Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Mastercook I3D4R dziwnie pracuje

09 Mar 2011 13:38 20452 3
  • Poziom 1  
    Witam,

Kilka miesięcy temu kupilem płytę indukcyjną Mastercook I3D4R i niestety przez jakiś czas nie mogłem sprawdzić jak pracuje.
    Po podłączeniu okazało się pracuje dziwnie tzn. zmniejszanie poziomu grzania powoduje że co pewien czas wyłącza się grzanie (słychać głośne cyknięcie oraz słychać i widać że woda w garnku nie jest w tym czasie podgrzewana). Po chwili znowu cyknięcie i płyta znowu się włącza i grzeje. Zmniejszenie poziomu grzania powoduje że momenty kiedy płyta się na chwilę wyłącza są coraz częstsze i dłuższe, np. na poziomie 1 przez 2-3 sekundy płyta grzeje a potem przez kilka (nawet 6-8 sekund) nie grzeje. Efektem takiego działania jest to że gotowana woda (ale również gotowane potrawy) wrze lub wyraźnie "buzuje" gdy płyta pracuje a następnie gdy płyta się wyłącza woda przestaje wrzeć i tak wkoło.

Poprzednio miałem starszy model płyty mastercook ID22r (dwa pola indukcyjne + dwa pola ceramiczne) i ta płyta pracowała w sposób ciągły (część indukcyjna) tzn. przy maksymalnym poziomie grzała na maksa natomiast przy zmniejszaniu poziomu wrzenie/buzowanie wody stawało się coraz mniej intensywne ale nie było takiego objawu że woda pulsacyjnie przez chwilę wrzała/buzowała a przez kolejną nie.

Reasumując (według mnie):
    wydaje się że w płycie I3D4R generator pracuje zawsze z pełną/dużą mocą natomiast ilość dostarczanej energii jest regulowana czasami wyłączania generatora? Skutkiem takiego działania jest problem z odpowiednim dobraniem poziomu grzania oraz nierównomierne grzanie potrawy. W poprzedniej płycie ilość dostarczanej energii była regulowana poprzez zmniejszanie energii dostarczanej z generatora.

Zgłaszałem to jako usterkę w serwisie Mastercooka, ale oni stwierdzili że jest to poprawna praca tej płyty i za takie zachowanie odpowiedzialne są 'nowe czujniki'.

W związku z tym mam pytanie do osób, które użytkują/naprawiają taką płytę czy opisane zjawisko jest rzeczywiście poprawna pracą takiej płyty (poprawną ale nie satysfakcjonującą) czy jednak jest ona uszkodzona?

pozdrawiam
    Radek
  • Poziom 15  
    Tak to jest prawidłowa praca
  • Poziom 10  
    Mam identyczną płytę i identyczny problem. Smażenie czegokolwiek to tragedia.
    Gdybym przeczytał o tym wcześniej prawdopodobnie bym tego nie kupił. Na stronach typu ceneo jest multum pochlebnych opini.. prawdopodobnie pisanych przez producenta. Jednym słowem masakra. Mastercook totalnie olewa sprawę. Pozostaje tylko pozew zbiorowy.
  • Poziom 1  
    Czy ktoś jeszcze ma problem z indukcją Mastercooka chodzi o model i3d4r.
    Dla mnie ,nie pracuje normalnie ,tylko impulsowo, co powoduje utrudnienie lub całkowicie uniemożliwia przygotowanie posiłków. Zupa w garnku to raz wrze to opada i tak na zmianę.Mleko przypala się nawet na najniższej mocy. Serwis odmawia nawet przyjazdu w celu określenia wady sprzętu ,twierdząc ,że ten stan rzeczy jest prawidłowy.Czy aby nie jest tak,że Mastercook wyprodukował wadliwy sprzęt i zamiast wycofać go ze sprzedaży, to liczy na naiwność konsumenta? Posiadam też inny model indukcji i tam, nie ma zupełnie tego problemu.Gotowanie jest płynne i nie odczuwa się żadnych impulsów.Proszę o zgłaszanie się osób z tym problemem może razem coś zdziałamy. podaję adres: aga.1000(malpa)vp.pl