Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1.4 D4D, gaśnie po odpaleniu

09 Mar 2011 14:09 9170 3
  • Level 10  
    Witam.
    Cała rzecz zaczęła się ok. półtora roku temu. Auto przy zimnym silniku czasami miało problem z odpaleniem -trochę rzucało silnikiem. Co gorsza przy mocniejszym przyspieszaniu (rano w drodze do pracy przy włączaniu się do ruchu) potrafiło zgasnąć, po czym musiałem długo chechłać silnikiem i w końcu odpalał. Zdarzało się to głównie rano przy zimnym silniku po całonocnym postoju. Znalazłem na to rozwiązanie. Zdarzało się to tylko jak było niewiele paliwa w zbiorniku, więc starałem się mieć cały czas zatankowane na maksa. Ostatnio problem się nasilił. Nie pomaga tankowanie. Auto odpala tak jak poprzednio, lecz przeważnie po ok. 5 sekundach gaśnie. Znalazłem i na to rozwiązanie. Trzeba na filtrze paliwa przed odpaleniem podpompować (odpowietrzyć). Niestety i to czasami zawodzi. Zjeździłem paru mechaników. Układ paliwowy wraz ze zbiornikiem wyczyszczony z parafiny. Inni mechanicy posprawdzali ciśnienia i mówią, że jest słabe ciśnienie w układzie paliwowym: może pompa, może wtryski, może zawór zwrotny, może coś... Każdy zaczyna od podpięcia komputera,(co już zrobiłem i nic) zresetowania kontrolki silnika i stwierdzenia j/w.
    Co robić?
  • Helpful post
    Level 31  
    Podepnij na krotko diesla z banki bezposrednio pod pompe odpowietrz , zostaw na noc i zobatrz co sie bedzie dzialo rano , prawdopodobnie uklad sie gdzies zapowietrza takie jest moje spotrzezenie po tym co napisales.
  • Level 10  
    dziękuję . okazało się że paliwo się cofa. założyłem zaworek i jest '' gitara''