Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV+TV-SAT+Radio do dwóch pomieszczeń

08 Mar 2011 22:16 4250 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Chciałbym poprosić szanowne grono o recenzje takiego oto schematu:

Założenia:
    Obiór C+ na dwóch tunerach niezależnie od siebie przy zastosowaniu splitera do C+
    Odbiór DVB-T na dwóch telewizorach

TV+TV-SAT+Radio do dwóch pomieszczeń

Opis schematu
    Czasza 80cm
    Konwerter satelitarny TWIN Opticum/Orton LTP-04H Premium 0.1dB
    Zwrotnica antenowa ZA 4M 1-5/6-12/21-69/75 - Nr 1
    Rozgałęźnik indukcyjny RI-2/1 F - Nr 2
    Sumator sygnałów TV/Sat DC-009 Terra - Nr 3
    Gniazdo GAR-BG-DK-SAT natynkowe końcowe - Nr 4

Pytania do projektu:
    1. czy to zadziała - czy poszczególne komponenty dobrane są prawidłowo?
    2. czy należy "wpiąć" wzmacniacz sygnału - jeśli tao gdzie?
    3. jakie tunery byłyby polecane by spełniały założenia instalacji

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że proponowany przeze mnie schemat jest wersją "ekonomiczną" w sensie takim że nie będzie on dalej rozbudowywany.
    Ma on po prostu dobrze działać
    Poszczególne elementy zasięgnąłem ze strony Dipola

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Według mnie nie zda to egzaminu. Jak chcesz podłączyć tuner sat i telewizję naziemną na jednym przewodzie z gniazda GAR-BG-DK-SAT?
    Chyba że się mylę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Zamiast rozgałęziać sygnał naziemnej, a później sumować, proponuję to zrobić jednym urządzeniem.
    Na przykład Przełącznik SPU 52-00 - http://www.axing.pl/#katalog_pl/diseqc1.html Nie musi być dwóch konwerterów.

Można też pomyśleć nad "centralką", np. http://www.mezon.it.pl/hdtvcenter.html Tutaj zostaje spory zapas na ewentualną rozbudowę instalacji.

Znalazło by się pewnie jeszcze kilka podobnych urządzeń i rozwiązań, sugeruję nie rozdrabniać tak instalacji (chociaż pewnie przedstawiony pomysł autora wątku będzie działał dobrze).
  • Poziom 9  
    Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi

p3st napisał:
    Można też pomyśleć nad "centralką", np. http://www.mezon.it.pl/hdtvcenter.html Tutaj zostaje spory zapas na ewentualną rozbudowę instalacji.

Rozwiązanie to wydaje mi się całkiem sensowne z uwagi na zwartość instalacji

mihal2002 napisał:
    Amer wszystko powinno zadziałać po poprawnym podłączeniu. Co do dekoderów to ja proponował bym "flagowe" C+, tylko nie napisałeś czy w SD czy HD ma być dekoder(y). Co do splitera to Medium IV wystarczy.

Pytanko?
    Czy ten Medium IV na prawdę jest taki szybki jak go reklamują (w porównaniu do Clone+) standard połączenia nie robi zasadniczej różnicy w sensie czy to będzie szło bezprzewodowo czy po kablu telefonicznym
    Co do dekoderów to na pewno będą to SD
    Które dekodery są tymi flagowymi

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    dekodery: Pace 2221 lub 2231.Splittera nie znam, więc nie wypowiadam się.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Ja polecam MEDIUM 4.Od 15 miesięcy pracuje z 4 odbiornikami C+ bez żadnych problemów i z 3 kartami jest w bardzo dobrej cenie. POLECAM.