Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher K 5.700 czy K 7.400

09 Mar 2011 09:01 6553 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam zamiar kupić myjkę i w sumie już prawie wybrałem.
    Wybrałem sobie X-Range K 5.700
    Parametry ma takie:
    Wydajność tłoczenia [l/h]: 460
    Moc [W]: 2100
    Ciśnienie [bar]: 20-140
    Kosztuje 1 100 zł

No i powstał mi problem, bo jest jeszcze taka sama tylko trochę większa X-Range K 7.400
    Parametry ma takie:
    Wydajność tłoczenia [l/h]: 600
    Moc [W]: 3000
    Ciśnienie [bar]: 20-160
    Kosztuje 1 720zł
    Oprócz tego ma trochę dłuższego węża.

Głównie chodzi mi o różnicę w ciśnieniu max. Jedna ma 140 druga 160 bar.
    Ponieważ nie mam doświadczenie w korzystaniu z tych urządzeń to nie wiem czy te 20 barów to dużo i czy będzie to odczuwalne. Jeśli by to odnieść do różnicy w cenie to różnica jest spora i spora powinna być też różnica w ich pracy. Poradźcie czy warto jest dołożyć te 620zł żeby mieć mocniejszą o te 20 barów ciśnienie.

Z jednej strony te 620zł to dużo, ale z drugiej jak mam zaoszczędzić i się później wurzać to wole dołożyć. Co o tym myślicie ? 20 barów będzie dużo ?

• Poziom 31  
    Raczej Ci nie pomogę ale stanąłem kilka dni temu przed podobny wyborem i postawiłem na k 5.700. Rożnica na pewno jakaś będzie, ale stwierdziłem że różnica cenowa jest spora a ja będę głównie myjki używał do mycia samochody czyszczenia kostki brukowej itp. prac domowo ogrodniczych.

Jeżeli zainteresowany jesteś modelem k5.700 zobacz sobie zestaw z lancą T300 w zestawie wychodzi tani ta lanca a bardzo przydaje się do mycia podjazdów, tarasów itp.

Ja właśnie idę zamówić moją 5.700, jak tylko dostanę to na pewno napiszę co i jak z tą myjką.
  • Poziom 9  
    Już się zorientowałem, z czego wynika taka różnica cenowa, bo same parametry nie różnią się od siebie aż tak bardzo w porównaniu do różnic cenowych. Przede wszystkim K 5.700 ma pompę aluminiową, a K 7.400 mosiężną, czyli taką, jakie montowane są w urządzeniach profesjonalnych.

• Poziom 31  
    Sądzę jednak, że do użytku domowego pompa aluminiowa wystarczy w zupełności. Zawsze trzeba gdzieś postawić granicę bo nie można w nieskończoność sobie zwiększać wymagań. Mam nadzieję, że dla mnie model k 5.700 wystarczy
  • Poziom 9  
    Wybór padł na 7.400 i jak narazie jest oki

• Poziom 31  
    Z moją myją 5.700 jest ostatnio problem ponieważ jak ustawię maksymalne ciśnienie na lancy to myjka co chwile się wyłącza i natychmiast włącza, tak jak bym co chwile naciskał i piszczał spust. Zanim oddam myjkę do serwisu chciałem zaczerpnąć rady czy to może być coś błahego co mógł bym sam naprawić. mam dodatkowy zewnętrzny filtr wody i jest wyczyszczony.