Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C-Media CMI8738/C3DX Audio Device+ Creative T6100

yogimesu 09 Mar 2011 11:02 3208 6
  • #1 09 Mar 2011 11:02
    yogimesu
    Poziom 7  

Witam Mam taki problem, a mianowicie mam kartę dźwiękową C-Media CMI8738/C3DX Audio Device, wszystkie głośniki działają, oprócz tego że głośnik centralny jest zamieniony z subwooferem i nie za bardzo wiem jak to zmienić, bo w sterownikach nie mam żadnej takiej opcji. Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Poprawione:D

0 6
  • Pomocny post
    #2 09 Mar 2011 11:14
    Artur k.
    Admin grupy audio

Jak poprawisz post, tak by był napisany w języku polskim, to powiem Ci co zrobić.

0
  • #3 09 Mar 2011 12:21
    pudzianowski
    Poziom 28  

yogimesu napisał:
    Witam Mam taki problem, a mianowicie mam kartę dźwiękową C-Media CMI8738/C3DX Audio Device, wszystkie głośniki działają, oprócz tego że głośnik centralny jest zamieniony z subwooferem i nie za bardzo wiem jak to zmienić, bo w sterownikach nie mam żadnej takiej opcji. Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Poprawione:D

Witam.
    Według mnie jednak Twoja wypowiedź nadal zawiera błędy - jedne z najprostszych do odnalezienia i poprawy. Proponuję skonsultować całość z kimś, wskazany jest tu nauczyciel języka polskiego.
    Pozdrawiam.
    Mateusz.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Mar 2011 18:20
    Artur k.
    Admin grupy audio

:arrow: yogimesu

Sygnał dla subwoofera i głośnika centralnego jest na tym samym, stereofonicznym gnieździe karty dźwiękowej.
    Taki objaw spowodowany jest albo błędnym podłączeniem przewodów, albo błędnym wykonaniem przewodów przez producenta zestawu głośnikowego, albo ustawieniami lub błędnym wykonaniem połączeń na karcie dźwiękowej

Jeśli nie masz możliwości zamiany w ustawieniach karty, to może masz możliwość zamiany kolejności przewodów w zestawie głośnikowym?
    Jeśli nie, to trzeba będzie wykonać prostą przejściówkę.

Daj na wszelki wypadek zrzuty ekranu z ustawieniami karty.

0
  • #5 09 Mar 2011 21:38
    yogimesu
    Poziom 7  

Wada techniczna to raczej nie jest ponieważ sprawdzałem na innej karcie i wszystko było ok.
    C-Media CMI8738/C3DX Audio Device+ Creative T6100 C-Media CMI8738/C3DX Audio Device+ Creative T6100 C-Media CMI8738/C3DX Audio Device+ Creative T6100 C-Media CMI8738/C3DX Audio Device+ Creative T6100 C-Media CMI8738/C3DX Audio Device+ Creative T6100 C-Media CMI8738/C3DX Audio Device+ Creative T6100 C-Media CMI8738/C3DX Audio Device+ Creative T6100
    Jak widać te sterowniki są trochę ubogie ale innych nie mogłem znaleźć.
    Na karcze jak widać są zworki łączące piny od Center/Bass próbowałem różnych ustawień zworków ale przy takim ustawieniu jak na zdjęciu jest najlepiej ponieważ są tylko odwrócone sygnały Centralny/subwoofer a przy innych ustawieniach albo nie ma basu lub nic nie słychać.
    W tym wypadku ta przejściówka była by chyba najlepszym rozwiązaniem?

0
  • Pomocny post
    #6 09 Mar 2011 22:13
    Artur k.
    Admin grupy audio

Spróbuj zgodnie z instrukcją:

Opis pinów może być odwrotny niż zaznaczyłem - na górze 1, 3, 5, a na dole 2, 4, 6.

0
  • #7 10 Mar 2011 06:54
    yogimesu
    Poziom 7  

Wziąłem ustawiłem na Inverse(odwrotność) i wszystko jest tak jak powinno
    wielkie dzięki.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo