Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch s4m1b nie pobiera wody

faja_kanzas 08 Mar 2011 20:54 4484 4
  • #1 08 Mar 2011 20:54
    faja_kanzas
    Poziom 18  

Witam.
    Zmywarka zatrzymuje się przy pobieraniu wody, dzieje się tak raz na tydzień, znalazłem ominięcie tego i jak się zatnie, to obracam zmywarkę do góry nogami i to pomaga na ten tydzień. Proszę o pomoc co może być przyczyną tego i jak to naprawić.

Moderowany przez skryn:

Temat poprawiłem.

0 4
  • #2 08 Mar 2011 23:58
    zhudomel
    Specjalista AGD

Prawdopodobnie do wyczyszczenia płaszcz wodny.
    PS. Nie to oznaczenie typu, podaj to co jest napisane dużą czcionką na brzegu drzwi u góry (np. SE..., SGS...; coś w tym rodzaju)

0
  • #3 09 Mar 2011 06:13
    faja_kanzas
    Poziom 18  

Bosch Typ S4M1B a to w ramce co jest dużymi literami to SPS5462/06.
    Kolego a powiedz mi jak wyczyścić ten płaszcz? rozkręca sie go czy wodą jakoś?

1
  • Pomocny post
    #4 09 Mar 2011 11:25
    zhudomel
    Specjalista AGD

faja_kanzas napisał:
    SPS5462/06.

To jest właśnie model zmywarki.
    Płaszcz wodny jest z lewej strony, tu gdzie pojemnik na sól. Trzeba go wymontować i najlepiej do wanny i wodą z węża od prysznica przepłukiwać.
    Demontaż nie jest łatwy; trzeba odkręcić pokrywę dozownika soli razem z ramką (oprócz śrub są tam zatrzaski), w dolnej części są podłączone węże do których nie jest łatwy dostęp (krótkie) i dwa elektrozawory (złącza elektrycznego nie zalać wodą!!).

0
  • #5 22 Cze 2011 16:54
    faja_kanzas
    Poziom 18  

Tak też zrobiłem wymontowałem płasz, następnie przepłukałem i gitara gra. fakt że ciężko było założyć jeden wężyk ale dla chcącego nic trudnego;) Dziękuje koledzy

0