechcący uszkodziłeś też cewkę zapłonową, ten czerwony kwadracik.

1
  • #3 08 Mar 2011 22:43
    rafik108
    Poziom 18  

Ja u siebie na dole wiedze tylko czarne pudełko wielkości połowy pudełka od zapałek. A jeśli to właśnie ten mikro przełącznik jest uszkodzony to można go naprawić czy tylko wymiana?

0
  • #4 08 Mar 2011 22:56
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

W twojm jest akurat pudełko jest czarne. Doraźnie można go podsuszyć suszarką do włosów. Regulacja i prawidłowe zakładanie mikroprzełącznika jest doś skomplikowane - potrzebny jest specjalnie przygotowany przez producenta kluczyk. Możliwe że będzie potrzebna wymiana.

0
  • #5 18 Mar 2011 22:05
    MoonBoss
    Poziom 1  

Miałem ten sam problem w tym piecyku i mi pomogło wymiana pomarańczowej cewki. Ta cewka odpowiada za zapalanie płomienia.

2
  • Pomocny post
    #6 19 Mar 2011 01:53
    Hate7
    Poziom 12  

Jeżeli po odkręceniu wody iskra jest podawana na palnik pilota to znaczy, że z mikro przełącznikiem wszystko w porządku.
    Jeżeli jest iskra a palnik pilota nie odpala to proponował bym zmierzyć napięcie dochodzące do elektrozaworu palnika pilota, tego pomarańczowego.
    Jeżeli napięcie dochodzi a cewka się nie otwiera to znaczy że uszkodziłeś ją wykręcając ten pomarańczowy plastik.
    Pierwotny objaw tzn zapala gaśnie zapala gaśnie.... to prawdopodobnie problem z odczytem sygnału jonizacji. Więc albo zabrudzenie elektrody jonizacyjnej albo uwalony sterownik.
    Jeżeli któraś z moich uwag jest nie zrozumiała proponuję zadzwonić do autoryzowanego serwisu.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 19 Mar 2011 08:50
    wentyl100
    Poziom 12  

Najprostszy sposób aby sprawdzić czy gaz jest podawany to odpalić pilota ręcznie (czytaj zapałką ) jeśli odpali to problem może być w samym palniku pilota lub sterowniku

0
  • #8 19 Mar 2011 08:52
    omnixwp
    Poziom 17  

rafik108 napisał:
    Ja u siebie na dole wiedze tylko czarne pudełko wielkości połowy pudełka od zapałek. A jeśli to właśnie ten mikro przełącznik jest uszkodzony to można go naprawić czy tylko wymiana?

Mikroprzełącznik w twoim urządzeniu WRP11B wygląda tak:

7
  • #9 19 Mar 2011 08:55
    wentyl100
    Poziom 12  

jeśli jest iskra to mikroprzełącznik jest dobry

1
  • #10 19 Mar 2011 09:01
    omnixwp
    Poziom 17  

MoonBoss napisał:
    Miałem ten sam problem w tym piecyku i mi pomogło wymiana pomarańczowej cewki. Ta cewka odpowiada za zapalanie płomienia.

Elektrozawór zapłonu, lub nazywany też zawór magnetyczny zapłonu, lub zawór gazu palnika zapłonowego do modelu WRP11B i wygląda tak:

2
  • #11 19 Mar 2011 09:10
    Hate7
    Poziom 12  

to jest elektrozawór do urządzeń typu WRP 250- 5KB, 8KG , 275-1Kb i pokrewnych.
    Do 11b pin podłączeniowy jest w drugą stronę!

0
  • #12 22 Mar 2011 21:50
    rafik108
    Poziom 18  

Witam ponownie. Przepraszam że nie odpisywałem tak długo, dziękuję za wszystkie porady, po przeczytaniu i przeanalizowaniu ich stwierdziłem że jednak wezwę serwisanta. i tak zrobiłem, wymienił elektrozawór zapłonu, który rzekomo uszkodziłem jak go demontowałem, stwierdził że przy takiej usterce najprawdopodobną przyczyną były zabrudzone elektrody. Dziękuje wszystkim za pomoc. Temat zamykam

0
  Szukaj w 5mln produktów