Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka laserówka z tanimi tonerami do 400zł?

09 Mar 2011 00:22 5546 19
    User removed account
    User removed account  
    Robert Kaminski
    Level 25  
    kyocera ??????????
    Tonery nie są zabezpieczane mikroprocesorem.
    Chętnie posłucham fachowców , bo będę miała za chwilę ten sam problem.
    zen3x
    Level 33  
    Tania, wydajna, mała drukarka Link
    Toner starcza na 12 tyś. stron, a kosztuje niespełna 200zł.
    grzesiox
    Level 19  
    HP LJ2300D używka
    Tania z duplexem toner regenerowany za 30zł kupisz na 5000str. ;)
    Pit-stop
    Level 13  
    Witam!
    Nie kupujcie tych używek laserowych z allegro!
    Też kupiłem lexmarka od firmy która sprzedawała bodajże 50 sztuk.
    Okazało się że w oby dwóch które kupiłem jest ten sam problem.
    Wcina kartki, i drukuje krzywo przez to że nie pobiera kartki równo.
    Odsyłka na gwarancję 30zł w jedną i 30zł w drugą stronę - nieopłacalne.
    zen3x
    Level 33  
    Nie ma z tą firmą żadnych związków, ale kupiłem od nich 8 lexmarków i wszystkie bez problemu działają. Zawsze można kupić HP.
    wlw_wl
    Level 38  
    Z takimi samymi kryteriami, potrzebując drukarkę do termotranferu, wyposażyłem się w Kyocera Mita FS-1010.
    Porównywałem jakość wydruku z trzema drukarkami HP na różnych tonerach (w tym tani Pryzmat - porażka największa) i Kyocera wygrała bezdyskusyjnie.
    User removed account
    User removed account  
    grzesiox
    Level 19  
    Nie ma rozsądnych do 400zł :)
    Do 400zł kupujesz tanią drukarke z chipami liczącymi.
    Chcesz dobrą to kupujesz biurową, która kosztuje 1000zł albo jest uzywana :P
    Moja jak ją kupiłem miała 80k przebiegu i działa jak nówka, juz wyrobiłem w niej 3 tonery czyli teraz ma koło 100k :) Pokaż mi domówke, która to wytrzyma (są wyjątki oczywiście, sam dwa zakupiłem kiedyś).

Chcesz coś dobrego do 400zł to kup se HP OfficeJeta PRO 8000 i będziesz miał koszt wydruku tańszy niż w laserowej kolorówce i podobny do lasera mono.
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    b2r
    Level 16  
    grzesiox wrote:
    Pokaż mi domówke, która to wytrzyma (są wyjątki oczywiście, sam dwa zakupiłem kiedyś).

HP LaserJet 1100 - 80k przebiegu, a licznik cały czas do przodu idzie :)
    grzesiox
    Level 19  
    b2r wrote:

HP LaserJet 1100 - 80k przebiegu, a licznik cały czas do przodu idzie :)

To przeca napisałem, że są wyjątki ;) Znajomy miał to piszczała i buczała ale dalej drukowała :)
    Ja mam dwa lexmarki optra e kupione na allegro za 100zł w tym jedna z tonerem i też mają przebieg taki że głowa mała - jedyny minus ich to t że czasem wciągają kilka kartek papieru, ale nie warto z tym walczyć nawet teraz.
    grzegorzsawczak
    Level 21  
    Bardzo ciekawy temat. Mogę dodać że jakiś czas temu 2 - 4 lata temu kupiłem 2 drukarki HP LJ 4000(N) dałem wówczas wraz z przesyłką 150zł a 200zł w obu drukarkach mam rozbudowaną pamięć RAM. Drukarki spisują się dobrze, lecz brałem opcję podstawową z rozbudowaną pam RAM do 20MB i do 36MB. Niestety z zbytnej oszczędności nie pokusiłem się o model z Siecią i Duplex'em. A przydałoby się ponieważ odwracanie kartek jest męczące a czasem drukarka weżnie więcej niż jedną (w przypadku tego modelu naprawdę bardzo rzadko - 1x na 2000 storn i tylko jak włożę je do podajnika niedbale). Niestety w tej drukarce drukowanie plików PDF jest uciążliwe czasem na kolejną stronę czekam ponad minutę, drukarka albo tak wolno przetwarza albo tak wolno idzie przez port LPT, może jak bym miał RJ45 szło by dużo szybciej. Tego nie wiem wiec prosiłbym tu o wypowiedź jakąś osobę która ma wersję z świecówką.

Z powyższych postów zaciekawiła mnie bardzo drukarka:
    HP LJ2300D - Na allegro ceny oscylują w pobliżu 300zł i ma chyba wszystko.
    Choć też jest ciekawy zestaw CISS do drukarek atramentowych.
    Co sadzicie o drukarkach:
    KYOCERA FS-1020D FS-1030D
    Ceny na allegro oscylują w okolicy 200zł 250zł, a toner za 82zł
    Jaka jest jakość tych drukarek w porównaniu do drukarek HP LJ 2300 4000?
    Czy KYOCERA MITA FS C 5015DN jest to dobry zakup jak na laser kolor?
    Niestety drukarka laserowa ma przewagę bo toner nie zaschnie a atrament?
    grzesiox
    Level 19  
    a atrament nie jest rekotwórczy i nie wiem jak w drukarkach typu officejet to rozwiązali że nie zasycha, ajk głowica nie jest zintegrowana już z kartdridżem.
    Wiem natomiast że kolega kiedyś otworzył pojemnik z lexmarka i po roku dalej tusz brudził i nie wysechł ;)
    Przypuszczalnie tylko na dyszach które mają małe przekroje tusz lubi zasychać, jak jest jakiś dobry mechanizm czyszczący to może nie ma tego problemu?
    Toner potrafi zawilgotnieć lub się uleżeć a inne jego elementy się zużywają, np listwa magnetyczna może się rozmagnesować ;)
    Szpaner997
    Level 12  
    A co myślicie o drukarce Laserowej HP 4200 ?
    Mam zamiar taką kupić :)
    mateuszkiek
    Level 15  
    Quote:
    A co myślicie o drukarce Laserowej HP 4200 ?

Jest mi ciężko coś powiedzieć nie miałem jaj nigdy.
    Prawdopodobnie jej zaletą to że drukuje 35 stron na minute.
    U mnie HP 4000 drukuje 17 stron na minutę jak jest to dokument tekstowy TXT DOC czy inny jesli jest już tam grafika o tej prędkości mogę zapomnieć.

Kilka postów wyżej masz wg mnie ciekawe 2 propozycje:
    HP LJ2300D - USB sieć i duplex ~300zł (regenerowany toner allegro na nowych częściach 120 zł)
    KYOCERA FS-1020D FS-1030D USB duplex ~200zł (regenerowany toner allegro na nowych częściach 82 zł).
    Oczywiście że do HP masz sieć, a w tej drugiej nie, ale zawsze możesz dokupić serwer druku jeśli będzie ci potrzebne.
    Poszukaj na forum informacji która jest więcej awaryjna.
    Cześć
    sred
    Level 19  
    Mam 4200 jest OK, szybka, dobrze drukuje z LAN.
    Szpaner997
    Level 12  
    HP 4200 właśnie są już od 350 zł i toner wystarczy do 12000 stron :)
    grzesiox
    Level 19  
    Tylko że 4200 to już bydle jest a 2300 masz nowszą generacje, albo 2400 jak masz kase.
    Ale 4200 też dobra pewnie.